آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارنحوه فروش سهام عدالت غيرمستقيم‌

نحوه فروش سهام عدالت غيرمستقيم‌

۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۶:۰۸

نحوه فروش سهام عدالت غيرمستقيم‌


در حالي که مشمولان سهام عدالت که روش مستقيم را براي مديريت سهام خود انتخاب کرده بودند همچنان و بعد از گذشت يک سال امکان فروش سهام خود را ندارند، غيرمستقيم ها مي‌توانند با طي کردن چند مرحله سهام خود را به فروش بگذارند.

در اين ميان ۳۰ ميليون نفري که روش غيرمستقيم را براي مديريت سهام خود انتخاب کرده بودند سهامدار شرکت‌هاي سرمايه گذاري سهام عدالت شدند و هر فرد به اندازه دارايي خود در سهام عدالت، مالک بخشي از سهام شرکت سرمايه گذاري استاني است. نماد اين شرکت‌ها در بازار سرمايه نيز درحال معامله است. براي مثال نماد شرکت سرمايه گذاري خوزستان وسخوز و نماد شرکت سرمايه گذاري قزوين، وسقزوين است.

حدود يک سال و دو ماه از آزادسازي سهام عدالت گذشته است، فرايندي که باعث شد مشمولان اين سهام به دو دسته مستقيم، شامل ۱۹ ميليون سهامدار، و غيرمستقيم شامل ۳۰ ميليون سهامدار تقسيم شوند و درحالي که در روزهاي نخست آزادسازي مستقيم ها به دليل شرايط آن روزهاي بازار سرمايه به راحتي مي‌توانستند ۳۰ يا ۶۰ درصد سهام خود که آن روزها بيش از ۲۰ ميليون تومان قيمت داشت را بفروشند، روند نزولي بازار بر اين افراد سايه انداخت و نه تنها اين افراد شاهد سقوط آزاد ارزش واقعي سهام عدالت خود بودند، بلکه حق فروش سهام عدالت نيز از آنها گرفته شد و به نظر مي‌رسد قرار است فروش سهام عدالت از سر گرفته شود!

 

اين افراد براي فروش سهام خود، اگر سجامي نيستند، در ابتدا بايد با ورود به سامانه WWW.SEJAM.IR سجامي شوند و کد بورسي دريافت کنند. سپس به سايت WWW.DDN.CSDIRAN.IR مراجعه کرده تا دارايي سهام عدالت خود را مشاهده کنند. پس از انجام اين فرايند بايد به سامانه معاملات کارگزاري مراجعه کرده و در قسمت تغيير کارگزار ناظر، نماد استاني خود را انتخاب و درخواست خود را ثبت کنند تا نماد تا ۴۸ ساعت بعد به پرتفوي فرد اضافه شود.

سرانجام فرد بايد به پنل کارگزاري خود مراجعه کند، نماد خود را انتخاب کرده و به فروش برساند.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪