آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه سهام صندوق سرمایه‌گذاری پویا

عرضه اولیه سهام صندوق سرمایه‌گذاری پویا

۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۴:۲۱

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از فارس، با توجه به اقبال خانوارهای ایرانی به سرمایه‌گذاری در بورس، ‌پنجمین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری پویا است که در روز چهارشنبه 4 تیرماه و به روش ثبت سفارش در نماد وپویا1 انجام می‌شود.

امروز پیغام ناظر بازار ارائه شد که متقاضیان خرید سهام عرضه اولیه سرمایه‌گذاری پویا می‌توانند از ساعت 7 و نیم تا 11 فردا چهارشنبه نسبت به خرید سهام این عرضه اولیه اقدام کنند.

براساس اعلام فرابورس ایران به استناد پذیرش سهام شرکت سرمایه‌گذاری پویا سهامی عام در تاریخ 27 اسفند 98 توسط هیات پذیرش اوراق بهادار در بازار اول فرابورس ایران، سهام این شرکت توسط سهامدار عمده در روز چهارشنبه به روش ثبت سفارش به عموم مردم و در روز بعد از عرضه اولیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود.

تعداد کل سهام این شرکت 4 میلیارد سهم و تعداد سهام قابل عرضه 600 میلیون سهم معادل 15 درصد از کل سهام شرکت خواهد بود و حداکثر سهم قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 300 سهم و دامنه نوسان قیمت در ثبت سفارش از مبلغ 3 هزار و 900 ریال تا 4 هزار و 100 ریال خواهد بود.

* افزایش دو باربری سرمایه وپویا

همچنین طبق اطلاعات ثبت‌شده در کدال، سرمایه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری پویا در تاریخ 27 اردیبهشت 99 از مبلغ 2 هزار میلیارد ریال به 4 هزار میلیارد ریال منقسم به 4 میلیارد سهم یک‌هزار ریالی با نام که تماماً پرداخت شده از طریق مطالبات حال شده تامین شد و این افزایش سرمایه نزد اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران ثبت شده است.

همچنین در اطلاعیه دیگری که از سوی شرکت سرمایه‌گذاری پویا در کدال منتشر شده، سهامداران این شرکت شامل شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر (سهامی خاص) به نمایندگی علیرضا صمیمی‌فر و با تعداد یک‌میلیارد و 999 میلیون و 996 هزار سهم به عنوان سهامدار عمده بوده است.

همچنین دیگر عضو هیات مدیره شرکت تولید و صادرات ریشمک سهامی عام با تعداد یک‌هزار سهم و به نمایندگی مجتبی ستاری قهفرخی سهامدار سوم شرکت ایران و شرق سهامی خاص به نمایندگی امین غزالی و به تعداد یک‌هزار سهم، همچنین شرکت سرمایه‌گذاری پردیس (سهامی عام) به نمایندگی میثم صمدنژاد به تعداد یک‌هزار سهم و همچنین شرکت لیزینگ ایران و شرق سهامی عام به نمایندگی مجتبی ستاری قهفرخی به تعداد یک‌هزار سهم از سهامداران این شرکتبه سمار می‌روند.

با توجه به سیاست دولت مبنی بر عمق بخشیدن به بازار سرمایه، شرکت‌های زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی، خود را ملزم به عرضه اولیه سهام شرکت‌های زیرمجموعه خود از جمله وپویا که سهامدار اصلی آن، سرمایه‌گذاری تدبیر است، در بازار سرمایه کرده‌اند.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۹+۰.۰۰٪

PP۱۲۶۰-۰.۲۴٪

PEسنگین۹۳۹-۱.۰۵٪

PE سبک۱۱۷۵-۱.۵۹٪

PE خطی۱۱۰۵-۱.۵۲٪

اوره گرانوله۳۲۷+۴.۸۱٪

اوره پریل۳۶۰+۵.۲۶٪

متانول۲۴۶+۰.۴۱٪

اتیلن گلایکل۷۰۹-۸.۱۶٪