آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارسبدگردانی بهتر است یا صندوق سرمایه گذاری؟

سبدگردانی بهتر است یا صندوق سرمایه گذاری؟

۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۰۵:۴۸

شاید یکی از سوالات امروزه سرمایه گذاریانی که به دنبال سپردن سرمایه خود به نهاد های مالی هستند این باشد که کدام نوع سرمایه گذاری را انتخاب کنیم که سود بیشتری بکنیم و ریسک کمتری را متحمل شویم لذا در این خصوص توضیحاتی لازم است که به آن می پردازیم.

 

سبدگردانی یا صندوق سرمایه گذاری مسئله این است؟

اگر بخواهیم خیلی مختصر و مفید به تفاوت آن دو اشاره کنیم بهتر است بگوییم سرمایه گذاری در صندوق های سهامی ارزان ترین راه برون سپاری سرمایه گذاری ضمن حداکثر سازی سود می باشد. صندوق های سرمایه گذاری در سهام صندوق های پر ریسکی هستند که تقریبا بتای آن ها با بتای بازار سهام یکسان است و وابسته به توانایی مدیر صندوق میتواند سود ده و یا زیان ده باشد. توجه نمایید که یکی از شاخص های تشخیص قدرت مدیر صندوق بررسی فاکتور آلفای صندوق است.

پس اگر به دنبال سرمایه گذاری هستیم و میزان ریسک پذیری مان را بالا میدانیم بهتر است از سرمایه گذاری در صندوق های در سهام بهره مند شویم.

 

اما یکی از ایرادات صندوق های سرمایه گذاری این است که شما مجبور هستید میزان ریسک پذیری خودتان را با میزان ریسک پذیری مدیر صندوق وفق دهید! به ننوعی مجبور به تحمل ریسکی خواهید شد که فرای میزان پذیرش شماست لذا برای رفع این مشکل خدمتی به نام سبد گردانی اختصاصی تعبیه شده است که سبدگردانی صرفا مطابق با روحیات و درجه ریسک پذیری شما خواهد بود.

به این معنی که ابتدا از شما آزمون ریسک پذیری گرفته خواهد شد تا میزان ریسک شما مشخص شود و پس از مشخص شدن جوابیه آزمون پورتفوی سهامی برای شما با توجه به درجه ریسک پذیری شما تعبیه خواهد شد. لذا دیگر مجبور به تحمل ریسک فرای حد ظرفیتتان نخواهید بود.

 

اما لازم است که به این نکته نیز توجه نمایید که  علاوه بر افزایش میزان کارمزد ، امور اداری مانند ثبت کد  PRX و غیره ممکن است حدود دو هفته زمان ببرد. همچنین شرکت های سبدگردانی دارای مجوز هرکدام برای خود درصد کارمزد متفاوت و هم چنین حداقل میزان سرمایه گذاری متفاوتی دارند. که باید قبل از اقدام به قرارداد این موارد را مورد پرس و جو قرار دهید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی ارائه دهنده خدمات سبدگردانی و صندوق های سرمایه گذاری تماس حاصل فرمایید. 

91006780

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪