آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربررسی سهم کسرا

بررسی سهم کسرا

۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۰۵:۱۷

کسرا


گزارش فعاليت ماهانه دوره 1 ماهه منتهي به 1400/04/31

▪️ شرکت سراميک هاي صنعتي اردکان طي عملکرد 1 ماهه منتهي به 1400/04/31 معادل 270,728 ميليون ريال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 49% افزايش داشته است.

▪️«کسرا» با سرمايه ثبت شده 1,279,000 ميليون ريال طي عملکرد 4 ماهه سال مالي منتهي به 1400/12/29 مبلغ 926,474 ميليون ريال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 80% رشد داشته است.

درباره شرکت سراميک اردکان

شرکت سراميکهاي صنعتي اردکان در سال ۱۳۷۴ با شماره  ۱۲۴۶۲ به ثبت و در سال ۱۳۷۶ به بهره برداري رسيد و در همين سال اولين توليد خود را با نام تجاري «AIC» روانه بازار نمود.
هلدينگ  AIC به عنوان بزرگترين توليد کننده سراميک‌هاي مهندسي بر پايه آلومينايي و سيليکاتي در کشور موفق گرديد با توليد دانش فني و تکنولوژي ساخت ضمن حفظ برتري کيفيت توليد، با استفاده از تخصص، تعهد و پشتکار پرسنل خود، ظرفيت انواع توليدات هلدينگ را به ۱۰۰،۰۰۰ هزار تن  در سال افزايش و در کنار آن نسبت به تنوع توليدات خود ، بنا بر نياز صنايع کشور اقدام نمايد .
طيف وسيع مصرف کنندگان: با توجه به تنوع محصولات هلدينگ  ، صنايع مصرف کننده عبارتند از :
صنايع نفت، گاز و پتروشيمي - صنايع معدني و فولاد – صنايع کاشي ، سراميک، چيني ، لعاب ، رنگ و سيمان- صنايع شيميايي و غذايي - صنايع هواي فشرده – صنايع دير گداز و...
افتخار کسب دهها گواهينامه تأييد کيفيت و رضايت از سوي مشتريان داخلي و خارجي، همچنين کسب گواهينامه هاي بين المللي و استقرار سيستم مديريت يکپارچه  IMS  و گواهي استاندارد اروپا CE  گواه تلاش مستمر اين هلدينگ در تحقق اهداف والاي خود مي باشد.
توليدات اين هلدينگ در فاز اول محصول گلوله‌هاي سراميکي آلومينايي مورد مصرف در بالميل‌هاي صنعتي (آسياب‌هاي صنعتي) و سپس با ايجاد خط توليد لاينرهاي آلومينايي بالميل جهت حفاظت از پوشش فلزي آسيابهاي صنعتي نيز توليد گرديد. پس از تثبيت اين دسته از محصولات، استراتژي بعدي هلدينگ به نفوذ در صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي و توليد محصولات خاص سراميکي جهت رفع نياز برخي اقلام  مورد نياز اينگونه صنايع قرار گرفت و برهمين اساس سراميک بالهاي آلومينايي و سيليکاتي به عنوان يک محصول استراتژيک توسط اين هلدينگ، توليد و در مدت کوتاهي با توجه به کيفيت بالا و اختلاف قيمت چشمگير آن با نمونه هاي مشابه خارجي در بازار داخلي، توانست جاي خود را در صنعت باز نمايد . در ادامه توسعه توليد محصولات  سراميک‌هاي ضد سايش مورد مصرف صنايع معدني و فولادي  در اين هلدينگ صورت پذيرفت . در ادامه فن آوري هاي جديد هلدينگ با توليد اکتيو آلومينا با دانش بومي و ساخت ۱۰۰ درصدي تجهيزات لازم در داخل کشور، اين هلدينگ عملا جزو توليد کنندگان کاتاليست و جاذب در اندازه صنعتي قرار گرفت . همچنين توليد قطعات ويژه آلومينايي مورد نياز صنايع مختلف کشور و توليد کاتاليستهاي بازيابي گوگرد جهت پالايشگاه هاي گاز کشورو صنايع نفت گاز و پتروشيمي، و آجرهاي ضد اسيد در صنايع غذايي و آزمايشگاهي و فرآوري سنگ آهن اليژيست مورد استفاده گل حفاري و رنگ هاي ضد خوردگي و صنايع فولاد از جمله محصولات ديگر هلدينگ AIC  بوده است که با توجه به قرار گرفتن تمامي محصولات در سبد محصولات دانش بنيان ، زحمات بي وقفه مديريت ، کارشناسان و متخصصين اين هلدينگ به ثمره ظهور رسيده است. در حال حاضر هلدينگ AIC  با استفاده از توان علمي نخبگان صنعت کشور و تلاش مداوم مديران و پرسنل خود با عنايت به توان داخلي کشور از سال ۱۳۹۵ توليد ( پودر گاما آلومينا ) را به عنوان ماده اوليه تعدادي از محصولات ، و پروژه ملي خود ، توليد ماده اوليه اصلي محصولات ( پودرآلفا آلومينا ) را با توليد دانش فني و تکنولوژي ساخت ، بومي سازي نموده و از خروج مقادير قابل ملاحظه اي ارز جلوگيري کرده و از منوپلهاي خارجي با توجه به تحريمهاي موجود خارج گرديد. لازم به ذکراست آلفا آلوميناي توليدي اين هلدينگ کيفي ترين آلفا آلومينا موجود کشور مي باشد که با توليد اين ماده ، ايران به عنوان پنجمين کشور توليد کننده اين ماده استراتژيک در دنيا شناخته ميشود.
واحد تحقيقات هلدينگ نيز با توجه به فرموله کردن خط توليد محصولات با کنترل‌هاي صحيح و طبق استاندارد هاي تعريف شده جهت بهبود مداوم محصولات بصورت مستمر در حال انجام خدمات فني و علمي خود ميباشد.
اين هلدينگ با دارا بودن بالغ بر ۳۰۰ نفر، از لحاظ پرسنلي در وضعيت بسيار خوبي قرار گرفته و وفاداري پرسنل به سيستم در حد بالا بوده و ضمن توجه به اين امر، تجربه و تخصص افراد در هلدينگ حفظ شده و کماکان ارتقاء مي يابد.
سهام اين هلدينگ با نماد کسرا در سال ۱۳۸۳ در بازار بورس اوراق بها دارتهران عرضه گرديد و با توجه به پذيرفته شدن آن در بورس اوراق بهادار در سالهاي گذشته و بدليل رشد مستمر و فزاينده توانمنديها در تمامي زمينه ها، سهام اين هلدينگ يکي از بهترين انتخابها براي فعالان بازار سرمايه بوده، بطوري که نماد کسرا به يکي از شناخته شده ترين نمادهاي موجود در بورس اوراق بهادار تهران تبديل شده است.
و اين افتخار، بزرگترين برگ زريني است که هلدينگ AIC   در طول فعاليت صنعتي خود ، در جهت خود کفايي صنعتي ، پيشکش جامعه صنعت کشور و سهامداران محترم نموده و اين در حالي است که افق هاي روشن ترسيم شده براي رشد و توسعه شرکت با هدف بر طرف نمودن نيازهاي استراتژيک صنايع گوناگون کشور در زمينه مواد پيشرفته همچنان ادامه داشته و خواهد داشت .

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪