آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارخبری برای پترول و فارس (دی 99)

خبری برای پترول و فارس (دی 99)

۳ دی ۱۳۹۹ ۰۶:۲۰

بهره برداری از یک طرح توسعه ای مهم در پتروشیمی کارون

خبری برای پترول و فارس

سهامداران پترول و فارس بخوانند

مدیرعامل پتروشیمی کارون از زیرمجموعه های شرکت پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و هلدینگ خلیج فارس از بهره برداری یکی از طرح های توسعه ای این مجموعه طی پنج شنبه هفته جاری توسط رییس جمهور خبر داد.

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از صدای بورس، مدیرعامل پتروشیمی کارون از زیرمجموعه های شرکت پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و هلدینگ خلیج فارس از بهره برداری یکی از طرح های توسعه ای این مجموعه طی پنج شنبه هفته جاری توسط رییس جمهور خبر داد.

سید کریم دلجوان با اشاره به اینکه طرح  سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه با همت متخصصان ایرانی ساخته شده ،گفت: این طرح در پنج شنبه هفته جاری با حضور رییس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اعلام این خبر، گفت: طرح سولفات پتاسیم طرحی ارزشمند است که در راستای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین دستی در مدت کمتر از ۲۴ ماه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
دلجوان با اشاره به اینکه اصلی ترین محصول تولیدی در پتروشیمی ارومیه اسید سولفوریک است، گفت: برای تبدیل اسید سولفوریک به یک محصول با ارزش دیگر، این طرح را در سال ۹۷ آغاز کردیم که محصول آن ۴۰ هزار تن سولفات پتاسیم و ۵۰ هزار تن اسید کلریدریک است.
وی ادامه داد: این طرح، با توجه به شرایط تحریم ظالمانه و عدم حضور کارشناسان خارجی تماما به دست متخصصان داخلی راه‌اندازی شد.
دلجوان اظهار کرد: شرکت پتروشیمی ارومیه از شرکت های تابعه؛ گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان «پترول» و هلدینگ خلیج فارس است که با همت این دو هلدینگ بزرگ و موفق صنعت پتروشیمی، در روز پنجشنبه توسط رئیس‌جمهور ‌افتتاح می‌شود.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪