آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه بانک ایران و ونزوئلا در سال 1400

عرضه اولیه بانک ایران و ونزوئلا در سال 1400

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷

عرضه اولیه بانک ایران و ونزوئلا در سال 1400

علی صالح‌آبادی که پیش‌تر رئیس سازمان بورس و اوراق بود، اعلام کرد که قصد دارد سهام بانک را در شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بازار سرمایه عرضه کند. hdvhk ,kc,mgh

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، اگزیم بانک ایران ۱۹ سال است که در عرصه بانکداری کشور فعالیت می‌کند و اکنون مدیرعاملی «بورسی» دارد. علی صالح‌آبادی که پیش‌تر رئیس سازمان بورس و اوراق بوده اعلام کرد که قصد دارد سهام بانک را در شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بازار سرمایه عرضه کند.

صالح‌آبادی با تاکید براینکه امسال، با موافقت بانک مرکزی ۲۵ درصد از سهام شرکت تامین سرمایه تمدن و نیز ۱۷ درصد از سهام بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بورس عرضه می‌شود، گفت: منابع کسب شده از عرضه این سهام، صرف اعطای تسهیلات به مشتریان بانک خواهد شد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با تاکید بر پیشنهاد افزایش سرمایه بدون تزریق منابع جدید، افزود: در جلساتی با کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهادهایی در خصوص افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ارائه شده و پیش‌بینی می‌شود با عملیاتی شدن سازوکار پیشنهادی، حداقل یک میلیارد دلار به بنیه مالی بانک توسعه صادرات اضافه شود.
بانک مشترک ایران ونزوئلا

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از عرضه سهام بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بورس خبر داد.

«علی صالح‌آبادی» روز شنبه در نشست خبری به مناسبت سالگرد تاسیس بانک توسعه صادرات از عرضه سهام دو زیر مجموعه این بانک در بازار بورس خبر داد.

به گفته مدیرعامل بانک توسعه صادرات، شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در حال حاضر در حال تکمیل مراحل اداری ورود به بورس هستند.

صالح‌آبادی زمان عرضه سهام شرکت تامین سرمایه تمدن را تا پایان تابستان جاری اعلام کرد و گفت: هم اکنون پرونده این شرکت در مرحله تبدیل سهامی خاص به عام بوده و ۲۵ درصد سهام آن در بورس عرضه خواهد شد.

وی در باره بانک مشترک ایران و ونزوئلا هم اظهار داشت: عرضه حدود ۱۷ درصد از سهام این بانک در بازار بورس تا پیش از پایان سال ۹۹ انجام خواهد شد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: میزان ارز صادرات غیرنفتی در سال گذشته ۴۰ میلیارد دلار بوده است.

وی ضمن تشریح حمایت‌های بانک توسعه صادرات از صادرکنندگان برای تحقق این رقم گفت: این بانک در شرایط تحریم و کرونا، برای حمایت و مراقبت از مشتریان خود که از این شرایط آسیب دیده اند، اختیارات تصمیم گیری ۳۸ شعبه بانکی را افزایش داده و همچنین میانگین نرخ سود تسهیلات این بانک در محدوده را ۱۴ تا ۱۴.۵ درصد تعیین کرد.
صالح‌آبادی در ادامه به برنامه های مفصل این بانک برای حمایت از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: برای شرکت های دانش بنیانی که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی شوند، مبلغ  چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در بانک توسعه صادرات در نظر گرفته شده است که با نرخ سود ۱۲ درصد ارائه خواهد شد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات تاکید کرد: این تسهیلات سقف نداشته و با تخفیف ۳۰ درصد کارمزد ارائه می شود.
صالح‌آبادی به خرید ارز از صادرکنندگان هم اشاره کرد و افزود: بانک توسعه صادرات اسکناس ارزی صادرکنندگان را به نرخ سنا خریداری کرده و در حداقل زمان ممکن ما به ازای ریالی را به آنها می پردازد.  همچنین حواله های ارزی نیز با نرخ نیمایی خریداری می شود.
وی همچنین با اشاره به مشکلاتی که تحریم برای نقل و انتقالات ارزی ایجاد کرده است، توضیح داد: ساز و کارهایی تدارک دیده شده است تا صرافی بانک توسعه صادرات، آمادگی جابه جایی از هر مبدا به هر مقصد و با هر میزان رقمی را از صادر کنندگان داشته باشند.
صالح‌آبادی از مهمترین برنامه های سال ۱۳۹۹ این بانک را علاوه بر تداوم سیاست های سال گذشته، صدور اوراق گام دانست و گفت: طی هماهنگی های انجام شده با بانک مرکزی، مقرر شده است تا بانک توسعه صادرات مجوز انتشار ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق گام را داشته باشد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۵۷۲+۱۶.۵۳٪

PP۱۶۵۰+۲۱.۵۰٪

PEسنگین۹۹۰+۱۵.۵۲٪

PE سبک۱۳۶۱+۱۳.۵۱٪

PE خطی۱۰۹۰+۱۰.۶۶٪

اوره گرانوله۲۰۰-۰.۵۰٪

اوره پریل۲۰۵-۰.۹۷٪

متانول۲۳۶+۱.۷۲٪

اتیلن گلایکل۷۰۷+۳۰.۴۴٪