آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارافزایش خیره‌کننده درآمد صادراتی «فباهنر»

افزایش خیره‌کننده درآمد صادراتی «فباهنر»

۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۵:۱۴

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت صنایع مس شهید باهنر گزارش عملکرد شش ماهه خود را منتشر کرد که حاکی از درآمدزایی خیره‌کننده این شرکت در این بازه زمانی است.

این شرکت در شهریورماه نزدیک 3 هزار میلیارد ریال فروش داخلی داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 134 درصدی را نشان می‌دهد. مجموع فروش داخلی شش ماهه این شرکت به 11 هزار و 520 میلیارد ریال رسیده است که اگر این میزان فروش داخلی را با درآمد بیش از 6 هزار و 423 میلیارد ریالی مدت مشابه سال گذشته مقایسه کنیم شاهد افزایش حدود 80 درصدی درآمد حاصل از فروش داخلی این شرکت هستیم.

درآمد صادراتی این شرکت در ماه شهریور حدود 11 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده و کل درآمد صادراتی «فباهنر» در شش ماه گذشته نزدیک 72 میلیارد و 422 میلیون تومان بوده است.

درآمد صادراتی «فباهنر» در شش ماه ابتدایی سال گذشته حدود 15 میلیارد تومان بوده است که نشان از رشد 380  درصدی درآمد صادراتی این شرکت است.

مجموع کل فروش «فباهنر» در شش ماه ابتدایی سال 12 هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با کل درآمد بیش از 6500 میلیارد ریالی این شرکت افزایش 86 درصدی را تجربه کرده است.

افزایش نرخ ارز در ایران و همچنین افزایش قیمت جهانی مس که باعث جابجایی رکوردهای قیمتی در جهان شده است از جمله دلایل رشد درآمد صادراتی این شرکت در شش ماهه نخست امسال می‌باش

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۵۷۲+۱۶.۵۳٪

PP۱۶۵۰+۲۱.۵۰٪

PEسنگین۹۹۰+۱۵.۵۲٪

PE سبک۱۳۶۱+۱۳.۵۱٪

PE خطی۱۰۹۰+۱۰.۶۶٪

اوره گرانوله۲۰۰-۰.۵۰٪

اوره پریل۲۰۵-۰.۹۷٪

متانول۲۳۶+۱.۷۲٪

اتیلن گلایکل۷۰۷+۳۰.۴۴٪