آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلمطالب تحلیلیتحلیل نماد کرماشا 1400

تحلیل نماد کرماشا 1400

۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۶:۳۰

کرماشا دیروز به حمایت مهم 4400 که محل تلاقی ابرموکو و خز میانی باند بولینگر بود واکنش مثبت داشت و با تشکیل یک کندل بدنه بلند اماده شروع روند صعودی بنطر میرسد. ;vlhah

rsi

واکنش مثبت به خط 50

macd

مثبت

so

خنثی( البته شیب مثبت گرفته است)


معرفی کرماشا 


شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با نماد کرماشا در سال 1375 تأسیس و نهایتاً در سال 1387 به بهره برداری رسید. این مجتمع در زمینی به مساحت 295 هکتار و در جاده هرسین دامنه جبل گوهره کرمانشاه واقع شده است و دارای واحدهای تولید آمونیاک، اوره و یوتیلیتی می­باشد. ظرفیت تولید سالانه آمونیاک و اوره گرانول در این مجتمع به ترتیب 000ر396 و 000ر660 تن می­باشد.

از مهمترین مزیت­های این مجتمع نزدیکی به بازار رو به رشد کشور عراق و ترکیه و همچنین بهره مندی از واحدهای یوتیلیتی اختصاصی است که با توجه به بحث هدفمندی یارانه­ها در سال­های اخیر، این مجتمع را در موقعیت ممتازی قرار داده است.

به منظور توسعه شرکت، اجرای فاز دوم این مجتمع نیز با ظرفیت مشابه فاز اول آغاز گشته است. اهمیت این مجتمع برای گروه گسترش نفت و گاز پارسیان که بزرگترین سهامدار آن و همچنین بزرگترین سهامدار شرکت­های اوره و آمونیاک پردیس و شیراز در کشور است، کنترل بازار، بهره مندی از امکان سوآپ کردن محصولات و امکان صادرات به کشورهای همسایه غربی است.

خوراک اصلی این مجتمع نیز همانند پتروشیمی­ های پردیس و شیراز گاز طبیعی است که میزان مصرف سالانه آن در واحدهای اوره و آمونیاک سالانه 385 میلیون متر مکعب و در واحدهای یوتیلیتی 142 میلیون متر مکعب است.

اجرای فاز دوم طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی کرمانشاه در راستای افزایش ظرفیت تولید مجتمع به دو برابر ظرفیت فعلی به میزان 000ر4 تن در روز کود شیمیایی اوره و 400ر2 تن آمونیاک در روز به منظور ایجاد درآمد بیشتر برای منطقه و کشور از طریق ارزش افزایی بر روی گاز طبیعی و همچنین اشتغالزایی بیشتر در این منطقه از کشور، در دستور کار قرار گرفته است.تحلیل:حمیدرضا افشار
;vlhah

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪