آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارارز دیجیتال سولانا

ارز دیجیتال سولانا

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ۰۴:۲۷

ارز سولانا Solana (SOL) چیست؟

Solana یک پروژه open source بسیار کاربردی است که از فناوری بلاک چین برای ارائه راه حل های مالی غیر متمرکز (DeFi) استفاده می کند. در حالی که ایده و کار اولیه بر روی این پروژه در سال 2017 آغاز شد ، سولانا به طور رسمی در مارس 2020 توسط بنیاد سولانا با دفتر مرکزی در ژنو سوئیس راه اندازی شد.


پروتکل سولانا برای تسهیل ایجاد برنامه غیر متمرکز (DApp) طراحی شده است. هدف آن بهبود مقیاس پذیری با معرفی اجماع اثبات تاریخ (PoH) همراه با اجماع اثبات سهام (PoS) در زمینه بلاک چین است.

به دلیل مدل اجماع ترکیبی مبتکرانه ، سولانا از تجار کوچک و معامله گران نهادی به طور یکسان منتفع میشود. تمرکز قابل توجه بنیاد سولانا این است که منابع مالی غیر متمرکز را در مقیاس وسیع تری در دسترس قرار دهد.

بنیانگذاران سولانا چه کسانی هستند؟

آناتولی یاکوونکو مهمترین فرد پشت سولانا است. شغل حرفه ای او در کوالکام شروع شد ، جایی که او به سرعت رتبه ها را بالا برد و در سال 2015 مدیر ارشد مهندس ستاد شد. بعدها ، مسیر حرفه ای او تغییر کرد و یاکوونکو به عنوان یک مهندس نرم افزار در Dropbox وارد موقعیت جدیدی شد.

در سال 2017 ، یاکوونکو کار بر روی پروژه ای را آغاز کرد که بعداً به عنوان سولانا به وقوع پیوست. او با گرگ فیتزجرالد ، همکارش در Qualcomm همکاری کرد و آنها پروژه ای به نام Solana Labs تاسیس کردند. پروتکل Solana و توکن SOL با جذب چندین همکار سابق دیگر Qualcomm در این فرآیند در سال 2020 برای عموم منتشر شد.

چه چیزی سولانا را منحصر به فرد می کند؟


یکی از نوآوری های اساسی که سولانا به میز می آورد ، اجماع اثبات تاریخ (PoH) است که توسط آناتولی یاکوونکو ایجاد شده است. این مفهوم امکان مقیاس پذیری بیشتر پروتکل را فراهم می کند که به نوبه خود قابلیت استفاده را افزایش می دهد.

سولانا به دلیل زمان پردازش فوق العاده کوتاهی که بلاک چین ارائه می دهد ، در فضای ارز رمزنگاری شده شناخته شده است. پروتکل ترکیبی سولانا زمان اعتبارسنجی قابل توجهی را برای انجام معاملات و اجرای قرارداد هوشمند کاهش می دهد. با سرعت پردازش سریع ، سولانا نیز مورد توجه بسیاری از نهادها قرار گرفته است.

پروتکل سولانا در نظر گرفته شده است تا هم به کاربران کوچک و هم به مشتریان سازمانی خدمت کند. یکی از وعده های اصلی سولانا به مشتریان این است که آنها با افزایش هزینه ها و مالیات شگفت زده نخواهند شد. این پروتکل به گونه ای طراحی شده است که دارای هزینه های معاملاتی کم و در عین حال مقیاس پذیری و پردازش سریع را تضمین می کند.

همراه با خالقان حرفه ای قدیمی آناتولی یاکوونکو و گرگ فیتزجرالد در پروژه ، سولانا در فوریه 2021 در رتبه 42 در رتبه بندی CoinMarketCap قرار دارد.


چند سکه Solana (SOL) در گردش است؟


بنیاد سولانا اعلام کرده است که در مجموع 489 میلیون توکن SOL در گردش منتشر می شود. در حال حاضر ، حدود 260 میلیون دستگاه از این تعداد وارد بازار شده اند.

توزیع توکن SOL به شرح زیر است: 16.23 towards به فروش اولیه بذر ، 12.92 of از توکن ها به فروش بنیاد اختصاص داده شد ، 12.79 of از سکه های SOL بین اعضای تیم توزیع شد و 10.46 of از توکن ها به بنیاد سولانا داده شد. توکن های باقیمانده قبلاً برای فروش عمومی و خصوصی منتشر شده اند یا هنوز در بازار عرضه می شوند.

امنیت شبکه سولانا چگونه است؟

 

سولانا به ترکیبی منحصر به فرد از سازوکارهای اثبات تاریخ (PoH) و اثبات سهام (PoS) متکی است.

اثبات تاریخ جزء اصلی پروتکل سولانا است ، زیرا وظیفه عمده پردازش تراکنش ها را بر عهده دارد. PoH عملیات موفقیت آمیز و زمان بین آنها را ثبت می کند ، بنابراین از ماهیت بی اعتماد بلاک چین اطمینان حاصل می شود.

اجماع اثبات سهام (PoS) به عنوان یک ابزار نظارت بر فرآیندهای PoH استفاده می شود و هر دنباله بلوک های تولید شده توسط آن را معتبر می کند.

ترکیب دو مکانیسم اجماعی ، سولانا را به یک پدیده منحصر به فرد در صنعت بلاک چین تبدیل می کند.

از کجا می توانید Solana (SOL) بخرید؟

توکن های SOL را می توان در بیشتر صرافی ها خریداری کرد. یکی از گزینه های تجارت سولانا در Binance است ، زیرا دارای بالاترین حجم معاملات SOL/USDT ، 8،947،213 دلار تا فوریه 2021 است.

بعد OKEx با حجم معاملات 6،180،82 دلار است. گزینه های دیگر برای تجارت سولانا شامل Bilaxy و Huobi Global است. البته توجه به این نکته ضروری است که سرمایه گذاری روی ارزهای رمزنگاری شده ، مانند هر فرصت سرمایه گذاری دیگری ، با ریسک همراه است.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪