آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارکتاب «پرایس اکشن: بازگشت‌ها» به کتابخانه سازمان بورس رفت

کتاب «پرایس اکشن: بازگشت‌ها» به کتابخانه سازمان بورس رفت

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۶:۱۷

کتاب «پرايس اکشن: بازگشت‌ها» نوشته ال بروکز ترجمه حسين رضايي حاجي دهي توسط انتشارات چالش در ۶۴۶ صفحه منتشر شده است.

به گزارش آرمان تحليل به نقل از پايگاه خبري بازارسرمايه (سنا)، بازگشت‌ها به عنوان مناطقي از نمودارها که تحليل درست و استفاده به موقع از آنها نيازمند مهارت و تسلط بالايي در تحليل نمودارها دارد، يکي از چالش برانگيزترين مناطق هر نموداري هستند که معامله‌گران با آنها روبه رو مي‌شوند. گاهي اوقات ورود به آنها باعث حصول سودهاي فراوان است و در مواردي هم خروج از آنها زمينه را براي حفظ آن سودها فراهم مي‌کند.

بنابراين تشخيص به موقع آنها نياز به مهارت فراواني دارد و مي‌توان آنها را ميداني براي آزمون مهارت معامله‌گران دانست. معامله‌گران تازه کار و نه چندان ماهر در درون خود نزاع و کشمکش زيادي بين دو نيروي قدرتمند ترس و طمع را احساس مي کنند و در نهايت آن احساسات دروني، آنها را به ضررهايي در معاملاتشان هدايت مي کنند.
کتاب پرایس اکشن روندها اثر ال بروکز ترجمه مهندس حسین رضایی حاجی دهی

اين کتاب اخيراً به مجموعه کتاب هاي کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. اين کتابخانه فعاليت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رساني و ارائه خدمات به دانشجويان، اساتيد، سرمايه گذاران و ساير علاقمندان آغاز کرد. سير توسعه و تکميل منابع طي سال‌هاي پس از آن در راستاي تبديل اين کتابخانه به تخصصي‌ترين مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمايه تداوم يافت.

ماحصل اين تلاش گردآوري بيش از ۵۹۴۵ عنوان کتاب انگليسي (نسخه چاپي و الکترونيکي)، ۴۹۸۶ عنوان کتاب فارسي، ۲۴۱۵ عنوان پايان‌نامه فارسي و انگليسي مرتبط با حوزه‌هاي بازار سرمايه، ۶۴ عنوان نشريه تخصصي و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسي و انگليسي در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنين مجموعه نرم افزارهاي نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نويسندگان برتر اسلام و ايران در دسترس محققان قرار گرفته است.

نويسنده در اين کتاب به زيبايي هر چه تمام تر انواع الگوهاي بازگشتي، کيفيت قدرت روند در هنگام بازگشت، نشانه‌هاي بازگشت، کيفيت حجم معاملات در هنگام بازگشت و ... را با ارائه مثال هاي متعدد به رشته تحرير در مي‌آورد. در ادامه با تکيه بر دانش و تجربه ستودني خود به بررسي انواع بازارها، زمان هاي کليدي براي انجام دادن و انجام ندادن معاملات، بهترين تايم فريم هاي بازارهاي مختلف و الگوهاي مرتبط با انواع بازارها مي پردازد.

 

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه مي‌توانند به سايت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و يا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگيرند.  

آدرس کتابخانه: خيابان حافظ پايين‌تر از خيابان جمهوري نبش خيابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪