آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباروضعیت سه ماه پایانی سال

وضعیت سه ماه پایانی سال

۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۲
خاندوزی

در گفت و گو با مدیر سرمایه‌گذاری شرکت بیمه کوثر، فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی بازار سرمایه در سه ماه پایانی سال به بحث و بررسی گذاشته شد.

نوید خاندوزی، با اشاره به اینکه در فصل زمستان غالبا فرصت‌های مثبت پیش روی بازار بسیار بیشتر از تهدیدهاست، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: طی هفته‌های اخیر چند اتفاق خوب در بازار رخ داده است. نخستین اتفاق مثبت کاهش ریسک سیاسی و اتفاق مثبت بعدی نیز ثبات نسبی ارز است که برای بازار سرمایه بسیار مهم است.

 خاندوزی ادامه داد: با تثبیت نرخ ارز،  بازار تحلیل‌پذیرتر شده و با کاهش ریسک‌های سیاسی ثبات ارزی را شاهد بودیم.

 وی موضوع بعدی را رشد بازارهای جهانی دانست و گفت: شرایط مساعد بازارهای جهانی اتفاق مثبتی برای بازار سرمایه است؛ چراکه بیش از ۵۵ درصد از صنایع بازار سهام کامودیتی‌محور هستند.

این  کارشناس بازار سرمایه افزود: نکته آخر اینکه قیمت‌ها اصلاح و جذاب شده که این موضوع هم فرصت بسیار خوبی برای بازار است.

مدیر سرمایه‌گذاری بیمه کوثر در ادامه به چالش‌ها و تهدیدهای بازار پرداخت و اظهار داشت: بازار سرمایه سه ماه مبهم را تا پایان سال پیش رو دارد که بیم و امید را کنار هم تجربه می‌کند. نگرانی از عدم تحقق خوش‌بینی‌های سیاسی می تواند بازار ارز را از آرامش دور و دچار تلاطم کند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اگر نرخ ارز ثبات داشته باشد قطعا بازار خوبی خواهیم داشت، گفت: در مقابل کاهش هیجانی و شدید آن می‌تواند مهمترین چالش بازار سرمایه باشد.

خاندوزی در عین حال با بیان اینکه اظهار نظر درباره بازار در روزهای منفی سخت است، گفت: اما برخلاف بسیاری من نگاه مثبتی به بازار دارم و معتقدم این هیجان‌های کوتاه مدت فروش، فروکش می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شاید فعلا محرک قوی برای صعود در بازار وجود نداشته نباشد اما دو عامل هنوز بازار را امیدوار می کند یکی حجم معاملات و عامل دوم گزارش‌های ماهانه و ۹ ماهه‌ای که در دی ماه منتشر خواهد شد و می‌تواند شوک خوبی به بازار وارد کند

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۹+۰.۱۷٪

PP۱۲۶۳-۱۱.۳۷٪

PEسنگین۹۴۹-۲.۶۷٪

PE سبک۱۱۹۴-۳.۸۶٪

PE خطی۱۱۲۲-۶.۰۳٪

اوره گرانوله۳۱۲+۱۱.۴۳٪

اوره پریل۳۴۲+۱۰.۳۲٪

متانول۲۴۵-۲.۰۰٪

اتیلن گلایکل۷۷۲+۰.۱۳٪