آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارسبهان (سیمان بهبهان) بازدهی مثبت دارد

سبهان (سیمان بهبهان) بازدهی مثبت دارد

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۰۶:۳۱

سبهان (سیمان بهبهان) بازدهی مثبت دارد

سیمان بهبهان،سبهان ،

بازدهی یک ماهه، سه ماهه و یک ساله سهم شرکت سیمان بهبهان مثبت است.

به گزارش آرمان تحلیل  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، براساس اطلاعات مالی شرکت سیمان بهبهان، P/E سهم ۱۵.۹۹ است که در مقایسه با P/E صنعت که برابر ۲۳.۷۳ است، ریسک پایین تری را نشان می دهد.

سود خالص "سبهان" در ۶ ماهه منتهی به شهریور ۹۹ مبلغ ۱۹۶ میلیارد و ۷۳۶ میلیون ریال است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی داشته است.

سود هر سهم پس از کسر مالیات در ۶ ماهه شهریور ۹۹ مبلغ ۹۸۴ ریال است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی داشته است.

میانگین ۴ ساله سود نقدی شرکت سیمان بهبهان برابر ۳ هزار و ۲۷۵ ریال است و سود نقدی در سال ۹۹ مبلغ ۳,۸۵۰ ریال است که بالاتر از میانگین است و در این سال درصد تقسیم سود ۳۳ درصد است.

بازدهی یک ماهه، سه ماهه و یک ساله سهم مثبت است.

شرکت سیمان بهبهان واقع در استان خوزستان، در 10 کیلومتری شمال شرق شهرستان بهبهان و در مسیر جاده دسترسی به سد مخزنی مارون قرار دارد ارتفاع آن از سطح دریا حدود 354 متر می‌باشد . عمليات نصب كارخانه توسط متخصصين ژاپني و آلماني انجام شد و بهره‌برداری از کارخانه سیمان بهبهان در بهمن‌ماه 1357  آغازگردید. این کارخانه در سال 1378یکی از واحدهای تابعه شرکت سهامی عام سیمان فارس و خوزستان بود که در تاریخ   1387/09/01 کلیه دارائیها و بدهی ها کارخانه سیمان بهبهان به موجب مبایعه نامه به شرکت تازه‌تأسیس سیمان بهبهان تحت شماره  817 در اداره ثبت شرکت‌ها شهرستان بهبهان به صورت شرکت سهامی خاص به ثبت رسید و شخصیت حقوقی شرکت در تاریخی که  1381/05/01 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و در تاریخ 24/4/1382 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد . فعالیت اصلی شرکت تولید و فروش سیمان بوده و با ظرفیت  2،500 تن سیمان در روز در حال فعالیت می باشد، که دو نوع سيمان تيپ 5 و تيپ 2 را توليد مي كند. همچنین این شرکت مجوز تولید تولید سیمان سرباره ای و سیمان 425-1 اخذ نموده است. سرمایه این شرکت 55،000 میلیون ریال می باشد که 51% سهام آن متعلق به شرکت سیمان فارس و خوزستان می باشد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪