آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربورس های مهم در جهان همچنان در حال رشد

بورس های مهم در جهان همچنان در حال رشد

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۲۵

بورس های مهم در جهان همچنان در حال رشد

بورس های مهم جهانی همچنان روند صعودی دارند.

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، در شرایطی که رشد اقتصادی کشورهای جهان در حال افزایش است رییس بانک مرکزی اروپا از در پیش بودن یک دوره سخت دیگر خبر داده است.

همچنین صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصادی امسال کشورهای عضو منطقه یورو را با یک درصد کاهش به ۴.۲ درصد رسانده است. برآورد این نهاد از رشد اقتصادی هر چهار اقتصاد بزرگ اروپایی کاهش یافته است. 

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۵۳ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۵۲۳.۵۳ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۰۲ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۴ هزار و ۵۹.۹۱ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۴۷ درصدی در سطح ۵۶۸۶.۰۳ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۰۵ درصد بالا رفت و به ۸۲۱۹ واحد رسید

بورس آمریکا 

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۴۹ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۱ هزار و  ۲۹۹.۵۸ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۳۸ درصد صعود تا سطح ۳۹۰۱.۶۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۶ درصد افزایش در سطح ۱۳ هزار و ۹۴۰.۷۹ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۲.۱۲ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۳۸۸.۵۰ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۰.۱۱ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۳۱۹.۴۷ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۱.۴۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۵۶۴.۵۶ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۵۹ درصد صعود و ایستادن در سطح ۶۸۸۰.۸۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است) 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۱۸۰۹+۰.۱۷٪

PP۱۲۶۳-۱۱.۳۷٪

PEسنگین۹۴۹-۲.۶۷٪

PE سبک۱۱۹۴-۳.۸۶٪

PE خطی۱۱۲۲-۶.۰۳٪

اوره گرانوله۳۱۲+۱۱.۴۳٪

اوره پریل۳۴۲+۱۰.۳۲٪

متانول۲۴۵-۲.۰۰٪

اتیلن گلایکل۷۷۲+۰.۱۳٪