آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباررونق بازار سرمایه از خرداد ۱۴۰۰

رونق بازار سرمایه از خرداد ۱۴۰۰

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۵:۴۰

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس محمدرضا رستمی، مدیرعامل گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند درباره میزان تحلیل پذیری بازار سرمایه گفت: این بازار همچون سایر بازارها از ریسک‌های سیاسی و نوسانات ارز تاثیر می‌گیرد. به همین روی صنایعی که قابلیت صادراتی دارند همچون پتروشیمی ثبات خود را از دست داده‌اند.

رستمی افزود: منابع کافی وارد بورس نمی‌شود و شرکت‌های حقوقی و مردم عادی به دلیل اتفاقات اخیر اقبالشان نسبت به بازار سرمایه کاهش یافته و بازگشت اعتماد به بازار زمان خواهد برد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند در ادامه گفت: بازار باید باید با مکانیزم‌های خود و نه با مکانیزم‌های دستوری راه خود را ادامه دهد. اقدامات دستوری ممکن است مسکن کوتاهی برای بازار باشد اما تداوم نخواهد داشت و بورس قابلیت خود را به عنوان بازار شفاف از دست خواهد داد.

رستمی درباره محدودیت دامنه نوسان بیان کرد: این دسته از اقدامات، دستکاری و اقدامات دستوری در بازار سرمایه است که در بلند مدت به هیچ عنوان به صلاح بازار نیست.

وی اظهار کرد: هنگامی که صندوق‌های با درآمد ثابت را ملزم به خرید سهام در بازار می‌کنند، به ابزارهای بازار سرمایه خدشه وارد می‌شود.

رستمی در پایان درباره پیش بینی خود نسبت به اقبال مردم به بازارهای مختلف در سال ۱۴۰۰ گفت: بازار سرمایه با توجه به وجود شفافیت و رکود نسبی سایر بازارها، از خرداد سال آینده رونق خواهد گرفت زیرا بودجه تعیین تکلیف شده است و فضای سیاسی کشور آرام خواهد شد.

وی بیان کرد: با مدیریت صحیح، سهامدارن خرد باید در بازار باقی بمانند زیرا به رشد کشور و رونق تولید کمک خواهد کرد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪