آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارسود نقدی «ارفع» از طریق سجام پرداخت می‌شود

سود نقدی «ارفع» از طریق سجام پرداخت می‌شود

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت آهن و فولاد ارفع که مجمع عمومی عادی سالیانه خود را در تاریخ 21 اردیبهشت ماه امسال برگزار کرده بود و طی آن از تقسیم سود نقدی 50 تومانی به ازای هر سهم خبر داده بود. امروز طی اطلاعیه با اصلاح اطلاعیه‌ قبلی برنامه زمان‌بندی پرداخت سود اعلام کرد سود تقدی سهامداران این شرکت مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 از طریق سامانه سجام پرداخت خواهد شد. بر این اساس کلیه سود نقدی 50 تومانی این شرکت از تاریخ اول تیرماه به شماره حساب اعلامی سهامداران در سامانه سجام واریز خواهد شد.

 

 

بر اساس این اطلاعیه آن دسته از سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اند نیز برای دریافت سود باید در این سامانه ثبت‌نام به عمل بیاورند. ارفع که در سال مالی 98 سود خالص 7 هزار و 873 میلیارد ریالی را از درآمد 34 هزار میلیارد ریالی محقق کرده بود، به ازای هر سهم 875 ریال سود شناسایی کرد که بر اساس تصمیم هیات مدیره 500 ریال (معادل 57 درصد) را میان سهامدارانش تقسیم خواهد کرد.

ارفع در حالی این تصمیم را اتخاذ کرده که بر اساس اطلاعیه قبلی این شرکت، سهامداران می‌بایست برای دریافت سود نقدی خود باید به صورت حضوری به بانک مراجعه می‌کردند.

چندی پیش نیز شرکت پتروشیمی تندگویان (شگویا) طی اطلاعیه‌ای از واریز سود نقدی سهام خود از طریق سامانه سجام خبر داده بود. به نظر می‌رسد پس از گذشت 2 سال از معرفی سامانه سجام، مقامات سازمان بورس در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای استفاده از تمامی پتانسیل‌های این سامانه هستند و پرداخت سود نقدی به حساب بانکی، یکی از چالش‌های بزرگ سهامداران حقیقی را مرتفع خواهد ساخت.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۹+۰.۱۷٪

PP۱۲۶۳-۱۱.۳۷٪

PEسنگین۹۴۹-۲.۶۷٪

PE سبک۱۱۹۴-۳.۸۶٪

PE خطی۱۱۲۲-۶.۰۳٪

اوره گرانوله۳۱۲+۱۱.۴۳٪

اوره پریل۳۴۲+۱۰.۳۲٪

متانول۲۴۵-۲.۰۰٪

اتیلن گلایکل۷۷۲+۰.۱۳٪