آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارعرضه اولیه «حآفرین» در روز 19 اسفند

عرضه اولیه «حآفرین» در روز 19 اسفند

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۰۶:۰۰

عرضه اولیه حآفرین در روز 19 اسفند


به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، چهارشنبه ۱۵ و ۱۰ درصد از سهام سرمایه گذاری مدیریت سرمایه مدار و ریل پرداز نوآفرین در بورس و فرابورس واگذار می شود.

چهارشنبه هفته قبل قرار بود ۱۰ درصد از سهام ریل پرداز نوآفرین در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه شود که این واگذاری بدون اعلام دلیل به زمان دیگری موکول شد. اما چهارشنبه هفته جاری، بازار دوم بورس و فرابورس میزبان دو شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار و ریل پرداز نوآفرین است که به عنوان بیست و هشتمین و بیست و نهمین عرضه اولیه سال انجام می شود.

براین اساس ۱۵ درصد از سهام "مدار" معادل ۳۴۵ میلیون سهم با حداکثر سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی ۴۰۰ سهم و دامنه قیمت ۴۷۵ تا ۵۰۵ تومانی هر سهم ، آماده عرضه شده که زمان سفارش خرید این سهم در روز عرضه اعلام خواهد شد.

همچنین واگذاری ۱۰ درصد سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین طی دو روز کاری توسط کارگزاری اقتصاد بیدار در بازار دوم معاملات فرابورس انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش ۲۹۹ میلیون سهم معادل ۱۳ درصد در روز عرضه اولیه و ۴۶ میلیون سهم معادل دو درصد هم طبق اطلاعیه ای که متعاقباً منتشر خواهد شد، روز شنبه ۲۳ اسفند با قیمت ثابت کشف شده به صندوق های سرمایه گذاری تعلق می گیرد. مدیر عرضه شرکت کارگزاری بانک ملی و متعهد خرید سرمایه گذاری توسعه ملی به میزان ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه است.

متقاضیان خرید سهام این شرکت باید سه شنبه ۱۹ اسفند بعد از پایان معاملات، اقدام به سفارش خرید کنند. علاوه بر این تخصیص سهام "حآفرین" چهارشنبه و شروع معاملات ثانویه از شنبه آینده تعیین شده است.  ۷۴ میلیون و ۲۸۰ هزار سهم هم معادل یک درصد، شنبه ۲۳ اسفند با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه به صندوق های سرمایه تعلق می گیرد.

قابل ذکر است که ۹ درصد از سهام «حآفرین» معادل ۶۶۸ میلیون و ۵۲۰ هزار سهم با حداکثر سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی ۱۳۰۰ سهم و دامنه قیمت ۴۳۴۸ تا ۴۴۴۸ ریالی هر سهم، آماده عرضه شده اما زمان سفارش خرید این سهم به جای صبح به بعداز ظهر موکول شده که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ خواهد بود.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪