آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربهترين پلتفرم های سرمايه گذاري جمعی

بهترين پلتفرم های سرمايه گذاري جمعی

۵ مرداد ۱۴۰۰ ۰۴:۱۲

بهترين پلتفرم هاي سرمايه گذاري جمعي

پول مورد نياز خود را سريع بدست آوريد!

عصر ديجيتال با استفاده از پلتفرم هاي آنلاين سرمايه گذاري جمعي ، جمع آوري سرمايه براي ايده هاي تجاري ، اهداف غيرانتفاعي يا نيازهاي شخصي شما را آسان تر کرده است. تا به امروز ، مردم با استفاده از اين پلتفرم ها بيش از 34 ميليارد دلار در سراسر جهان جمع آوري کرده اند ، با استفاده از ابزارهاي آسان که تجربه اي روان را براي جمع کنندگان سرمايه و حاميان آنها فراهم مي کند. 1 دليل شما براي جمع آوري پول چيست ، يک سايت سرمايه گذاري جمعي براي شما وجود دارد.

براي کمک به شما در شروع کار ، در مورد بهترين پلتفرم هاي تأمين سرمايه جمعي تحقيق و بررسي کرديم. ما شش مورد برتر را براساس سهولت استفاده ، سابقه و موفقيت در جمع آوري کمک براي مشتريانشان ، گزينه هاي قيمت گذاري ، ادغام شبکه هاي اجتماعي و موارد ديگر انتخاب کرديم. چه يک کارآفرين باشيد ، چه يک هنرمند ، اين پلتفرم ها به شما کمک مي کند تا بودجه مورد نياز پروژه ، ايده يا هدف خود را بدست آوريد.

6 بستر برتر Crowdfunding 2021

بهترين در کل: Indiegogo
بهترين کار براي شرکت هاي نوپا: SeedInvest Technology
بهترين گزينه براي سازمان هاي غيرانتفاعي: بيماري مايک
بهترين گزينه براي سرمايه گذاري: StartEngine
بهترين براي افراد: GoFundMe
بهترين براي حرفه اي هاي خلاق: Patreon

بهترين در کل: Indiegogo


Indiegogo به دليل سابقه موفقيت در کمک به تأمين بودجه بيش از 800000 ايده در سراسر جهان از سال 2008 تاکنون ، يک انتخاب واضح براي بهترين ها است.

مزايا

رتبه بندي + با Better Business Bureau

عالي براي کارآفرينان و سرمايه گذاران

دسترسي در سراسر جهان

معايب


5٪ هزينه پلت فرم به اضافه هزينه پردازش پرداخت شخص ثالث را مي گيرد.

 

Indiegogo ، Inc ، در سال 2008 توسط Danee Ringelmann ، Eric Schell و Slava Rubin تاسيس شد زيرا اين بنيان گذاران سعي در تأمين بودجه اهداف و ايده هاي خود داشتند. امروزه بيش از 15 ميليون نفر ماهانه به سايت Indiegogo مراجعه مي كنند كه ماهانه حدود 19000 كارزار در آنجا راه اندازي مي شود.

با استفاده از Indiegogo ، که در 235 کشور و سرزمين موجود است ، مي توانيد براي هر ايده يا محصولي که مي خواهيد راه اندازي کنيد ، يک کمپين سرمايه گذاري جمعي ايجاد کنيد. براي شروع جمع آوري بودجه با استفاده از سايت ، مي توانيد يک کمپين براي حداکثر 60 روز تنظيم کنيد ، هزينه اي که براي آن 5 fee هزينه پلت فرم به علاوه 3 to تا 5 processing هزينه پردازش شخص ثالث است.

ابزارهاي آنها به شما امکان مي دهد تا با ساير پلتفرم ها ، از جمله فيس بوک و گوگل ، براي تبليغ کمپين خود ادغام شويد. پس از جمع آوري پول ، در مدت 15 روز کاري آن را از طريق بانک دريافت خواهيد کرد. شما همچنين مي توانيد در يکي از هزاران ايده و محصول سرمايه گذاري کنيد و به يک پشتيبان تبديل شويد.

Indiegogo يک کسب و کار معتبر با BBB با درجه A + است. 

موفقيت کلي که بسياري از پروژه هاي جمع آوري کمک مالي با اين بستر ساده ديده اند ، آن را بهترين انتخاب کلي ما مي کند.

بهترين براي استارت آپ ها
SeedInvest Technology


براي استارتاپ هايي که به دنبال بودجه هستند ، SeedInvest Technology بيش از 500000 سرمايه گذار جذب کرده و به بيش از 235 استارت آپ کمک کرده است تا بيش از 300 ميليون دلار پشتيباني مالي داشته باشند و اين گزينه را به عنوان بهترين انتخاب براي استارت آپ ها قرار داده است.

مزايا 


500+ راه اندازي تازه تأمين مالي مي شوند

به افزايش آگاهي در بين شرکت هاي سرمايه گذاري خطرناک و سرمايه گذاران فرشته کمک مي کند

در صورت عدم موفقيت در جمع آوري سرمايه ، نيازي به پرداخت هيچ گونه هزينه اي نيست

معايب 


همه شرکت هاي نوپا يک روند بررسي شديد را پشت سر مي گذارند ، اما همه انتخاب نمي شوند

SeedInvest Technology ، با دفتر مرکزي در شهر نيويورک ، در سال 2012 با هدف ايجاد راهي براي حمايت سرمايه گذاران از مراحل اوليه تأسيس شد. تا به امروز ، آنها بيش از 235 شرکت سرمايه گذاري کرده اند و اين شرکت را براي مشاغل مورد نياز سرمايه اوليه ايده آل کرده است.

اگر شما يک بنيانگذار هستيد و مي خواهيد از طريق SeedInvest Technology پول جمع کنيد ، بايد براي يک حساب کاربري در SeedInvest ثبت نام کنيد ، يک برنامه را پر کنيد و يک فرآيند غربالگري را تکميل کنيد. اين شامل بررسي دقت لازم است. اگر از شما براي جمع آوري کمک در پلتفرم دعوت شده است ، بايد يک نمايه ايجاد کنيد و سپس مي توانيد روند جمع آوري کمک مالي را شروع کنيد. هنگامي که دور خود را مي بنديد ، SeedInvest از درآمد شما ، از جمله 7.5٪ هزينه جايگذاري و 5٪ حقوق صاحبان سهام ، استفاده مي کند.

مي توانيد با استفاده از ماشين حساب در وب سايت آنها برآورد کنيد که جمع آوري پول با استفاده از پلتفرم آنها ممکن است براي شما چقدر هزينه داشته باشد. طول يک کمپين به شغل شما بستگي دارد اما از 45 روز تا شش ماه طول مي کشد.

بهترين براي سودهاي غيرانتفاعي
mighty cause

What's in a Name? FAQ with Mightycause CEO Tom Matthews | Mightyblog ◇  Fundraising content by Mightycause
Mightycause بهترين گزينه براي موسسات غيرانتفاعي است زيرا سازمان هاي غيرانتفاعي يکي از کم هزينه ترين بسترهاي نرم افزاري براي جمع آوري پول را در اختيار شما قرار مي دهد ، ضمن اينکه ابزارهاي انتخابي را نيز به صورت رايگان ارائه مي دهد.

مزايا

سازگار با سيستم هاي مديريت ارتباط با مشتري (CRM) ، مانند Salesforce

مي توانيد نسخه ي دمو را بصورت رايگان درخواست کنيد

ادغام شبکه هاي اجتماعي موجود است

گزينه اي براي تنظيم جمع آوري کمک هاي مالي در طول سال ، رويدادهاي ويژه ، سرگرمي گسترده

 

معايب 


ويژگي هايي مانند ادغام CRM بخشي از برنامه پرداخت شده سيستم عامل است.

Mightycause در سال 2006 به عنوان يک بستر جمع آوري کمک مالي براي کمک به سازمانهاي غير انتفاعي و افراد جهت تهيه پول آنلاين براي اهداف خود تاسيس شد. انعطاف پذيري آن براي جمع آوري کمک مالي ، اين سازمان را در اين گروه براي سازمانهايي که به دنبال کمک مالي هستند جلب مي کند ، زيرا به بيش از 150000 علت کمک کرده است تا کمکهاي مورد نياز خود را براي رسيدن به اهدافشان جلب کنند.

اين پلتفرم طيف وسيعي از کمپين ها را فراهم مي کند ،  Mightycause هزينه پردازش متوسط ​​1.2٪ از پولي را که با استفاده از سيستم عامل جمع مي کنيد به اضافه 29 سنت در هر معامله ، از شما مي گيرد. اين پلتفرم گزينه "شروع کننده" رايگان را ارائه مي دهد ، جايي که مي توانيد پول جمع کنيد و کمپين هاي جمع آوري کمک مالي را در طول سال ، نظير به نظير ، مربوط به رويدادها و موارد ديگر ايجاد کنيد.

همچنين شما مي توانيد به "برنامه پيشبرد خدمات کامل" که نسخه اي پولي است و ويژگي هاي بيشتري براي مارک تجاري ، بازاريابي و مديريت اهدا کنندگان در اختيار شما قرار مي دهد ، ارتقا دهيد ، همه اينها فقط با 99 دلار در ماه است و مي توانيد در هر زمان لغو کنيد.

سازمان هاي غيرانتفاعي مي توانند خود سرمايه جمع کنند يا افراد مي توانند براي سازمان مورد علاقه خود کمپين جمع آوري کمک مالي ايجاد کنند.

بهترين براي سرمايه گذاري

start engine

5 StartEngine Success Stories (And What You Can Learn From Them)

StartEngine يک گزينه برجسته براي افرادي است که مي خواهند  سرمايه گذاري کنند. زيرا اين پلتفرم به افراد روزمره مانند شما اجازه مي دهد پول خود را مستقيماً در شرکت ها و استارتاپ هايي که مورد تحسين آنها هستند قرار دهند و در ازاي آن سرمايه خود را با پرداخت 100 دلار شروع کنند.

مزايا


مي تواند تا 100 دلار سرمايه گذاري کند

بيش از 200 ميليون دلار جمع آوري شده است

کوين اولري ، مجري تلويزيون در "مخزن کوسه" ABC ، ​​يک مشاور استراتژيک اين شرکت است

معايب


شرکت نسبتاً جديد 

StartEngine در سال 2011 توسط رون ميلر و هوارد مارکس تاسيس شد ، و کوين اولري ، مجري تلويزيون در "Shark Tank" ABC ، ​​به عنوان مشاور استراتژيک ، بستري است که افراد را قادر مي سازد در مراحل اوليه راه اندازي سرمايه گذار شوند. اين رويکرد سرمايه گذاري عادي و ساده به همين دليل است که انتخاب ما به عنوان بهترين بستر سرمايه گذاري جمعي براي سرمايه گذاران است.

شما مي توانيد شروع به سرمايه گذاري در هر يک از شرکت هاي ذکر شده در وب سايت آن ، از پيشگامان بيوتکنولوژي گرفته تا استارت آپ هاي مسافرتي و جهانگردي کنيد ، با توجه به ارزش سهام ذکر شده براي شرکت داده شده ، با صرف 100 دلار. براي کمک به شما در انجام يک سرمايه گذاري آگاهانه ، نمايه هر شرکت شامل ارزيابي شرکت ، قيمت هر سهم ، تعداد سرمايه گذاران و ساير موارد است.

هنگامي که آماده سرمايه گذاري هستيد ، به سادگي بر روي دکمه "اکنون سرمايه گذاري" کليک کنيد و با پر کردن اطلاعات شخصي و روش پرداخت ، مراحل را شروع کنيد. اگر شما يک شرکت نوپا هستيد که سعي در گرفتن سرمايه داريد ، اين پلتفرم به 375 کسب و کار کمک کرده است تا از طريق شبکه بيش از 300000 سرمايه گذار خود ، سرمايه جمع کنند.

بهترين براي افراد
GoFundMe


يک سيستم عامل همه کاره که به افراد کمک مي کند تا براي همه چيز از هزينه هاي مراقبت هاي بهداشتي شخصي گرفته تا زنده نگه داشتن مشاغل محلي کمک مالي کنند ، GoFundMe يک انتخاب واضح براي نيازهاي شخصي جمع آوري کمک مالي است. سابقه موفقيت آن شامل بيش از 9 ميليارد دلار بودجه از بيش از 120 ميليون کمک مالي است.

 

مزایا


0٪ هزينه پلت فرم

انعطاف پذيري براي جمع آوري پول براي خود ، يک دوست يا يک موسسه خيريه

پشتيباني متخصص 24/7 در دسترس است

معایب


هزينه هاي معاملات کارت اعتباري و بدهي

GoFundMe در سال 2010 راه اندازي شد و با جمع آوري بيش از 9 ميليارد دلار از بيش از 120 ميليون کمک مالي ، به يکي از بزرگترين پلتفرم هاي جمع آوري کمک مالي بصورت آنلاين تبديل شده است. موفقيت و سادگي آن به بهترين بستر براي افراد کمک مي کند.

در سه مرحله ساده مي توانيد يک صفحه GoFundMe راه اندازي کنيد. ابتدا با جزئيات ميزان پولي که مي خواهيد جمع آوري کنيد کمپين خود را ايجاد کنيد. در مرحله بعد ، داستان خود را بگوييد ، که مي تواند شامل عکس و فيلم باشد. براي مرحله آخر ، کمپين خود را از طريق شبکه هاي اجتماعي ، پيام کوتاه و ايميل با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذاريد.

مي توانيد کمک هاي مالي خود را که از طريق داشبورد سيستم عامل دريافت مي کنيد ، مديريت کنيد ، جايي که مي توانيد يادداشت هاي تشکرآميز ارسال کنيد ، وجوه دريافت کنيد و موارد ديگر. يک مزيت GoFundMe ، در مقايسه با ساير سيستم عامل هايي که هزينه هاي سيستم عامل را به علاوه هزينه پردازش مي گيرند ، اين است که اين سيستم عامل 0٪ هزينه پلت فرم دارد. اين شرکت حق پردازش دارد که هر تراکنش 1.9٪ و 0.30 دلار است. شما مي توانيد تا زماني که بخواهيد پول جمع کنيد - محدوديت زماني و مهلتي وجود ندارد.

GoFundMe پشتيباني متخصص 24/7 را ارائه مي دهد ، درصورتي که براي تنظيم صفحه خود به هر کمکي نياز داريد يا س questionsالي داريد.

بهترين براي حرفه اي هاي خلاق
پاترون


با استفاده از گزينه هاي آسان براي جمع آوري کمک مالي و اشتراک براي هنرمندان و ساير خلاقاني که به دنبال "مشتري" هستند ، بيش از 200000 سازنده از جمله پادکست ، موسيقي دان ، هنرمند و نويسنده مورد اعتماد پلتفرم Patreon هستند.

 

مزايا 


مي توانيد اشتراک ماهانه ايجاد کنيد

ادغام نرم افزار با Vimeo ، MailChimp و موارد ديگر در دسترس است

معايب 


هزينه ها از 5٪ شروع مي شود و بسته به سطح برنامه اي که انتخاب مي کنيد تا 12٪ افزايش مي يابد

Patreon در سال 2013 توسط موسيقي دان يوتيوب ، جک کانته ، با سام يام تاسيس شد و تا به امروز ، اين پلتفرم بيش از 200000 سازنده را به خود جلب کرده و به اين متخصصان کمک کرده است تا 2 ميليارد دلار بودجه در اختيار داشته باشند ، و اين به عنوان برنده آشکار بهترين ها براي حرفه اي هاي خلاق شناخته مي شود.

 

پلت فرمي که به طور ويژه براي کمک به افراد خلاق با کمک به آنها در جمع آوري کمک هاي مالي از دوستان ، خانواده ، طرفداران و تحسين کنندگان ، فعاليت ميکند. براي شروع  Patreon رايگان است ، با اين وجود بسته به اينکه کدام يک از سه برنامه موجود را انتخاب مي کنيد ، هزينه ماهانه وجود دارد. طرح "Lite"  پنج درصد از پول توليد شده در Patron هزينه مي گيرد ، سطح "Pro"  هشت  و طرح "Premium" دوازده درصد به علاوه ، اين شرکت هزينه پردازش 2.9  و 0.30 دلار براي هر تراکنش را پرداخت مي کند.

طرح Lite براي سازندگاني است که شروع به کار مي کنند ، در حالي که Pro براي کمک به سازندگان در ايجاد گزينه هاي عضويت براي حمايت از تجارت خود طراحي شده است و Premium براي سازندگان يا مشاغل مستقر است که حداقل 2500 دلار در ماه در پلتفرم  توليد مي کنند و داراي 100000 دنبال کننده شبکه هاي اجتماعي هستند . همه برنامه ها شامل استفاده از برنامه تلفن همراه Patreon ، ابزارهاي تجاري و موارد ديگر است.

در هر زمان مي توانيد بين برنامه هاي Lite و Pro جابجا شويد ، در حالي که برنامه Premium به حداقل سه ماه تعهد نياز دارد.

سوالات متداول


Crowdfunding چيست؟


Crowdfunding روشي براي جمع آوري پول بصورت آنلاين است ، خواه براي يک کار خلاقانه ، ايده تجاري يا هدف شخصي باشد. استارتاپ ها ، مشاغل کوچک ، سازمان هاي غيرانتفاعي و افراد روزمره از بسترهاي سرمايه گذاري جمعي براي کمک به آنها در ارتباط با مردم براي حمايت از آنها و کمک به آنها براي رسيدن به اهداف پولي خود براي راه اندازي مشاغل يا کالايي يا پشتيباني از مأموريت خود استفاده مي کنند.

Crowdfunding چگونه کار مي کند؟


وقتي از يک سايت تأمين مالي جمعي استفاده مي کنيد ، بايد ثبت نام کنيد و يک نمايه ايجاد کنيد ، سپس مي توانيد کمپين شخصي يا صفحه جمع آوري کمک مالي خود را ايجاد کنيد که در آن مي توانيد داستان چرا پول جمع مي کنيد و براي چه چيزي به آن نياز داريد ، راه اندازي يک جمع آوري کمک مالي هدف ، و شروع به جمع آوري پول. بسته به نوع سايت سرمايه گذاري جمعي که تصميم به استفاده از آن داريد ، مي توانيد پس از چند روز جمع آوري پول را شروع کنيد. برخي از سايت ها داراي کمپين هاي 30 روزه (يا بيشتر) هستند. وجوه به طور مستقيم به حساب موسسه مالي واريز مي شود که هنگام ثبت نام به حساب جمع آوري پول خود پيوند مي دهيد.

از Crowdfunding مي توان براي چه کاري استفاده کرد؟


پولي که از طريق سرمايه گذاري جمعي توليد مي کنيد بايد دقيقاً براي هدفي که با اهدا کنندگان يا سرمايه گذاران خود در سايت سرمايه گذاري جمعي خود به اشتراک مي گذاريد ، استفاده شود. به عنوان مثال ، مردم مي توانند براي کمک به پرداخت هزينه هاي فوريت هاي پزشکي پول جمع کنند ، مشاغل کوچک مي توانند براي ادامه رشد در ازاي کالاها يا خدماتي که ارائه مي دهند پول جمع کنند ، سازمان هاي غيرانتفاعي مي توانند از سرمايه گذاري گسترده خود براي ادامه حمايت از مأموريت خود استفاده کنند و موارد ديگر.

همچنين ، افرادي که از طريق سرمايه گذاري جمعي قصد سرمايه گذاري در استارتاپ ها را دارند ، با مبلغ مشخصي سهام را خريداري مي کنند. بخاطر داشته باشيد که در صورت فروش شرکت يا عرضه عمومي آن ، بازگشت سرمايه خود را مشاهده خواهيد کرد و يا در صورت عدم موفقيت در شرکت و مجبور به تعطيل شدن ، ممکن است پول خود را نيز از دست دهيد.

هزينه هاي تأمين سرمايه عمومي Crowd چيست؟


اکثر سايت هاي سرمايه گذاري جمعي هزينه پلت فرم را دريافت مي کنند که درصدي از پول جمع شده علاوه بر پرداخت، هزينه پردازش حدود 2.9٪ بعلاوه حدود 0.30 دلار براي هر تراکنش است. براي شرکت هاي ذکر شده در اين مقاله ، هزينه هاي بستر هاي نرم افزاري از 3٪ تا 5٪ براي Indiegogo تا 5٪ تا 12٪ براي Patreon است.

چگونه اين سيستم عامل هاي سرمايه گذاري گسترده را انتخاب کرديم.


 به بيش از 25 سايت سرمايه گذاري جمعي که خدمات مختلفي را براي جمع آوري پول براي اهداف شخصي ، ايده هاي تجاري ، سازمان هاي غيرانتفاعي ، استارتاپ ها و موارد ديگر ارائه مي دهند نگاهي انداختيم.  بر اساس قابليت استفاده از سيستم عامل ها ، قيمت گذاري ، ابزارهاي ارائه شده ، نرخ موفقيت ، بازاريابي و ادغام هاي سيستم عامل شخص ثالث و گزينه هاي پرداخت ، ليست خود را به اين شش مورد برتر محدود کرديم.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪