آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارتحلیل و بررسی نماد:ددام

تحلیل و بررسی نماد:ددام

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۰۰

شرکت خوراک دام پارس با انتشار اطلاعیه‌ای پیش بینی سود هر سهم در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ را مبلغ ۷۷۲ ریال اعلام کرد.nnhl

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت خوراک دام پارس با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریال، ضمن انتشار اطلاعیه‌ای دلایل کاهش پیش بینی سود هر سهم در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال مالی ۱۳۹۹ سود هر سهم در سال جاری را به شرح زیر اعلام کرد:nnhl

 1. مطابق بودجه مصوب سال ۱۴۰۰، این شرکت افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را پیش بینی کرده است و لذا تعداد سهام این شرکت از ۶۰میلیون سهم به ۱۲۰ میلیون سهم افزایش داشته است که به تبع آن سود هر سهم با همین نسبت کاهش یافته است.
 2. حاشیه سود ناخالص سال ۹۹ معادل ۱۹ درصد بوده که بخشی از آن ناشی از تغییرات قیمت مواد اولیه بوده است که در سال ۱۴۰۰ با توجه به محدودیتهای تامین نهاده و افزایش قیمت آنها حاشیه سود معادل ۸.۵ درصد پیش بینی شده است.nnhl
 3. در سال ۱۴۰۰ تامین مواد اولیه بدون دریافت سهمیه از پشتیبانی امور دام کشور در نظر گرفته شده است . با توجه به توضیحات فوق الذکر پیش بینی سود هر سهم در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۰ معادل ۷۷۲ ریال است.

  ددام

  شرکت خوراک دام پارس به عنوان اولین تولیدکننده خوراک دام و طیور جهت تامین نیاز صنعت دام و طیور کشور در سال 1345 توسط مرحوم دکتر رحیمیان (پدر صنعت خوراک دام و طیور ایران) تاسیس و فعالیت خود را با ظرفیت بیش از 600 تن در روز تولید انواع خوراک و کنسانتره بصورت پلت، کرامبل و مِش آغاز نمود.

  پس از 50 سال تجربه موفق در تولید انواع خوراک دام، طیور، اسب، حیوانات آزمایشگاهی و خانگی، در جریان یک توسعه متوازن و پایدار این شرکت تحقیقات خود را در زمینه فرمولاسیون جدید جهت ساخت انواع محصولات آغاز نمود.

  در حال حاضر این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکننده های خوراک پلت در کشور بوده که با بهره مندی از توانمندی مدیران، کارشناسان و کارکنان صدیق خود و با اتکاء به تجارب گسترده ای که در طول 50 سال فعالیت مستمر همراه با کسب رضایت مشتریان برایش حاصل گردیده، به جایگاه رفیعی در عرصه تولید انواع خوراک دام و طیور دست یافته است. 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪