آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارخرید ۴ میلیون و ۸ هزار تن گندم در کشور

خرید ۴ میلیون و ۸ هزار تن گندم در کشور

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۴:۱۷

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم تا ۱۷ تیرماه خبر داد و گفت: علیرغم شرایط سخت نقدینگی، طی سه مرحله مطالبات به گندمکاران پرداخت شد و تاکنون حدود ۹۰ درصد از پول گندم‌های تحویلی به مراکز خرید تسویه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از شاتا، یزدان سیف افزود: در مقایسه با ۱۷ تیرماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد ۱۰ درصدی در کشور دارد و در حال حاضر در ۳۱ استان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه پرداخت، روز گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب گندم کاران کشور واریز شد.

سیف اضافه کرد: مطالبات گندمکارانی که تا ۱۱ تیرماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده به طور کامل پول خود را دریافت کرده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گندمکاران پرداخت شده که نسبت به پرداختی سال گذشته در همین زمان حدود ۵۷ درصد افزایش پرداختی داشته ایم.

سیف گفت: مقدار خرید تضمینی گندم هم نسبت به ۱۷ تیرماه سال گذشته رشد ۱۰ درصدی دارد که به مرور زمان این افزایش خرید بیشتر می شود.

وی افزود: ارزش کل خرید تضمینی گندم به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: تاکنون ۲۵۳ هزار تن دانه روغنی کلزا به ارزش بیش از ۱۳۳۴ میلیارد تومان خریداری شده است.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۶+۰.۰۰٪

PP۱۴۲۵-۵.۷۵٪

PEسنگین۹۷۵-۰.۶۱٪

PE سبک۱۲۴۲-۰.۷۲٪

PE خطی۱۱۹۴-۰.۶۷٪

اوره گرانوله۲۸۰+۰.۰۰٪

اوره پریل۳۱۰+۸.۷۷٪

متانول۲۵۰+۲.۴۶٪

اتیلن گلایکل۷۷۱-۲.۵۳٪