آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبار۱۵ درصد از سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان عرضه اولیه می‌شود

۱۵ درصد از سهام بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان عرضه اولیه می‌شود

۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۶:۱۵

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محمد رضوانی‌فر با اشاره به درج نماد “سیتا” در بورس تهران به ایسنا گفت: سرمایه‌گذاری سیمان تامین به عنوان یکی از هلدینگ‎‌های تابعه شستا در سه حوزه صنعت سیمان، عمران و ساختمان و حمل‌ و نقل فعال است که 15 درصد از سهام آن عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیمان تامین بزرگترین هلدینگ سیمان و ساختمان محسوب می‌شود، افزود: این هلدینگ بطور مستقیم و غیرمستقیم در 45 شرکت سهام دارد که از این تعداد 30 شرکت مدیریتی و 15 شرکت غیرمدیریتی است و از این میان 26 شرکت تابعه این هلدینگ، بورسی و 19 شرکت غیربورسی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه 30 درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان در اختیار این هلدینگ است، ادامه داد: سود تجمیعی شرکت‌های سیمانی هلدینگ با افزایش 126 درصدی در سال 98 نسبت به سال 97 از 497 میلیارد تومان به 1130 میلیارد تومان افزایش یافته است. این هلدینگ در صنعت حمل‌ و نقل فقط با یک شرکت 30 درصد ظرفیت حمل‌ونقل کالاهای اساسی را عهده دار است.

رضوانی‌فر با اشاره به افزایش بیش از 187 درصدی سود خالص تلفیقی این هلدینگ عنوان کرد: سود خالص تلفیقی هلدینگ سیمان تامین از 471 میلیارد تومان در سال مالی گذشته به حدود 1350 میلیارد تومان در سال منتهی به 31 اردیبهشت 99 افزایش یافت.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۹۷۱+۱.۷۶٪

PP۱۲۶۲-۱.۶۴٪

PEسنگین۹۶۳+۰.۹۴٪

PE سبک۱۲۰۳+۳.۱۷٪

PE خطی۱۱۰۱-۰.۳۶٪

اوره گرانوله۳۷۳+۰.۲۷٪

اوره پریل۳۸۳+۰.۰۰٪

متانول۲۵۷+۲.۳۹٪

اتیلن گلایکل۶۹۳-۱.۱۴٪