آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباروتجارت از زیان خارج شد

وتجارت از زیان خارج شد

۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۲۶

بانک تجارت در نیمه‌ی اول سال جاری با ثبت یک عملکرد قابل قبول توانست از یان خارج شده و به سوددهی برسد.

به گزارش آرمان آتی به نقل از  صدای بورس، بانک تجارت با نماد معاملاتی "وتجارت" دراولین روز معاملاتی سال جاری، با قیمت ٧٢٥ ریال کار خود را آغاز کرد و با پیش گرفتن روندی افزایشی، در اوایل مرداد در بالاترین رقم معاملاتی خود یعنی ٤٦٤٠ ریال قرار گرفت و پس از گذشت چند روز با روندی کاهشی در اوایل کانال ٤٠٠٠ ریالی و اواخر کانال ٣٠٠٠ ریالی نوساناتی را تجربه کرد. اکنون معاملاتی در این نماد صورت نمیگرد اما آخرین قیمت معامله شده‌ی آن ۲۹۹۰ ریال دراوایل آبان بوده است.

وتجارت در ۶ ماه ابتدایی سال، در مطالبات خود از بانک مرکزی نسبت به پایان سال مالی گذشته با کاهش ۱۲ درصدی و در بدهی‌های خود به بانک مرکزی با رشد ۷ درصدی روبه‌رو بوده است؛ به طوری که مطالبات و بدهی‌های بانک به ترتیب به مبالغ ۱۱ هزار و ۲۴۴ میلیارد تومان و ۲۰ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

مطالبات و بدهی‌های وتجارت به سایر بانک‌ها در مدت زمان یاد شده هر دو افزایشی بوده و رشد ۱۷ و ۹۵ درصدی نسبت به پایان سال مالی ۹۸ داشته‌اند و مبالغشان به ترتیب به ۲۷ هزار و ۲۸۹ و ۴ هزار و ۷۴۷ رسیده است.

بانک تجارت در ۶ ماه منتهی به ۳۱ شهریور ۶۴ درصد رشد در جذب سپرده در مجموع سپرده‌های دیداری و مشابه، سپرده‌های پس انداز و مشابه، سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار و سایر سپرده‌ها داشته است.

جمع درآمدهای مشاع بانک تجارت با رشد ۲۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به مبلغ ۱۱ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان و جمع درآمدهای غیرمشاع آن با رشد ۱۶۸ درصدی  به مبلغ ۴ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان رسیده است.

 وتجارت در این ۶ ماه بر خلاف سال گذشته که زیان‌ده بوده کمی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود خالص، و ۴۵ ریال سود به ازای هر سهم شناسایی کرده است.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۵۷۲+۱۶.۵۳٪

PP۱۶۵۰+۲۱.۵۰٪

PEسنگین۹۹۰+۱۵.۵۲٪

PE سبک۱۳۶۱+۱۳.۵۱٪

PE خطی۱۰۹۰+۱۰.۶۶٪

اوره گرانوله۲۰۰-۰.۵۰٪

اوره پریل۲۰۵-۰.۹۷٪

متانول۲۳۶+۱.۷۲٪

اتیلن گلایکل۷۰۷+۳۰.۴۴٪