آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربازار سرمایه تابلوی خوبی برای جذب نقدینگی است

بازار سرمایه تابلوی خوبی برای جذب نقدینگی است

۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۷

 

تالار

زارع گفت: کاهش هزینه معاملات، موجب افزایش حجم معاملات و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می شود. این موضوع موجب تداوم استقبال از بورس می شود و سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات سهام در بازار سرمایه برای جذب نقدینگی اثرگذار است، گفت: با کاهش هزینه معاملات، حجم معاملات و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه افزایش یافته و این موضوع موجب تداوم استقبال از بورس می شود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید و سرچهان در مجلس تصریح کرد: بازار سرمایه طی چند سال گذشته و در تحریم‌ها هم نشان داده بازار خوبی است که می‌توان نقدینگی را به سمت آن و تولید هدایت کرد و در نتیجه تورم را کاهش داد.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه طی سال‌ها نوسان داشته اما روال ثابتی هم داشته است، اظهار کرد: یکی از مشکلات دولت این است که نتوانسته نقدینگی موجود در جامعه را به سمت بازار تولید ببرد و نسبت به این موضوع باید توجه و نظارت بیشتری داشته باشد، اما اکنون هم می‌توان از ورود این نقدینگی به بازار سرمایه برای رونق تولید استفاده کرد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۶+۰.۰۰٪

PP۱۴۲۵-۵.۷۵٪

PEسنگین۹۷۵-۰.۶۱٪

PE سبک۱۲۴۲-۰.۷۲٪

PE خطی۱۱۹۴-۰.۶۷٪

اوره گرانوله۲۸۰+۰.۰۰٪

اوره پریل۳۱۰+۸.۷۷٪

متانول۲۵۰+۲.۴۶٪

اتیلن گلایکل۷۷۱-۲.۵۳٪