آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارصورت های مالی تلفیقی ۱۲ ماهه “آپ” منتشر شد:1400

صورت های مالی تلفیقی ۱۲ ماهه “آپ” منتشر شد:1400

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۱

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت آسان پرداخت با سرمایه اسمی 265 میلیارد تومانی که در جریان معاملات سه شنبه با رشد قیمت همراه بوده، صورت های مالی حسابرسی نشده تلفیقی 12 ماهه منتهی به اسفند گذشته را منتشر کرد.H\

براین اساس، “آپ” در این مدت در شرکت اصلی 981 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده که کاهش 11 درصدی را نسبت به سال مالی قبل از آن به ثبت رسانده است. همچنین 978 ریال سود تلفیقی برای هر سهم شناسایی کرده که نسبت به دوره قبل 10 درصد کاهش داشته است.

اطلاعات مالی شرکت آسان پرداخت برای سال مالی منتهی به اسفند 98 نشان‌دهنده افزایش درآمدهای عملیاتی نسبت به دوره مشابه گذشته است. بطور کلی با توجه به صورت سود و زیان ارائه شده، شرکت در سال مالی گذشته از وضعیت مطلوبی برخوردار است و کاهش سود نسبت به سال قبل ناشی از انتقال بخشی از سود به شرکت فرعی بابت ارائه خدمات از درگاه اپلیکیشن بوده است.

با توجه به عملکرد خوب شرکت از سنوات گذشته و در نظر گرفتن رشد درآمدی و فروش در سال مالی 98 می‌توان اذعان کرد توانسته به هدف رشد درآمدی و سود عملیاتی و کاهش هزینه ها دست یابد و همانند سنوات گذشته از عمده ظرفیت‌ها جهت بهبود وضعیت عملیاتی و مالی استفاده کند تا سود مناسبی را نصیب سهامداران کند.

پیشرفت شرکت در سال جاری و آینده

رشد فروش برای سال مالی 98 نسبت به سال مالی قبل در حدود 11 درصد در نظر گرفته شده و از 4.6 به 5.2 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. افزایش حجم درآمدهای ناشی از تراکنش و فروش پین و شارژ به واسطه افزایش میزان پایانه‌های منصوبه و افزایش تعداد دانلود و نصب اپلیکیشن آپ به همراه درآمدهای خدمات نوین و پروژه ها و سرویس های جدید و افزایش مشتریان بزرگ عواملی هستند که در افزایش درآمدهای شرکت دخیل بوده است.

جمع درآمدهای فروش نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد 11.2 درصدی را نشان می‌دهد که ناشی از افزایش 15.1 درصدی فروش پین و اعتبار و رشد 21.5 درصدی درآمد کارمزد شاپرکی است. با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، ماهیت بخشی از قراردادهای درآمد پشتیبانی و قراردادهایی که درآمد تراکنشی برای شرکت دارد تغییر یافته است. همچنین با توسعه خدمات ارائه شده و بستر اپلیکیشن روند رو به رشد درآمد در سال 98 صورت گرفته است.

تغییرات با اهمیت در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت

سرمایه گذاری ها در پایان سال مالی 98 شامل فروش بیمه سینا و سرمایه گذاری در شرکت های خدمات مسافرتی هیلدا سیر ،تجارت‌آسان ساز نگین و آسان پرداز توسن است.

تغییر در ترکیب دارایی ها

تغییر با اهمیت ترکیب دارایی ها در پایان سال مالی 98 شامل افزایش حساب های دریافتنی و افزایش مطالبات ناشی از عملیات psp و شاپرکی، افزایش پیش پرداخت ها که ناشی از پیش پرداخت خدمات و هزینه های جانبی مثل تبلیغات و رول مصرفی است.

پروژه ها

عمده پروژه های شرکت در سال 98 مربوط به ارائه خدمات نوین( انتقال وجه کارت به کارت، فروش انواع بیمه نامه ها و فروش بلیط قطار و…) بوده که پایان فاز اجرایی آن طی سال مالی قبل محقق شد.

افزایش یا کاهش سرمایه گذاری های کوتاه مدت

سرمایه گذاری های کوتاه مدت در پایان سال مالی 98 شامل تحصیل سهام شرکت های پتروشیمی غدیر ،سرمایه‌گذاری کرمان، کشتیرانی ایران، گروه صنایع معادن فلات ایرانیان، لیزینگ رایان سایپا و فروش آتیه داده پرداز است.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۳۴۹+۰.۸۲٪

PP۱۳۵۸+۷.۶۱٪

PEسنگین۸۵۷+۱.۳۰٪

PE سبک۱۱۹۹+۰.۴۲٪

PE خطی۹۸۵+۱.۱۳٪

اوره گرانوله۲۰۱-۷.۸۰٪

اوره پریل۲۰۷+۰.۹۸٪

متانول۲۳۲-۷.۹۴٪

اتیلن گلایکل۵۴۲+۰.۷۴٪