آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربهره‌برداری از ۵ پروژه بزرگ و ملی وزارت صمت آغاز شد

بهره‌برداری از ۵ پروژه بزرگ و ملی وزارت صمت آغاز شد

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۴۹
روحانی

بهره‌برداری از ۵ پروژه بزرگ و ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه پویش «دبیر و امید برای جهش تولید» با دستور رییس جمهور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایبِنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور در شانزدهمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی عمرانی، تولیدی و زیربنایی با شعار «تدبیر و امید برای جهش تولید»، دستور آغاز پنج پروژه عظیم وزارت صنعت، معدن و تجارت را با سرمایه‌گذاری ۵۶ هزار و ۸۰ میلیارد ریال از طریق ویدئوکنفرانس صادر کرد.

وی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسمی پنج پروژه ملی را در قالب برنامه بزرگ و کشوری «تدبیر و امید برای جهش تولید» در استان‌های فارس، خوزستان و مازندران افتتاح کرد.

با افتتاح این پنج پروژه، برای یک‌هزار و ۶۶۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد شد. در این راستا بهره‌برداری از طرح توسعه تولید انواع تخته MDF شرکت آرین شیمی در استان مازندران و طرح‌های سیلوی فلزی ۳۰ هزار تنی اقلید و سیلوی فلزی ۴۰ هزار تنی داراب در استان فارس با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

طرح تولید شمش و میلگرد مجتمع فولاد روهینا جنوب در خوزستان و طرح تولید کربنات سدیم کاوه در استان فارس نیز دیگر طرح‌هایی بودند که در این مراسم افتتاح شدند.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۶+۰.۰۰٪

PP۱۴۲۵-۵.۷۵٪

PEسنگین۹۷۵-۰.۶۱٪

PE سبک۱۲۴۲-۰.۷۲٪

PE خطی۱۱۹۴-۰.۶۷٪

اوره گرانوله۲۸۰+۰.۰۰٪

اوره پریل۳۱۰+۸.۷۷٪

متانول۲۵۰+۲.۴۶٪

اتیلن گلایکل۷۷۱-۲.۵۳٪