آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارفعالیت «ستران» با ظرفیت اسمی تولید ۱۳۴۰۰ تن در روز

فعالیت «ستران» با ظرفیت اسمی تولید ۱۳۴۰۰ تن در روز

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲

به گزارش صدای بورس، سیدعباس حسینی مدیرعامل شرکت سیمان تهران گفت:این کارخانه در سال ۱۳۳۵ با ظرفیت اسمی ۳۰۰ تن در روز آغاز به‌کار کرد و اکنون دارای پنج خط تولیدی فعال با ظرفیت اسمی تولید ۱۳۴۰۰ تن در روز است. این شرکت یکی از زیرمجموعه های هلدینگ کاوه پارس متعلق به بنیاد مستضعفان است.

 وی افزود: سال گذشته رکود اقتصادی و موانع زیادی بر سر راه تولید قرار داشت اما گروه سیمان تهران با همه این مشکلات، توانست تولید خود را به بیش از ۸/ ۶ میلیون تن برساند که در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ از رشد ۴ درصدی برخوردار بوده که امید است با توجه به شعار جهش تولید، روند رشد تداوم داشته باشد. بنابراین عزم راسخ این مجموعه را بر تولید بیش از بودجه مصوب خواهد بود.

مدیر عامل سیمان تهران  به مسائل زیست محیطی کارخانه اشاره کرد و گفت: کلیه صنایع ملزم به رعایت استانداردهای مصوب درخصوص میزان آلاینده های خطوط تولید خود هستند. این استانداردها هر چند سال مورد بازنگری قرار می‌­گیرد و سختگیرانه‌تر می شود. خط ۶ شرکت سیمان تهران در سال ۱۳۵۶ به بهره برداری رسید و تا زمان تغییر استانداردها، به عنوان یک خط تولیدی غیرآلاینده  مشغول به فعالیت بود. با تغییر این استانداردها شرکت سیمان تهران ملزم به تعطیلی موقت این خط و همچنین صرف هزینه بالا جهت بروزرسانی سیستم فیلتراسیون این خط شد.

همچنین درخصوص خط ۹ این شرکت که با بهره گیری از برترین تکنولوژی روز احداث شده بود با اعمال تحریم های ظالمانه استکبار جهانی و تاکید بر بهره گیری از توانایی های داخلی، از شرکت داخلی برای نصب و راه اندازی سیستم فیلتراسیون استفاده شد.  متاسفانه نتیجه این امر خروج  غبار بالاتر از حد استاندارد این خط بود که شکایت سازمان محیط زیست در رابطه با این دوخط شکل گرفت.

شرکت سیمان تهران در مسیر ایفای تعهدات خود و با هماهنگی قابل تغییر سازمان محیط زیست، با بسیج تمام امکانات و صرف بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال سرانجام در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ موفق به بروزرسانی سیستم فیلتراسیون این دوخط شد

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۳۴۹+۰.۸۲٪

PP۱۳۵۸+۷.۶۱٪

PEسنگین۸۵۷+۱.۳۰٪

PE سبک۱۱۹۹+۰.۴۲٪

PE خطی۹۸۵+۱.۱۳٪

اوره گرانوله۲۰۱-۷.۸۰٪

اوره پریل۲۰۷+۰.۹۸٪

متانول۲۳۲-۷.۹۴٪

اتیلن گلایکل۵۴۲+۰.۷۴٪