آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارجهش تولید یکی از راهبردهای اساسی وزارت صمت است

جهش تولید یکی از راهبردهای اساسی وزارت صمت است

۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۵:۱۷
وزارت صمت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه راهبردهای چهارگانه‌ای را دنبال می‌کند که یکی از آن‌ها جهش تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از مهر، مهدی اصفهانی ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان به میزبانی دفتر وی، ضمن بیان اینکه وزارت صمت چهار برنامه راهبردی و اساسی دارد، ابراز کرد: یکی از این راهبردها جهش تولید و لزوم تحقق شعار سال مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در این مسیر، تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی راه اندازی طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام را دومین راهبرد وزارت صمت خواند و افزود، توسعه صادرات، مدیریت و کنترل واردات سومین راهبردی است که توسط وزارتخانه در سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه مدیریت و تنظیم بازار چهارمین اولویت وزارتخانه است، بیان کرد: برنامه‌های وزارت صنعت معدن بر اساس این چهار راهبرد اساسی چیده می‌شوند.

اصفهانی در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه ۳۶ نوع کالا افزایش موجودی داشته و در شرایط کنونی بالغ بر ۱۰۰ نوع کالا شناسایی شده‌اند که می‌بایست در درون کشور ساخته شوند، ابراز کرد: تولید این کالاها ما را از واردات بی‌نیاز می‌کند.

وی افزود: ۱۲۵ نوع کالا شناسایی شده که می‌تواند داخلی سازی شود و کالاهایی که ارزبری داشته‌اند شناسایی و برای ساخت داخل تمهیداتی اندیشیده شده است.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۶+۰.۰۰٪

PP۱۴۲۵-۵.۷۵٪

PEسنگین۹۷۵-۰.۶۱٪

PE سبک۱۲۴۲-۰.۷۲٪

PE خطی۱۱۹۴-۰.۶۷٪

اوره گرانوله۲۸۰+۰.۰۰٪

اوره پریل۳۱۰+۸.۷۷٪

متانول۲۵۰+۲.۴۶٪

اتیلن گلایکل۷۷۱-۲.۵۳٪