آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه یک شرکت از زیرمجموعه ذوب‌آهن اصفهان در سال جاری

عرضه اولیه یک شرکت از زیرمجموعه ذوب‌آهن اصفهان در سال جاری

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰۵:۳۷

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان از انجام کارهای ابتدایی برای ورود شرکت پالایش قطران ذغال سنگ به بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  رادیوسهام، منصور یزدی زاده درخصوص عرضه سهام شرکت پالایش قطران ذغال سنگ در بورس گفت: 40 درصد سهام شرکت پالایش قطران در اختیار ذوب آهن و 60 درصد دیگر در اختیار بنیاد است که با موافقت 100 درصدی سهامداران آن در سال گذشته مقرر شد اقدامات لازم جهت پذیرش و عرضه سهام صورت پذیرد.

وی افزود: افزایش سرمایه قطران در مرحله تصویب مجمع قرار دارد و انتظار می رود در سال جاری بیست درصد از سهام آن در بازار سرمایه عرضه شود.
شرکت پویش بازرگان نیز از دیگر شرکت‌های وابسته ذوب آهن در صدد انجام اقدامات لازم جهت ورود به بورس است. این شرکت با مالکیت 100 درصدی ذوب آهن سال 94 با هدف مدیریت بازار محصولات و جلوگیری از سفته بازی تاسیس و در راستای جلب مشارکت فعالان بازار محصولات فولادی ذوب آهن مهر سال 94 اقدام به واگذاری 64 درصد سهام به مشتریان باسابقه و عمده محصولات فولادی ذوب آهن کرد و هم اکنون به عنوان بازوی ذوب آهن هم در بخش فروش محصولات و هم در بخش تامین مواد اولیه توانسته مفید واقع شود.

این مقام مسئول به برنامه‌ها در جهت افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه شامل پویش معادن، پویش ساخت و تارابگین به منظور تامین سرمایه در گردش، اصلاح ساختار مالی و رعایت الزامات کفایت سرمایه جهت مهیا کردن شرایط پذیرش آن شرکت‌ها در راستای ورود به بازار سرمایه اشاره کرد و ادامه داد: پس از اصلاح ساختار مالی این شرکت ها، مراحل پذیرش آنها نیز در بورس یا فرابورس پیگیری خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود این مهم نیز در سال 1400 به وقوع بپیوندد.

یزدی زاده عنوان کرد: با عرضه سهام شرکت‌های زیرمجموعه علاوه بر افزایش ارزش پرتفوی سرمایه گذاری‌ها و ارتقای نقدشوندگی سهام شرکت‌های زیرمجموعه، شاهد شفافیت بیشتر گزارش دهی و بهبود کیفیت صورت‌های مالی آن شرکت‌ها خواهیم بود و نقدینگی حاصل از عرضه سهام آنها در طرح‌ های توسعه‌ای و پروژه‌های آتی آن شرکت‌ها صرف خواهد شد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۵۷۲+۱۶.۵۳٪

PP۱۶۵۰+۲۱.۵۰٪

PEسنگین۹۹۰+۱۵.۵۲٪

PE سبک۱۳۶۱+۱۳.۵۱٪

PE خطی۱۰۹۰+۱۰.۶۶٪

اوره گرانوله۲۰۰-۰.۵۰٪

اوره پریل۲۰۵-۰.۹۷٪

متانول۲۳۶+۱.۷۲٪

اتیلن گلایکل۷۰۷+۳۰.۴۴٪