آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلمطالب آموزشی5 استراتژی مؤثر بازاریابی برای خدمات مالی

5 استراتژی مؤثر بازاریابی برای خدمات مالی

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۵۵

تدوین استراتژی های بازاریابی برای خدمات مالی به معنای در نظر گرفتن طیف وسیعی از عناصر است که شامل موارد زیر است:

 

اهداف و اولویت های سازمان شما

بازارهای هدف

بازارهای جدید و نوظهور

نقاط قوت و ضعف سازمان شما

منابع

5 استراتژی مؤثر بازاریابی برای خدمات مالی:

 

1.بهره گیری از مشتریان در دسترس

2.سرویس دهی خودکار و دیجیتال سازی

3.استفاده از رسانه های اجتماعی

4.اتوماسیون و Big-Data

5.داستان گویی دیجیتال

این 5 استراتژی بازاریابی خدمات مالی نقطه مناسبی برای شروع بسیاری از استراتژی های بازاریابی برای بانک ها و موسسات مالی است.

1. بهره گیری از مشتریان در دسترس

بهره گیری از مشتریان در دسترس یکی از قدیمی ترین و ساده ترین استراتژی های بازاریابی برای بانک ها و موسسات مالی است. با این حال ، همچنان  یکی از مؤثرترین هااست .  دسترسی مشتری به زبان ساده به مفهوم فراهم آوردن بستری برای مشتریان جهت رفع برخی نیازهای آنان مثل آموزش و آگاهی است. این مقیاس به یک سازمان کوچک در قالب مشاوره رایگان و وبینارها و در اندازه بزرگتر در قالب آموزش مالی مانند برنامه های مدیریت بدهی یا آموزش مالی در مدارس تبدیل می شود.

استراتژی مالی

چرا این روش موثر است؟ دسترسی مشتری در نگاه اول  استفاده از بودجه برای اهداف بشردوستانه است اما درواقع برای ایجاد آگاهی ، وفاداری مشتری و علاقه به محصولات و خدمات شرکت است. یک استراتژی بازاریابی مالی با دقت تدوین شده ، خدمات و ویژگی هایی را که می خواهید بفروشید مورد توجه قرار می دهد. به عنوان مثال ، اگر می دانید که فصل تعطلیلات رو به اتمام است و دانش آموزان به مدرسه برمی گردند ، می توانید  برنامه هایی را برای آموزش دانش آموزان دانشگاه برای مدیریت پول، صرفه جویی در کالج و یا بودجه بندی برای صرفه جویی در هزینه های خودرو متمرکز کنید. اگر می دانید که منطقه جغرافیایی شما درصد بزرگی از سالمندان دارد ، می توانید برنامه هایی را برای آموزش سالمندان برای استفاده از بانکداری دیجیتال و امنیت آنلاین بسازید.

 

2. سرویس دهی خودکار و دیجیتال سازی

نسل امروز ترجیح می دهد از طریق نمایندگان فروش محصولاتی را دریافت کند که می توانند قبل از خرید درمورد آن مشاوره بگیرد و برای آنها حساب های شخصی تنظیم کنند ، همچنین آنها اغلب می خواهند همه کارها را با کمترین ارتباط با نمایندگان انسانی انجام دهند. راه‌اندازی و ارتقاء محصولات دیجیتالی شده و خدمات مشتری یا پورتالهای تجربه ای که مشتریان را قادر می سازد از طریق خدمات آنلاین ثبت نام کنند ، محصولات و خدمات را به صورت آنلاین تغییر دهند و اطلاعات خود را بدون مراجعه به شعبه مشاهده کنند ، یک روند مؤثر و فزاینده برای سازمان های مالی است.

استراتژی مالی

3. رسانه های اجتماعی

57٪ از جمعیت ایران حداقل یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی دارند و بسیاری از آنها حدود 4 ساعت در روز در آن فعال هستند. استفاده هوشمندانه و مداوم شما از یک یا چند رسانه اجتماعی یک استراتژی ارزشمند بازاریابی مالی است که نمی توانید آن را نادیده بگیرید. نسل جدید از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با برند ها ، یادگیری و پیگیری وقایع و اخباراستفاده می کنند. حفظ حضور پایدار در یک یا چند سایت با استراتژی موجود برای ارائه ارزش به دنبال کنندگان به شما کمک می کند تا اعتماد ، ایجاد فرصت های بازاریابی و رشد مشتری خود را بالا ببرید داشته باشید.

بسیاری از سازمان های مالی و بانکی از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مشترییان به منظور ایجاد اعتماد استفاده می کنند. به عنوان مثال ، با نشان دادن اینکه افراد واقعی در بانک ها و در خدمات مالی فعالیت می کنند ، به نمایش گذاشتن مشتریان و داستان های موفقیت و ارائه خدمات به مشتری می پردازند. مثال دیگر اینکه ، سازمان های مالی می توانند با با استفاده از خدمات آنلاین اطلاع رسانی به جای تلفن ، هزینه خدمات به مشتریان را بیش از 70 درصد کاهش دهند. یک استراتژی خوب بازاریابی در رسانه های اجتماعی مستلزم استفاده هوشمندانه از داستان پردازی ، محتوا و طنز خلاقانه و همچنین تمایل به ایجاد ارزش برای مشتری است .

4- اتوماسیون و داده های بزرگ

بیشتر سازمان های مالی آنقدر دیتا دارند که نمیدانند با آن چه کنند! امروزه پلتفرم های مدیریت مشتری و ابزارهای اتوماسیون استفاده از داده ها را برای بازاریابی شما آسانتر می کند. به عنوان مثال ، داده های بزرگ می توانند به شما بگویند چه کسی برای یک سرمایه گذاری بزرگ پس انداز می کند و یا چه کسی به وام احتیاج دارد ، داده های بزرگ می توانند به شما کمک کنند تا خدمات را قبل یا بعد از اقدام مشتری به آنان ارائه دهید.

hsjvhjcd

5- داستان پردازی دیجیتال

داستان پردازی هنوز هم یکی از مؤثرترین راه های بازاریاب است ، چه در رسانه های اجتماعی ، ویدیو و چه در تبلیغات میدانی. در اینجا ، استراتژی بازاریابی شما باید شامل داستانی باشد که علاقه مخاطبان را به خود جلب کند و احساسات و هیجانات آنان را برانگیزد. به عنوان مثال ، کمپین بازاریابی داستان پردازی دیجیتالAllstate  که برنده جایزه شد. درواقع داستان 8 مشتری با دیدگاه های مختلف راجع به بیمه که هرکدام داستان های خاص خود را داشتند و تفاوت و اختلاف نظرات آنان بسیار آموزنده و جذاب جلوه کرد.Allstate با به اشتراک گذاشتن داستان های واقعی از تجربه مشتریان خود اعتماد ایجاد می کند.

مهم نیست که سازمان مالی شما چه کاری انجام می دهد ، رسانه های دیجیتال طیف گسترده ای از تاکتیک ها و استراتژی های بازاریابی را در بر میگیرد.

 

ترجمه:علیرضا اسلامی

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪