آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارخبر خوش برای سهامداران عدالت غیر مستقیم

خبر خوش برای سهامداران عدالت غیر مستقیم

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۵:۵۶

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت در نشست خبری ارائه کارت اعتباری سهام عدالت در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند نیز می‌توانند از کارت اعتباری استفاده کنند یا خیر، گفت: امکان دریافت کارت اعتباری برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند بعد از ورود شرکت آن استان به بورس نیز امکان پذیر است. امروز شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی وارد بورس شد از هفته آینده نیز جمع 30 شرکت استانی وارد بورس می‌شوند که جمع ارزش آنها بیش از 700 هزار میلیارد تومان است. این سیاست به این جهت اتخاذ شده که این دارایی ارزشمند همچنان در دست مشمولین باقی بماند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا سهام بسیاری از مشمولین واریز نشده و برای برخی نیز به صورت قطره چکانی و با ارقامی مانند 200 یا 300 هزار تومان واریز شده است، اظهار داشت: آمار و ارقام اینکه چه کسانی سفارش داده اند و برای کدام‌ها اجرا شده مشخص است اما علت اینکه برخی رقم پایینی دریافت کردند این است که برخی نمادها بسته است و امکان فروش نیست و به دلیل اینکه اختیار فروش با کارگزاری است ممکن است کارگزاری مربوطه تصمیم بگیرد که سهام را بفروشند یا نفروشند اما نکته حائز اهمیت این است که کارگزاری، آن بخش از پول فروخته شده حتی اگر 200 هزار تومان باشد را نگه نمی‌دارد تا یکجا بپردازد بلکه همان موقع واریز می‌کند.

فهیمی ادامه داد: ما چندین بار روند اجرا را بررسی کردیم و تنها مشکلی که درباره عدم واریز مبلغ وجود دارد این است که برخی یا شماره موبایلشان به نام خودشان نیست که در این حالت فرد باید به سامانه sahamedalat.ir مراجعه کند و اطلاعات تماس یا شماره شبا خود را اصلاح کند. در مورد شماره شبا هم به همین صورت است. شماره شبا باید از بانک مرکزی تایید بگیرد.
معمار نژاد نیز در این باره گفت: کارگزاری‌ها نفع موکل مردم را مورد توجه قرار می‌دهند و وقتی سهام رو به پایین است آن‌را نمی‌فروشند بلکه صبر می‌کنند و وقتی رو به افزایش رفت آنرا می‌فروشند.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۶+۰.۰۰٪

PP۱۴۲۵-۵.۷۵٪

PEسنگین۹۷۵-۰.۶۱٪

PE سبک۱۲۴۲-۰.۷۲٪

PE خطی۱۱۹۴-۰.۶۷٪

اوره گرانوله۲۸۰+۰.۰۰٪

اوره پریل۳۱۰+۸.۷۷٪

متانول۲۵۰+۲.۴۶٪

اتیلن گلایکل۷۷۱-۲.۵۳٪