آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه کزغال1:زغال پرورده طبس+تصویر

عرضه اولیه کزغال1:زغال پرورده طبس+تصویر

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۱۶
بر اساس اعلام فرابورس ایران، عرضه اولیه سهام شرکت زغال‌سنگ پروده طبس  با نماد #کزغال چهارشنبه این هفته در بورس انجام  میشود . ;cyhg
شرکت زغال سنگ پروده طبس پیشگام معدنکاری مکانیزه و بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ ایران است.
روابط عمومی شرکت زغال سنگ پروده طبس


مدیرعامل شستا نیز از عرضه بزرگ ترین شرکت زغال سنگ کشور توسط شستا در بورس خبر داد.

محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل شستا گفت: هفتمین عرضه ⁧ شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد «شستا»⁩ در سال ۹۹، روز چهارشنبه با نماد «کزغال۱» عرضه اولیه می‌شود.

بر اساس اعلام فرابورس ایران، عرضه اولیه سهام شرکت زغال‌سنگ پروده طبس  با نماد #کزغال چهارشنبه این هفته در بورس انجام  میشود .
شرکت زغال سنگ پروده طبس پیشگام معدنکاری مکانیزه و بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ ایران است.
روابط عمومی شرکت زغال سنگ پروده طبس

خرید عرضه اولیه کزغال

شهرستان طبس با وسعت 55808 کیلومتر مربع در غرب استان خراسان جنوبی واقع شده و بر اساس سر شماری نفوس سال 95، جمعیت آن بالغ بر 72000 نفر می باشد. آب هوای این شهرستان گرم و خشک است. راههای ارتباطی طبس از طریق جاده های آسفالته با پنج استان همجوار و نیز از طریق خط آهن ریلی و فرودگاه برقرار می باشد. حوضه زغالدار طبس با وسعتی بالغ بر ۳۰،۰۰۰ کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی 2/75 میلیارد تن زغال سنگ کک شو و حرارتی، غنی ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می گردد. ناحیه پروده با وسعت ۱۲۰۰ کیلومتر مربع و ذخیره زمین شناسی ۱/۱ میلیارد تن زغال سنگ کک شو، یکی از چهار ناحیه زغالی طبس و بزرگترین حوضه زغال سنگ کک شو ایران محسوب می گردد.

خلاصه وضعیت ذخایر زغال سنگ طبس :

ردیف

نام منطقه

ذخیره اکتشاف شده

(میلیون تن)

ذخیره تخمینی

(میلیون تن)

نوع زغال سنگ

1

پروده

1100

2000

کک شو

2

مزینو

1400

3000

حرارتی (آنتراسیت)

3

نای بند

250

350

کک شو

4

آبدوغی

20

500

حرارتی (آنتراسیت)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پس از انجام مطالعات امکان پذیری استخراج مکانیزه ناحیه پروده و اجرای عملیات فاز یک تجهیز معدن زغال سنگ پروده توسط کنسرسیوم ایریتک-ایراسکو، نهایتاً این فاز با ظرفیت تولید سالانه 5/1میلیون تن زغال سنگ خام و ۷۵۰،۰۰۰ تن کنسانتره، به روش جبهه کار طولانی در پروده یک از سال ۱۳۸۶توسط شرکت زغال سنگ پروده طبس مورد بهره برداری قرار گرفت. همزمان با اجرای طرح مذکور، بزرگترین کارخانه زغالشویی ایران نیز در جوار معدن با مساحت ۵،۶۲۰ متر مربع و با ظرفیت ۳۰۰ تن بر ساعت احداث و همگام با آغاز استخراج زیرزمین، فرآوری زغال سنگ خام را با دو روش واسطه سنگین و فلوتاسیون ستونی در این کارخانه عملیاتی گردید. در سند چشم انداز توسعه کشور، صنعت فولاد به عنوان تأمین کننده نیاز اولیه کلیه صنایع کشور و لازمه هر نوع فعالیت عمرانی محسوب گردیده است. با توجه به اینکه سنگ آهن در فرایند کوره بلند و در مجاورت کک زغال سنگ تبدیل به آهن می گردد، بنابراین اهمیت جایگاه زغال سنگ به عنوان ماده اولیه موردنیاز این صنعت مادر به خوبی مشهود می گردد. شرکت زغال سنگ پروده طبس با هدف بهره برداری از ذخایر بهشت زغال سنگ ایران، در سال ۱۳۸۶ به ثبت رسید تا به عنوان اولین بهره بردار مکانیزه زغال سنگ کشور، فعالیت خود را آغاز نماید. اخذ گواهینامه های مدیریت کیفیت ISO9001-2015 ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS18001-2007 و ISO14001-2004 و سیستم مدیریت ایمنی ISO 2015-45001، بهره بردار نمونه معادن زیرزمین کشور سال۱۳۹۱،  نشان دو ستاره تلاش گران ارزیابی بهره وری سال ۱۳۹۶، کارآفرین نمونه سال ۱۳۸۹، واحد برتر HSE سال ۱۳۸۷، واحد نمونه صنایع و معادن یزد سال ۱۳۸۷، واحد نمونه معدنی کشور در سال ۱۳۹۳، کارفرمای برتر استانی سال ۹۶ در بحث تأمین اجتماعی، واحد برتر فرهنگی و ورزشی استان در چهار دوره متوالی، بهره بردار نمونه معدنی سال ۱۳۸۵و بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ در شش سال متوالی (1398-1393) بخشی از افتخارات این شرکت در عمر کوتاه فعالیت خود می باشد. شرکت زغال سنگ پروده طبس در طول حدود 12 سال فعالیت معدنکاری مکانیزه، با انجام بیش از 60 کیلومتر حفریات زیرزمینی و استخراج موفق 7 کارگاه لانگوال، تا پایان سال 1398 بالغ بر 9.000.000 تن زغال خام و 4.000.000 تن کنسانتره تولید نموده و ضمن تأمین عمده نیاز بازار داخلی، زمینه اشتغال 2500 نفر به طور مستقیم و حدود ۱۰،۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم آورده است.

شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان تاثیرگذارترین واحد کسب و کار منطقه، تاثیرات محسوسی بر رشد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی منطقه گذاشته و در قالب اجرای مسئولیت های اجتماعی خدمات ارزنده ای ارائه نموده است.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪