آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه توسن

عرضه اولیه توسن

۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۸

گروه نرم‌افزاري توسن به عنوان شصت و هشتمين شرکت، وارد بازار اول فرابورس شد؛ هرچند هنوز نماد معاملاتي آن باز نشده و امکان خريد و فروش سهام وجود ندارد. فرابورس ايران در اطلاعيه‌اي اعلام کرد شرکت توسعه سامانه‌هاي نرم‌افزاري نگين (توسن) پس از احراز همه شرايط پذيرش از تاريخ ۱۹ اسفند ماه به‌عنوان دويست و سي‌وهشتمين نماد معاملاتي (شصت و هشتمين شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌هاي فرابورس ايران درج شده است.

عرضه اولیه توسن

 

معرفی شرکت توسن

شرکت توسن در سال ۱۳۷۸ با هدف ايجاد بستري مستقل و بومي جهت طراحي و توليد محصولات و راهکارهاي نوين در عرصه‌هاي مختلف فناوري اطلاعات کشور مانند بانکداري و دولت الکترونيک، تاسيس و تا سال ۱۳۸۷ تحت عنوان کيش وِير و پس از آن با نام توسن به ارائه خدمات متنوع فناوري اطلاعات در صنعت بانکداري کشور و ارگان‌هاي دولتي پرداخته است. در حال حاضر بيش از 800 نفر پرسنل و کارشناس فني سرآمد، با تخصص‌هاي متنوعي در راستاي خلق ارزش در کسب و کار مشتريان توسن مشغول به فعاليت هستند. راهکارهاي توسن در بسياري از پروژه‌هاي مهم و راهبردي ملي در راستاي تحقق اهداف و چشم‌اندازهاي نظام (مانند پروژه سبد کالا) قابليت‌هاي منحصر بفرد توسن مورد استفاده قرار گرفته ‌است.

در حال حاضر توسن بالغ بر ۳۰ همکار تجاري در حوزه‌هاي متنوع زير دارد، اين شرکت‌ها پس از آزمايش‌هاي متنوع جهت اطمينان از کارکرد و اثربخشي محصولات‌شان در کسب و کار مشتريان توسن گواهينامه مرتبط را دريافت مي‌کنند. لذا توسن با بهره‌مندي از شبکه‌اي توانمند از بهترين‌هاي صنعت فناوري اطلاعات، بانکداري و پرداخت در خانواده خود و تحت مجموعه همکاران تجاري، در راستاي حصول نهايت ارزش در کسب و کار مشتريانش از امکانات اين مجموعه استفاده کرده و امکانات خود را در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهد تا هر يک نيز بتوانند به توسعه ايده‌ها و محصولات خويش به‌صورت متمرکز و تخصصي بپردازند، در اين راه نيز رويکرد توسن، کاملا برد-برد است. بخش اعظم فعاليت‌هاي کليدي و خدمات اصلي توسن در حوزه نرم‌افزار مي‌گنجد، سال‌هاي متمادي توسعه سامانه‌هاي متنوع نرم‌افزاري اين امکان را به ما مي‌دهد که در ارائه راهکارهاي گوناگون در کسب و کارهاي پرداخت و مالي و همچنين دولت الکترونيک بتوانيم سبدي متنوع از محصولات و خدمات منحصر بفرد را ارائه کنيم.
علاوه بر اين در اغلب بانک‌هاي خصوصي و برخي بانک‌هاي دولتي و اکثر موسسات مالي و اعتباري کشور عملياتي شده و در حال بهره‌برداري مي‌باشند. فناوري و زيرساخت به‌روز بکار رفته در خدمات و راهکارهاي توسن اين امکان را به مشتريان مي‌دهد که ضمن بهره‌مندي از بستري يکپارچه و برخط، با اطمينان از انعطاف پذيري آن نسبت به تغييرات و پاسخ سريع به تقاضاهاي محيط و نوآوري آسوده خاطر باشند. عملکرد موفق در ارائه خدمات در داخل کشور منجر به تسري آوازه توسن به فراتر از مرزهاي ايران زمين گشته و در حال حاضر توسن در عرصه‌هاي بين ‌الملي نيز مشغول به ارائه راهکارهاي مشابه مي‌باشد.
با توجه به اعتبار توسن و تمايل مشتريان به تامين نياز‌هاي مرتبط خود از کانال اين شرکت، توسعه سامانه‌هاي نرم‌افزاري نگين (توسن) کسب و کار خود از طريق ايجاد شرکت‌هاي زير مجموعه هلدينگ توسن و همچنين همکاري با ساير شرکت‌هاي فعال و معتبر حاضر در صنعت فناوري اطلاعات و بانکداري گسترش داده تا بتواند با ارائه سبدي کامل از خدمات همگن به بهترين وجه به رشد و بهبود کسب و کار مشتريانش کمک کند. شرکت‌هاي زير مجموعه هلدينگ توسن به منظور ارائه خدمات متمرکز در يک حوزه تخصصي و همچنين کاهش Time to Market و افزايش سرعت پاسخ به درخواست‌هاي مشتريان در حوزه‌هايي نظير سخت‌افزار، هوش‌مندي کسب‌وکار، مراکز داده، مديريت ريسک، راهکارهاي کيف پول الکترونيک و غيره مشغول به فعاليت هستند.

علاوه بر خانواده توسن، ارائه خدمات متنوع نيز از کانال شبکه همکاران تجاري توسن امکان پذير است. با توجه به فناوري به روزي که توسن در توسعه محصولات از آن‌ها استفاده مي‌کند، قابليت انطباق محصولات نرم‌افزاري و سخت افزاري با خدمات توسن به سادگي وجود دارد، به همين دليل مشتريان توسن مي‌توانند در پورتفوي خدمات خود به عنوان يک سوپرمارکت مالي، از بهترين راهکارهاي مبتني بر فناوري اطلاعات بهره‌مند شوند.

سایت رسمی:https://www.tosan.com/

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۶۶+۱.۱۷٪

PP۱۴۱۳+۱.۵۸٪

PEسنگین۹۴۸-۰.۴۲٪

PE سبک۱۲۰۶+۰.۵۰٪

PE خطی۱۲۰۶+۱.۳۴٪

اوره گرانوله۳۷۱-۲.۳۷٪

اوره پریل۳۷۹+۴.۱۲٪

متانول۲۷۵+۲.۲۳٪

اتیلن گلایکل۷۳۱+۰.۴۱٪