آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارچند طرح سرمایه گذاری خارجی در ایران تصویب شد

چند طرح سرمایه گذاری خارجی در ایران تصویب شد

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۵:۵۹

۶۵ طرح سرمایه گذاری خارجی معادل مبلغ یک میلیارد و ۶۲ میلیون دلار در دویست و چهل و هشتمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، دویست و چهل و هشتمین جلسه هیأت سرمایه گذاری خارجی با حضور اعضای هیأت سرمایه گذاری خارجی در محل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد.

در این نشست ۶۵ طرح سرمایه گذاری خارجی شامل ۴۴ طرح سرمایه گذاری خارجی جدید، ۵ مورد مربوط به افزایش سرمایه گذاری خارجی و ۱۶ مورد دیگر مرتبط با تغییرات طرح‌های سرمایه گذاری خارجی و انتقالات ارزی سرمایه گذاران، به تصویب رسیده است.

بر اساس این گزارش، ارزش طرح‌های سرمایه گذاری خارجی جدیدی که در این نشست به تصویب رسیده است، معادل مبلغ یک میلیارد و ۶۲ میلیون دلار است که مربوط به اجرای طرح‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی در کشور می‌شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاران خارجی مربوط به طرح‌های مذکور از ۱۶ کشور دنیا هستند. همچنین محل اجرای طرح‌های سرمایه گذاری خارجی مصوب در این نشست، در ۲۰ استان کشور است.

بر این اساس، تعداد طرح‌های سرمایه گذاری مصوب از ۱۱۹ طرح سرمایه گذاری در سال ۱۳۹۸ به ۲۲۲ طرح سرمایه گذاری خارجی در سال ۱۳۹۹ و میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب از پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سال ۱۳۹۸، تاکنون به رقم معادل ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۹ رسیده است که نشانگر افزایش قابل توجهی است.

گفتنی است، اعضای هیأت سرمایه گذاری خارجی (معاون وزیر امور خارجه، معاون سازمان برنامه وبودجه کشور، معاون ارزی بانک مرکزی و رؤسای اتاقهای بازرگانی و تعاون ایران، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری) هستند و حسب مورد از وزارتخانه یا دستگاه‌های تخصصی ذیربط برای نشست در هیأت سرمایه گذاری خارجی دعوت به عمل می‌آید

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪