آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارامروز بورس‌های آسیا سبزپوش شدند.

امروز بورس‌های آسیا سبزپوش شدند.

۱۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۱

در پی رشد شاخص‌ها در وال استریت، امروز بورس‌های آسیا سبزپوش شدند.

به گزارش آرمان تحلیل  به نقل از صدای بورس، امید به ارائه بسته حمایتی جدید در آمریکا و تاثیر مثبت واکسن کرونا موجب شد تا بیشتر شاخص‌های سهام در بازارهای آسیایی با افزایش روبه‌رو شوند. البته به دلیل سودبری سرمایه‌گذاران، حجم معاملات متغیر بود.
میچ مک‌کانل، سناتور ارشد جمهوریخواه دیروز اعلام کرد: کنگره باید بسته حمایتی جدید را در لایحه ۱.۴ هزار میلیارد دلاری که با هدف جلوگیری از تعطیل شدن دولت ارائه می‌شود، بگنجاند. جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا نیز به روزنامه نیویورک تایمز گفت که اولویت او، دریافت یک بسته کمکی سخاوتمندانه از کنگره حتی قبل از ورود رسمی به کاخ سفید است.
امروز شاخص سهام MSCI آسیا-اقیانوسیه (به جز ژاپن) ۰.۲۷ درصد رشد کرد. شاخص بورس استرالیا نیز ۰.۱۲ درصد افزایش یافت. در ژاپن، دو شاخص نیکی و تاپیکس به ترتیب ۰.۰۵ درصد و ۰.۳۲ درصد رشد کردند. شاخص بورس هنگ‌کنگ ۰.۱۳ درصد افت کرد اما بورس چین ۰.۱۲ درصد بالا رفت. در بورس کره جنوبی، پیش‌بینی افزایش تقاضا برای نیمه‌رساناها به رشد شاخص منجر شد.
تحلیلگران می‌گویند: به احتمال زیاد روند نزولی بورس‌های جهان محدودتر خواهد شد چون بی‌ثباتی‌های بزرگ در اقتصاد جهان در حال کاهش هستند.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۶+۰.۰۰٪

PP۱۴۲۵-۵.۷۵٪

PEسنگین۹۷۵-۰.۶۱٪

PE سبک۱۲۴۲-۰.۷۲٪

PE خطی۱۱۹۴-۰.۶۷٪

اوره گرانوله۲۸۰+۰.۰۰٪

اوره پریل۳۱۰+۸.۷۷٪

متانول۲۵۰+۲.۴۶٪

اتیلن گلایکل۷۷۱-۲.۵۳٪