آرمان تحلیل

سر خط اخبار

ارز unqt

۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۲

نحوه کار يونيک فايننس چگونه است؟

به صورت کلي اين شرکت مدعي بود که يک کارگزاري است. اين کارگزاري ادعا مي کرد که همه معاملات را به صورت لحظه‌ اي و آني با يک ربات صورت مي پذيرد. نکته بسيار جالب اينجا بود که ميان سهام ­هايي که مورد معامله قرار مي گيرند، سهام شرکت ­هاي بزرگي مثل اپل نيز به چشم مي­خورد! ولي شما مي دانيد سيستم درآمدزايي در اين شرکت چگونه بود؟ به اين صورت که شما براي کسب درآمد در اين شرکت بايد حداقل ۱۰۰۰ دلار سرمايه­ گذاري نماييد؛


در واقع با اين کار شما روزانه ۳ دلار درآمد کسب خواهيد کرد. حال نوبت به شيوه دوم يعني زيرمجموعه­ گيري مي رسد که البته اجباري نيست ولي اگر شخصي اين کار را انجام مي داد، ظاهرا درآمد به مراتب بيشتري را کسب مي نمود. جذب زيرمجموعه مي توانست براي شما درآمد بسيار بيشتري به همراه داشته باشد.

شما تنها قادر به جذب ۳ زير مجموعه مستقيم بوديد. اگر مجموع سرمايه­ گذاري اين ۳ نفر، ۵۰۰۰ دلار شود، شما ۱۰۰۰ دلار دستمزد دريافت خواهيد کرد. بديهي است که از سرمايه­ گذاري زيرمجموعه ­هاي اين ۳ نفر، کاربر نيز منتفع خواهد شد! شايد تا همين جا هم متوجه کلاهبرداري بودن اين پروژه شده باشيد ولي ما پيش مي رويم تا ابعاد ديگر اين پروژه اسکم بيشتري براي شما موشکافي شود؛

نکات مهم در مورد پروژه يونيک فاينانس unqt

  1. جالب است بدانيد که اين شرکت، نام شرکتي منحل شده در زوريخ سوئيس را انتخاب کرده و از سال ۲۰۱۶ فعاليت خود را شروع کرده بود يونيک فايننس در حقيقت تنها نامي جعلي براي اين گروه کلاهبرداري جذب سرمايه به شيوه هرمي بود که خود را شرکتي قانوني و مشغول فعاليت در بورس نزدک آمريکا که به خريد و فروش سهام شرکت هاي مطرحي چون فيسبوک، اپل و آلفابت مي پردازد، معرفي کرده و شعار خود را ارتقاي سطح زندگي و درآمد مردم، معرفي مي کند! چه کسي چه زماني به فکر سودآوري مردم بوده است که اين بار بخواهيم شاهيد اين موضوع، آن هم در ايران باشيم!!
  2. اين مجموعه، اطلاعات معاملات بورس که همگي ساختگي و از اطلاعات لحظه اي بورس که در اختيار عموم قرار دارد را استخراج کرده و خود را فعال در حوزه بورس جهاني معرفي کرده بود، اما اين در حالي بود که ماهيت واقعي اين شرکت، هرمي بود و در سيستم آن، ۱۰ها هزار نفر سرمايه خود را از دست دادرند تا اين که يک نفر واقعا به درآمد وعده داده شده در شرکت، دست پيدا کند. شرکت با اين شيوه جديد و با استفاده از نام شرکت هاي مشهوري مانند اپل، فيسبوک، مايکرسافت و ياهو به فريب مردم پرداخته و از طريق آن کلاهبرداري هاي بسياري انجام داده بود و اخيرا احتمالا احبار آن را دنبال کرده ايد که چند تن از سرشاخه هاي اصلي اين شرکت اسکم در شهر هاي مختلف مثل اصفهان، مشهد و تهران دستگير شدند.
  3. اين کمپاني هرمي در تبليغات، خود را يک شرکت سرمايه گذاري و يا شرکت مديريت مالي واقع در شهر زوريخ سوئيس معرفي کرده بود. بر اساس ادعاي آنها، تيم کاري آن متشکل از يک گروه معامله گر که همگي تحصيل کرده و با تجربه کاري در بازارهاي مالي و معامله و ساخت کسب و کار هستند.
  4. از ادعا هاي ديگر شرکت اين است که توانسته با ثبت نرم افزارهاي انحصاري خود در زمينه تجارت الکترونيک با ارزش چند ميليون دلاري، بر امنيت و اعتبار خود بيافزايد.
  5. همچنين شرکت مدعي بود که بيش از ۱۸۰۰ نفر معامله گر در بيش از ۳۰ کشور جهان دارد که بر اساس مستندات مشخص شده همه اين موارد به صورت کامل دروغ بود و هيچ فعاليت مولد اقتصادي يا سرمايه گذاري در فعاليت اين شرکت صورت نمي پذيرفت.
  6. افرادي که اطلاعاتي محدود در حوزه سرمايه گذاري و سهام داشته باشند، مطلع هستند که ممکن نيست با سرمايه گذاري در اين بازار، به سود ثابت و مشخصي دست پيدا کرد و همچنين نکته ديگر اينجاست که ماهيت سرمايه گذاري در سهام با تلفيق سود و زيان تعريف شده است و هيچ گاه نمي توان مبلغ ثابتي را به عنوان سود براي سرمايه گذاري در اين حوزه در نظر گرفت، ولي شرکت براي توجيه اين امر مدعي بود که تنها ۳ درصد از سود سرمايه گذاري خود را به افراد سرمايه گذار مي پردازد و با توجه به اين که ۳ درصد از سود سرمايه گذاري در سهام شرکت هايي مانند اپل و مايکروسافت بسيار ناچيز است و سود ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدي روزانه، شرکت مي تواند سود ناچيزي را به صورت ثابت بپردازد، به اين خاطر که حتي اگر يک روز سود نکند، با توجه به سود کلاني که در هر روز کسب مي کند، مي تواند حق کميسيون ثابتي را براي سرمايه گذاران پرداخت کند، ولي چيزي که در اصل وجود داشت اين بود که اين شرکت با ارائه اطلاعات کذب و جذب سرمايه گذاران ناآگاه به واسطه کسب سود دلاري ثابت در روز به سمت خود جذب مي کرده و از حق جذب ۱۰۰۰ دلاري که هر سرمايه گذار تازه وارد بايد پرداخت مي کرده، به کسب سودهاي بسيار کلان پرداخته است!

آیا يونيک فاينانس unqt يک شرکت هرمي است؟

به همان صورت که چندين بار در همين مطلب هم اشاره کرديم، براي اين که قادر باشيد در اين پروژه سود زيادي به دست آوريد، بايد زير مجموعه به خود جذب مي کرديد تا با ۱۰۰۰ دلاري که فرد جديد به مجموعه پرداخت مي کند، اين مجموعه هر روز بزرگ و بزرگ تر شود به کلاهبرداري خود در سطح کلان ادامه دهد.

پس به صورت کلي بايد براي خود شبکه سازي کنيد. هيچ وقت فردي نتوانست  از اين شرکت ها سود بسيار بالايي به گفته خودشان به دست آورد و يا اينکه اصلا سودي کسب کند. لذا بهتر است براي سرمايه گذاري در پروژه هاي گوناگون کمي درباره آن ها فکر فرماييد و پول بي زبان را در اختيار هر شخص يا شرکتي قرار ندهيد، آن هم در کشور عزيزمان ايران!


نتیجه گیری

همان طور که ديديد، بازخوردهاي منفي و مثبت در شرکت‌ هاي اين چنيني بسيار زياد مشاهده مي شود ولي توصيه کلي بر اين است که پيش از هر گونه سرمايه گذاري در اين مدل شرکت‌ ها، در رابطه با فعاليت‌ ها، سوابق کاري اعضاي تيم و رزومه آن تحقيق و بررسي‌ هاي کافي را انجام دهيد و به هر چيزي که مي بينيد خلاف جريان روز جامعه است شک کنيد تا از هر گونه سوء استفاده از سرمايه و پول شما جلوگيري شود.

علاوه بر کلاهبردار بودن اين مدل شرکت ها و پروژه ها، ريسک خطر از دست دادن سرمايه کاربران بسيار بالاست، به اين خاطر که هيچ گونه نظارتي بر اين شرکت ها نمي شود و به راحتي با مدعي شدن پرداخت سود هنگفت به کاربران، سرمايه گذاران ناآگاه اقدام به سرمايه گذاري در اين شرکت هاي تقلبي مي کنند و سرمايه هاي خود را که با کلي مشکل به دست آورده اند، به راحتي به باد مي دهند!

نکته جالبي که بايد در اين خصوص مد نظر داشته باشيد اين است که با توجه به شواهد موجود مبني بر کلاهبردار بودن شرکت‌ هاي هرمي، همچنان هيچ سايتي کلاهبردار بودن شرکت يونيک فاينانس unqt را ثبت نکرده است و خبري مبني بر اين موضوع منتشر نشده است ولي با اين وجود افرادي که در زير مجموعه اين مدل شرکت ها قرار دارند، ريسک زيادي را متحمل مي شوند و در نتيجه براي جذب شما در اين نوع شرکت‌ ها تنها به تعريف و تمجيد اين قبيل سايت‌ ها مي‌ پردازند.

البته نکته مهم اينجاست که اخيرا اخباري مبني بر دستگيري سرشاخه هاي اصلي اين شرکت فيک در شهرهاي بزرگي مثل تهران، مشهد و اصفهان منتشر شده است که بايد ديد تا چه اندازه حقيقت دارد و آيا امکان اين که مالباختگان به پول هاي خود دسترسي مجدد پيدا کنند، وجود دارد يا خير.

به صورت کلي نظريه هاي گوناگوني وجود دارد اما در کل همان طور که ابتدا امر هم عنوان کرديم اين پروژه به صورت کامل کلاهبرداري است. تا به امروز بيشتر پروژه هايي که به شما قول سودآوري زياد با سرمايه گذاري و همچنين جذب زير مجموعه داده اند، همگي از کاربران خود سو استفاده کرده اند و در انتها همه سرمايه را برداشته اند و به کشورهاي ديگر متواري شده اند!

لذا تنها قصد اين نوع شرکت ها خالي کردن جيب شما و همچنين پر کردن جيب کثيف خودشان است و جز اين هيچ هدف ديگري ندارد. امکان دارد با سرمايه گذاري در اين سايت ها، به شما سودي بدهند، ولي هرگز توانايي برداشت آن را نخواهيد داشت، چرا که به شما اجازه همچنين کاري را نخواهند داد و اگر هم سودي را بتوانيد از آن ها دريافت کنيد، به اصطلاح در حال دون پاشيدن براي جذب مخاطب بيشتر هستند و اين موضوع نبايد اعتماد شما به اين شرکت هاي کلاهبردار را افزايش دهد.

همان طور که در ابتداي مطلب قول داديم، در اين مقاله به معرفي پروژه کلاهبرداري ارز ديجيتال يونيک فاينانس unqt پرداختيم. 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪