آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارفضای مناسب باید برای بخش خصوصی فراهم شود

فضای مناسب باید برای بخش خصوصی فراهم شود

۷ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶

رییس هیات مدیره بورس اوارق بهادار تهران:

فضای مناسب باید برای بخش خصوصی فراهم شود

فضای مناسب برای بخش خصوصی فراهم شود

امیر تقی خان تجریشی گفت: بخشی از برنامه‌ها در زیر مجموعه هدفِ فرهنگ‌سازی قرار می‌گیرد، اما نکته‌ای مهم این است که فضا برای بخش خصوصی که در همین زمینه در حال فعالیت است، تنگ نشود.

به گزارش صدای بورس، امیر تقی خان تجریشی، رییس هیات مدیره بورس اوارق بهادار تهران افزود: یکی از نکات مهمی که در بورس تهران باید نسبت به آن آگاه بود رسالت فرهنگ سازی است. بخشی از این برنامه ها در زیر مجموعه هدفِ فرهنگ سازی قرار می‌گیرد، اما نکته‌ای که باید در کنار این موضوع نسبت به آن آگاه بود این است که فضا برای بخش خصوصی که در همین زمینه در حال فعالیت است، تنگ نشود به این معنا که در قدم اول تلاش کنیم پلت فرمی را ایجاد کرده تا سایر فعالان حوزه آموزش بازار سرمایه هم بتوانند در این بخش فعال شده و نقش آفرینی کرده و بورس تهران این فعالیت ها را پشتیبانی بکند.

اما اگر از بحث آموزش اندکی عقب‌تر برگردیم  و به حوزه اطلاع رسانی  و فرهنگ‌ سازی ورود کنیم و وارد این حوزه شویم که به صورت کلان در کنار سرمایه‌گذاری که به صورت سنتی خانوارهای ایرانی در طلا در ارز در مسکن حتی بعضی مواقع در خودرو انجام می‌دهند به بازار سرمایه هم فکر کنند، در  این حوزه کلان که بحث فرهنگ سازی و بحث نگرش به بازار سرمایه مطرح می شود، در این سطح وظیفه ما هست که حتماً حضور داشته باشیم و می توانیم بستری را فراهم کنیم که عملیات اجرایی آن توسط شرکت های آموزشی و خصوصی که در این زمینه فعال هستند انجام شود.

وی افزود: باید سعی شود در مواردی که معمولاً به هر دلیلی از جمله صرفه اقتصادی و مواردی از این دست کار پیش نرفت ما به عنوان بورس تهران پیش قدم شده و این وظیفه را انجام دهیم و فضا را به نوعی تعریف کنیم که آموزش برای بخش خصوصی و یا سرمایه‌گذاران آسان تر شود.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪