آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارتغییر دامنه نوسان تا پایان سال 99

تغییر دامنه نوسان تا پایان سال 99

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۴۰

تغییر دامنه نوسان تا پایان سال 99


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تصمیمی که برای  تغییر دامنه نوسان به منفی ۲ و مثبت ۶ گرفته شده، فعلا برقرار است.

به گزارش  آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، محمد علی دهقان دهنوی؛ رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه آئین رونمایی بازار تامین‌مالی جمعی و شاخص صکوک فرابورس ایران (Sindex) در گفت‌وگو با  صدای بورس اظهار کرد: موضوعات مربوط به بورس در حوزه‌های مختلف پیگیری می شود و حل شدن آن به اقتصاد کشور و به پویایی بازار سرمایه کمک می‌کند.

دهقان دهنوی در پاسخ به این پرسش که مهمترین موضوعی که توسط سازمان بورس و اوراق بهادار قبل از پایان سال ۹۹ برای اجرا پیگیری می شود، چیست؟ بیان کرد: از جمله مهمترین اهداف و محورهای اصلی کار ما در بورس توسعه بازار سرمایه است.

وی تصریح کرد: برای توسعه بازار سرمایه نیاز داریم شفافیت اطلاعات ارتقاء و نهادهای مالی توسعه پیدا کند. همچنین سیاست گذاری و مقررات گذاری در کشور در خدمت اقتصاد و توسعه بازار اقتصاد باشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این پرسش که آیا خبر یک ماهه بودن تغییر دامنه نوسان صحت دارد، بیان کرد: خیر، تصمیمی که برای  تغییر دامنه نوسان به منفی ۲ و مثبت ۶ گرفته شده، فعلا برقرار است. برای ایجاد آرامش در بازار، شرایط رصد می شود و  هر موقع نیاز باشد بنا بر آن شرایط تصمیم جدیدهمچون تصمیم قبلی با اطلاع رسانی اعمال خواهد شد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪