آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارنحوه نظارت بر نهاد های مالی چگونه است؟

نحوه نظارت بر نهاد های مالی چگونه است؟

۹ دی ۱۳۹۹ ۰۶:۵۸

نحوه نظارت بر نهاد های مالی چگونه است؟

نظارت بر نهادهای مالی بورس چگونه انجام می‌شود؟

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در خصوص نحوه نظارت بر عملکرد نهادهای مالی در بازار سرمایه توضیحاتی داد.

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، راضیه صباغیان مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا در خصوص نحوه نظارت بر نهادهای مالی بورس تصریح کرد: نظارت ما از طریق ارتباط آنلاین و لحظه‌ای بر تمام اطلاعاتی است که صندوق‌های مختلف از نحوه انجام معاملات دارند.

وی افزود: نظارت مستمر بر تمام خرید و فروش‌ها، درخواست‌های صدور و ابطال سفارش معاملات، اینکه چه کسانی سرمایه گذاران صندوق هستند و  گزارش‌هایی که نهادهای مالی باید منتشر کنند ، انجام می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: در سایر نهادها، بازرسی‌های موردی و دوره‌ای داریم. تمام نهادهای مالی باید نیروهای متخصص این حوزه را برای مجوز گرفتن به سازمان بورس معرفی کنند و بعد از آن هم باید این افراد حضور داشته باشند تا گزارشاتی که همکاران بنده از نهادها می‌گیرند به روز باشد.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس تاکید کرد: مقرر شده تا به منظور بیشتر شدن شفافیت، تمامی صورت‌های مالی نهادهای مالی اعم از صندوق‌ها در سایت کدال در دسترس عموم قرار بگیرد.

نکات مهم برای جلوگیری از زیان افراد در خرید سهام 

صباغیان در خصوص توصیه به سرمایه گذاران در بخش خرید سهام و جلوگیری از ضرر و زیان در معاملات بورس گفت: سرمایه گذاران باید از افرادی که مجوز فعالیت مشاوره سرمایه گذاری داشته باشند مشاوره بگیرند که ممکن است شرکت سبدگردان یا تامین سرمایه یا سایر نهادهای مالی مجوزدار باشند.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی ممکن است سرمایه گذار بخواهد پول خود را در اختیار نهادهای مالی قرار ‌دهد تا مدیریت پرتفوی این شخص را هم در اختیار بگیرند، این کار باید در قالب عقد قرارداد بین سرمایه گذار و شرکت سبدگردان انجام گیرد و  میزان ریسک پذیری و سطح دارایی فرد در آن مشخص ‌شود که ممکن است سرمایه گذار خودش ارزیابی کند یا به وی توصیه هایی شود.

صباغیان تاکید کرد: در سایت بسیاری از نهادهای مالی اعم از کارگزاران، تامین سرمایه‌ها و شرکت‌های پردازش، مطالب آموزشی مفیدی قرار داده شده است که توصیه می‌شود سرمایه گذاران آن را مطالعه کرده و با آگاهی کامل اقدام به انجام معاملات و سرمایه گذاری کنند.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۹+۰.۱۷٪

PP۱۲۶۳-۱۱.۳۷٪

PEسنگین۹۴۹-۲.۶۷٪

PE سبک۱۱۹۴-۳.۸۶٪

PE خطی۱۱۲۲-۶.۰۳٪

اوره گرانوله۳۱۲+۱۱.۴۳٪

اوره پریل۳۴۲+۱۰.۳۲٪

متانول۲۴۵-۲.۰۰٪

اتیلن گلایکل۷۷۲+۰.۱۳٪