آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه کیش ایرلاین:کیش ایر

عرضه اولیه کیش ایرلاین:کیش ایر

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷

برای اولین بار در صنعت هوانوردی؛
حکیش

عرضه سهام یک ایرلاین داخلی در بورس p;da


مدیرعامل یک شرکت هواپیمایی اعلام کرد که به دنبال فراهم کردن مقدمات ورود این ایرلاین به بورس هستیم.

به گزارش آرمان تحلیل ، کاپیتان مهدی قادری با بیان این مطلب افزود: با ورود به بازار سرمایه، این شرکت هواپیمایی (زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری) می‌تواند از این محل منابع مالی مطلوبی را جذب کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روند تقاضا برای ورود به بورس در حال پیگیری است گفت: اجرای قوانین خاص پذیرش شرکت‌های متقاضی در بورس جهت شفاف سازی وضعیت حال و آینده شرکت و همچنین مشخص شدن وضعیت شرکت در مقایسه با سایر رقبای آن است.

قادری ادامه داد: به منظور ورود شرکت هواپیمایی به بورس، جلسات و مذاکراتی با یک شرکت تأمین سرمایه و همچنین شرکت‌های مهم بورسی صورت گرفته است.

به گفته وی در این خصوص روند مذاکرات و مشورت با دستگاه‌های ذیربط در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

یک مقام مسئول در سازمان خصوصی سازی از در حال انجام بودن مراحل پذیرش و عرضه اولیه سهام یک شرکت هواپیمایی مشهور در فرابورس خبر داد و اعلام کرد این عرضه احتمالا در شهریور ماه انجام می شود.

به گزارش کاماپرس، بحث واگذاری شرکت های هواپیمایی در سال های گذشته نیز داغ بود و صحبت هایی مبنی بر خصوصی سازی یا عرضه بخشی از سهام بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران یعنی هما یا همان ایران ایر نیز به میان آمد اما به دلیل زیان ده بودن این شرکت و برخی دلایل دیگر این امر محقق نشد.

اما در تازه ترین تحول بورس خبر رسیده است که ایرلاین ها هم برای عقب نماندن از قافله رونق بازار سرمایه در تدارک ورود به این بازار هستند و یک  شرکت هواپیمایی مشهور در این راه پیش قدم شده است.

در این باره معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی از ورود شرکت هواپیمایی کیش به فرابورس در آینده نزدیک خبر داده است.
حکیش-کیش ایر-هواپیمایی کیشحکیش

عرضه اولیه بعد از افزایش سرمایه

ابوالقاسم شمسی جامخانه افزود: شرکت مزبور زیرمجموعه سازمان منطقه آزاد کیش است که پیشرفت خوبی برای واگذاری آن حاصل شده است. تاکنون نیز چهار جلسه بررسی پذیرش این شرکت در فرابورس برگزار شد و منتظر افزایش سرمایه این شرکت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه که اتفاق بیافتد با توجه به اینکه سایر اقدامات به موازات آن پیش رفته است در شهریور ماه پذیرش و عرضه اولیه صورت می گیرد.

معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی نیز در لیست واگذاری قرار دارد، توضیح داد: ۲۰ درصد این شرکت متعلق به دولت است و سهام‌دار عمده آن بانک‌های ملی و صادرات هستند.

شمسی ادامه داد: با هماهنگی این دو بانک، جلساتی درخصوص پذیرش این شرکت انجام شد که پیشرفت‌های خوبی داشت و امیدواریم در شهریور یا مهر  ‌پذیرش شود.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۶۶+۱.۱۷٪

PP۱۴۱۳+۱.۵۸٪

PEسنگین۹۴۸-۰.۴۲٪

PE سبک۱۲۰۶+۰.۵۰٪

PE خطی۱۲۰۶+۱.۳۴٪

اوره گرانوله۳۷۱-۲.۳۷٪

اوره پریل۳۷۹+۴.۱۲٪

متانول۲۷۵+۲.۲۳٪

اتیلن گلایکل۷۳۱+۰.۴۱٪