آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارشرکت سبدگردانی آرمان آتی

شرکت سبدگردانی آرمان آتی

۸ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳

شرکت سبدگردانی آرمان آتی Hvlhk hjd

کدام شرکت سبدگردانی از بقیه بهتر است؟

بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که بهترین شرکت سبدگردانی را پیدا کنند. در این باره باید بگوییم که شرکت‌های سبدگردانی در بازه‌های متفاوت، عملکردهای مختلفی دارند. گاهی یک سبد گردان بسیار خوب کار می‌کند اما در بازه‌ای دیگر بازده پایینی دارد. توصیه ما درآرمان تحلیل  این است که قبل از کار با هر شرکت سبدگردان از آنها در مورد روند بلند مدت سودآوریشان حداقل در یک بازه پنج ساله سوال کنید. همچنین حتما خودتان هم دید بلندمدتی نسبت به سرمایه گذاری در بازار بورس داشته باشید. بازار سرمایه جای سرمایه گذاری کوتاه مدت نیست. بدون تردید، سرمایه‌ گذاری بلند مدت در بازار بورس و زیر نظر یک سبدگردان یا مشاور سرمایه گذاری حرفه‌ای نتیجه‌ای بسیار مطلوب‌تر از سایر بازار‌های سرمایه گذاری خواهد داشت.


شرایط سبدگردانی در خانه سرمایه با همکاری شرکت سبدگردان چگونه است؟
قرارداد یک ساله است و امکان فسخ قرارداد در این مدت وجود دارد.
سود سبدگردان ۲۰% از سود حاصله برای سود‌های بالای ۲۰% است.
قرارداد در شرکت سبدگردانی تحت مجوز سازمان بورس بسته خواهد شد.


سوالات متداول در مورد سبدگردانی

آیا می‌توانید مثالی از نحوه دریافت کارمزد سبدگردانی بزنید؟

مثال اول: سبدگردانی با یک میلیارد سرمایه: به عنوان مثال، شما با سرمایه یک میلیارد تومانی با سبد گردان قرارداد می‌بندید. پس از یک سال، در بازار بورس ۵۰% سود می‌کنید و پول شما به ۱٫۵ میلیارد می‌رسد. سبد گردان ۲۰% اولیه سود (از ۵۰% سود یکساله) را کنار می‌گذارد. ۳۰% از سود باقی می‌ماند و از این مقدار ۲۰% از ۳۰% را به عنوان حق الزحمه بر می‌دارد. اینگونه که ۲۰% ضرب در ۳۰% مساوی می‌شود با ۶% از سود شما در این مدت.

یعنی در نهایت شما ۶% از آن ۵۰% سود را به عنوان حق‌الزحمه به سبد گردان خود می‌دهید.

مثال دوم: شما ۱ میلیار پول دارید و به دلیل شرایط نه چندان مطلوب بورس، سبد گردان شما برای یک سال ۱۵% سود می‌کند. چون سود شما کمتر از ۲۰% است در نتیجه سبد گردانی هیچ مبلغی را به عنوان سود از شما نخواهد گرفت.


آیا تضمینی برای سبد گردانی وجود دارد؟

خیر اصلا. سازمان بورس نه به ما بلکه به هیچ شرکت سبد گردانی و شخصی اجازه تضمین سود نمی‌دهد. انجام این کار، کاملا غیر قانونی است. البته در مواردی خاص مثل صندوق‌هایی که تضمین سود می‌کنند (مقاله صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کنید) امکان این کار وجود دارد. ولی سود آنها در محدوده سود بانکی است. فردی که تمایل به سبد گردانی دارد باید با علم به عملکرد خوب سبدگردان، شناخت او و همچنین قبول وضعیت و شرایط بازار بورس اقدام کند.


آیا سبد گردان در زیان سهیم است؟

پاسخ منفی است. زیرا این مورد نیز از سوی سازمان بورس مجوز ندارد. فرض بر این است که فرد با درک ریسک‌های بورس، سبدگردان مناسب خود را انتخاب می‌کند.

هر آنچه باید درباره سبدگردانی در بورس بدانید

براساس قانون بازار اوراق بهادار، سبدگردان شخصیتی حقوقی است که در قالب قراردادی مشخص و به‌منظور کسب انتفاع، به خریدوفروش اوراق بهادار برای سرمایه‌گذار می‌پردازد.

به‌بیان‌دیگر سبدگردانی عبارت از تصمیم به خرید، فروش یا نگهداری اوراق بهادار به‌نام سرمایه‌گذار معین توسط سبدگردان در قالب قراردادی مشخص، جهت کسب انتفاع برای سرمایه‌گذار است و منظور از سبد اختصاصی، مجموع دارایی‌های موضوع سبدگردانی(اعم از وجه نقد، سهام، اوراق خزانه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اوراق سکه بهار آزادی و …) است که به مشتری معینی تعلق دارد.


 

مزیت سبدگردانی

مزیت عمده سبدگردانی در استفاده از توان حرفه‌ای مدیر سبد و مشاوره‌های تیم مدیران سرمایه‌گذاری است. این مسئله باعث می‌شود که تمام تصمیمات گرفته‌شده با دقت و بررسی لازم بر روی گزارش‌های مالی و اخبار بازار سرمایه به انجام برسد و در واقع ارجحیت و تمایز سبدگردانی نسبت به سرمایه‌گذاری انفرادی یا از طریق سایر نهادهای بازار در همین نکته نهفته است.

همان‌طور که اشاره شد، در فرآیند سبدگردانی برای هر یک از سرمایه‌گذاران، به‌صورت جداگانه سبدی تشکیل می‌شود که ترکیب آن با توجه به سطح ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار و میزان سرمایه او تعیین و نظرات شخصی او در مورد سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود؛ این‌ یک تفاوت مهم در سبدگردانی نسبت به صندوق‌های مشترک است. از این‌رو خدمت سبدگردانی ساختاری منسجم‌، دقیق‌تر و درعین‌حال منعطف‌ و منصفانه‌تر با در نظر گرفتن خصوصیات فردی مشتری به وی پیشنهاد می‌دهد.

 

آرمان آتی - شتاب دهنده دیموند

به بیانی دقیق‌تر

سبدگردانی، همان‌طور که از نامش پیداست، چیدمان صحیح دارایی‌ها در قالب یک سبد مشخص است که مالکیت آن کاملا متعلق به سرمایه‌گذار بوده و میزان هر یک از دارایی‌ها و زمان خریدوفروش آن‌ها نیز به‌دقت توسط سبدگردان تعیین و پایش می‌شود. ارائه این خدمت‌ مالی به سرمایه‌گذاران در جهان قدمتی بیش از نیم‌قرن دارد، اما در بازار نوپای ایران پس از تجربه ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، اخیرا «سبدگردانی» مورد توجه قرار گرفته است؛ هرچند تا پیش‌ازاین نیز تجربه سبدگردانی به‌طور غیررسمی در یک دهه اخیر در بورس تهران وجود داشته است.

ریسکی کمتر

سبدگردانی فرآیندی است که طی آن فرد خبره در امر سرمایه‌گذاری با همکاری تیمی از تحلیل گران حرفه ای و بر اساس خصوصیات، سطح ریسک‌پذیری و سرمایه هر سرمایه‌گذار، سبدی مناسب از دارایی های متنوع برای او تشکیل داده و به‌صورت مستمر بر آن نظارت و اعمال مدیریت می‌کند. همچنین، با توجه به تغییر عوامل اثرگذار بر محیط سرمایه‌گذاری، تصمیمات لازم در جهت رسیدن به اهداف سبد و افزایش ارزش آن از طرف مدیر اتخاذ می‌شود.

محدودیت‌‌های سبدگردانی

از آنجا که سبدگردانی، مدیریت اختصاصی دارایی های اشخاص بوده و هزینه بالاتری نسبت به سایر خدمات قابل ارائه از جمله صندوق های سرمایه گذاری دارد در نتیجه شرکت‌های سبدگردان حداقلی از سرمایه‌ را برای پذیرش لحاظ می‌کنند. (بعنوان مثال از ۵ میلیارد تومان به بالا) از سوی دیگر به دلیل شرایط خاص قراردادهای سبدگردانی این خدمت الزاما مناسب تمامی سرمایه گذاران نیست زیرا مدت زمان قرارداد یک سال بوده و در صورت خروج پیش از دوره اتمام قرارداد محدودیت‌هایی در زمان خروج اعمال خواهد شد. علاوه بر این، دید بلندمدت متقاضی استفاده از این خدمت در کنار شناخت نسبی او از سازوکار بازار سرمایه پیش نیازهای دیگری است که عدم وجود آنها امکان ارائه خدمات در این حوزه را محدود می‌کند.

گرچه سبدگردانی را می‌توان یکی از با ارزش‌ترین خدمات قابل ارائه در حوزه مدیریت دارایی دانست، اما این موضوع نافی ارزش سایر خدمات قابل ارائه در این حوزه نیست. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک نیز می‌توانند منافع بسیاری برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در بورس خلق کنند که دست کمی از خدمات سبدگردانی ندارد. در واقع می‌توان این دو محصول حوزه مدیریت دارایی را در بسیاری از موارد همچون بهره مندی از مدیریت حرفه ای و فعال دارایی، استفاده از تجارب، دانش و توانمندی‌های متخصصان خبره، کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در بورس، افزایش احتمال کسب بازده بالاتر و موارد از این دست مشابه دانست. تفاوت عمده این دو محصول به انتظارات از سرمایه‌گذاری، دوره مدنظر جهت سرمایه گذاری و شناخت شخص سرمایه‌گذار نسبت به بازار سرمایه باز می‌گردد.

مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی اولین شرکت دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در ایران است که به فعالیتهای مشاوره سرمایه گذاری، ارزشگذاری، پذیرش شرکتها در بورس و فرابورس، سبدگردانی، تأسیس، مدیریت انواع صندوقهای سرمایهگذاری و تأمین مالی میپردازد. با توجه به اعلام آمادگی بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور در خصوص پذیرش شرکتهای وابسته در بورس/فرابورس و همچنین مدیریت داراییهای خود، پروپوزال فعلی تهیه شدهاست. با توجه به شرایط حضور شرکتها دربورس و مزیتهاى این اقدام در زمینه هاى گوناگون و از سوى دیگر افزایش شفافیتهاى مالیاتى در حوزههاى اقتصادى که منجر به کاهش امكان مدیریت سود توسط شرکتها شده است (در سالهاى اخیر یكى از دلایل شرکتها در خصوص عدم حضور در بازار سرمایه کاهش توانایى مدیران آنها در مدیریت سود و مالیات پرداختى بوده است)، اقدام به پذیرش سهام واحد تجارى در بازار سرمایه و کشف ارزش در کنار آشنایى بیش از چند میلیون سهامدار حقیقى و حقوقى با برند و فعالیتهاى شرکت، امكان ارتقاى فعالیتهاى شرکت در سالهاى آتى و تأمین مالى ارزانتر و سادهتر از طریق بازار سرمایه خواهد گردید. در حال حاضر وضعیت بازار سرمایه در خصوص کشف قیمت، موفقیتهای عرضههای اولیه و تأمین مالی بسیار مناسب است. ارزش بازار سرمایه تا تاریخ تهیۀ این گزارش ارزش بازار بورس تهران به میزان 60،211هزار میلیارد ریال و ارزش بازار اول و دوم فرابورس به میزان 11،129هزار میلیارد ریال رسیده است. سازمان خصوصیسازی در واگذاری شرکتهای مادر تخصصی در سال 1399عزمی راسخ دارد و نمونه آن اجرایی نمودن عرضه سهام شرکت سرمایهگذاری تأمین اجتماعی در روزهای نخستین سال و تأمین مالی 57.620میلیارد ریالی دولت میباشد.

دولت در قانون بودجه سال 99در مقایسه با سالهای گذشته تمرکز بیشتری بر بازار سرمایه دارد. امكان تحقق انتشار 800هزار میلیارد ریال اوراق خزانه مندرج در بودجه 99و تأمین مالی از این بازار دور از انتظار نیست. بهزودی سهام دولت در شرکتهای پذیرفتهشده در بورس و فرابورس هم به عموم مردم واگذار میشود. در نتیجه به نظر میرسد سال 1399یكی از بهترین سالهایی است که در آن بازار سرمایه حمایت کامل دولت را به .همراه خواهد داشت. شرکت مشاور سرمایه گذارى آرمان آتى با سابقه بیش از 9سال خدمات مالى و مشاورهاى در حیطه بازار و سبد گردانی سهام و با اخذ مجوز مشاور پذیرش در سال ، 1391نسبت به پذیرش سهام شرکتها در طى کمترین زمان ممكن و در صورت لزوم، پیشنهاد اتخاذ برخى اصلاحات ساختارى در عملیات شرکت در بخشهاى فنى و مالى و همچنین فراهم نمودن شرایط جهت عرضه سهام با منصفانهترین قیمت درهمراه و مشاور شرکتها در این زمینه می باشد.

معرفی شرکت و سبدگردان

مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی اولین شرکت دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در ایران است که به فعالیتهای مشاوره سرمایه گذاری، سبدگردانی، ارزشگذاری، پذیرش شرکتها در بورس و فرابورس، تأسیس و مدیریت انواع صندوقهای سرمایه گذاری و تأمین مالی میپردازد.

این شرکت در سال تأسیس شده و از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت دریافت نموده است. شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی همچنین یكی از اولین شرکتهایی است موفق به اخذ مجوز فعالیت سبدگردانی از سازمان بورس اوراق بهادار در سال شده است . این شرکت توانسته است در طول سال فعالیت در حوزه سبدگردانی و مدیریت داراییهای بورسی، تعداد هفت صندوق سرمایه گذاری در حوزه های مختلف تأسیس نماید و بیش از 45سبد اختصاصی را در قالب قراردادهای سبدگردانی اختصاصی اوراق بهادار برای سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی مدیریت نماید. خاطرنشان میسازد این شرکت توانسته است در دوران فعالیت خود اولین صندوق قابل معامله در بورس (، )ETFاولین صندوق سرمایه گذاری جسورانه ( )FUND VCو اولین صندوق سرمایه گذاری پروژه را در کشور طراحی و تأسیس نماید. دارایی تحت مدیریت. در سبدهای اختصاصی و صندوقهای سرمایه گذاری در شهریور ماه 1399بیش از 111،8میلیارد تومان میباشد.

 

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 91006780 تماس حاصل بفرمایید.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪