آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارزمان معرفی و عرضه اولیه ۲۰ درصد زیرمجموعه “وبصادر” و اثر بر صورت مالی

زمان معرفی و عرضه اولیه ۲۰ درصد زیرمجموعه “وبصادر” و اثر بر صورت مالی

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۰۶

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد فاضلی گفت: سهام شرکت سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات با نماد “وسپهر” روز شنبه معارفه شده و شش میلیارد سهم آن معادل 20 درصد روز یکشنبه 30 شهریور در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.

وی افزود: با عرضه سهام سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات عملاً بانک صادرات گام موثری در خروج از بنگاهداری برداشته و منافع حاصل از این عرضه موجب کمک به بهبود چشمگیر صورت‌های مالی بانک می‌شود. به نحوی که فعالان بازار سرمایه شاهد اتفاقات مهم در صورت‌های میاندوره‌ای شش ماهه بانک خواهند بود.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات این سهم ارزنده و بنیادی توصیف کرد و ادامه داد: انتظار می‌رود “وسپهر” در بازار سرمایه با استقبالی مناسب روبرو شود.

فاضلی با اشاره به انتشار اوراق اختیار فروش تبعی برای حمایت از سهم “وبصادر” گفت: در شرایط فعلی بازار سرمایه با انتشار نزدیک به پنج میلیارد سهم اختیار فروش تبعی توسط سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، سود تضمینی حداقل 13 درصدی تا پایان سال را برای دارندگان “وبصادر” تضمین خواهد کرد. قیمت هر برگه از این اوراق یک ریال بوده و سقف خرید آن پانصد هزار سهم در نظر گرفته شده که عملا سود دهی مناسب سهام بانک را بیمه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این اوراق به عنوان  ابزار مشتقه می‌تواند آرامش را به بازار سرمایه بازگرداند، تاکید کرد: تصمیمات مناسبی در سطح سران قوا برای حمایت از بازار سرمایه اتخاذ شده و امید می رود بورس تا پایان سال به ریل بازدهی مناسب بازگردد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۵۷۲+۱۶.۵۳٪

PP۱۶۵۰+۲۱.۵۰٪

PEسنگین۹۹۰+۱۵.۵۲٪

PE سبک۱۳۶۱+۱۳.۵۱٪

PE خطی۱۰۹۰+۱۰.۶۶٪

اوره گرانوله۲۰۰-۰.۵۰٪

اوره پریل۲۰۵-۰.۹۷٪

متانول۲۳۶+۱.۷۲٪

اتیلن گلایکل۷۰۷+۳۰.۴۴٪