آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباروضعیت بورس های جهانی:بهمن 99

وضعیت بورس های جهانی:بهمن 99

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۲۲

وضعیت بورس های جهانی:بهمن 99 f,vs [ihkd


همه شاخص های مهم بورسی در دنیا سبز پوش شدند.

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، با ادامه تحقیقات در خصوص راه های مقابله با کرونا واکسن های جدید در حال ورود به بازار هستند.

شرکت جانسون اند جانسون اعلام کرده است واکسن جدید ساخت این شرکت می تواند تا ۸۸ درصد برابر کرونا ایمنی ایجاد کند. با این حال برخی از گزارشات حاکی از واکنش های شدید آلرژیک افراد دریافت کننده واکسن های موجود بوده است که در برخی از موارد حتی به مرگ فرد ختم شده است. اگر واکسن ها موفق به ایجاد ایمنی در سطح همگانی نشوند این نگرانی وجود دارد که شاهد جهش های مجدد ویروس کرونا و بروز آن به شکل نیرومندتر باشیم. 

 

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۱.۵۵ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۹۱.۰۵ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۲.۱۵ درصد بالا رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۸۹۲.۶۸ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" صعود ۱.۲۳ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۴۱۷.۶۵ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۸۴ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۶۶۲.۹۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است) 

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۹۲ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۶۴۶۶.۴۲ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۱.۴۱ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۳ هزار و ۶۲۲.۰۲ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۱.۱۶ درصدی در سطح ۵۴۶۱.۶۸ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۵۲ درصد بالا رفت و به ۷۷۹۸.۲۰ واحد رسید.

بورس آمریکا 

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۸۳ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۰ هزار و  ۲۳۲.۰۸ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۶۵ درصد صعود تا سطح ۳۷۷۵.۵۵ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۲.۴۷ درصد افزایش در سطح ۱۳ هزار و ۳۹۳.۱۷ واحدی بسته شد.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪