آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباربازار سرمایه تا انتخابات ۱۴۰۰

بازار سرمایه تا انتخابات ۱۴۰۰

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۵:۴۷

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: برآیند بلندمدت بازار از همه بازارها مناسب تر بوده و بازدهی بیشتری داشته است، اما چون سهامداران هنوز محتاطانه عمل می کنند و اعتماد کامل به بازار برنگشته است، شرایط پایدار نیست.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: بعد از رشد خوب شاخص، از اقبالی که به بازار سرمایه بود، بهره برداری لازم صورت نگرفت بلکه این موضوع در مقاطعی تبدیل به تهدید شد، بنابراین بازگشت به اعتماد مجدد، زمان بر خواهد بود.

 وی همچنین تصریح کرد: معامله در بازار سرمایه با تاکید بر صف خرید و فروش منطق  اقتصادی ندارد  و غلط است؛ این صف ها غالبا به افراد خط می دهد و تحلیل را از بازار دور می کند .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه ورود به بازارها نباید با تبلیغ همراه باشد، افزود: بازارها اغلب به هم مرتبطند و در حقیقت، خود بازار و شرایط آن افراد جدید را جذب می کند ؛ لذا دخالت ها باید به حداقل برسد.

آرگون، رفع تحریم ها و بازگشت امریکایی ها به برجام، مهار کرونا و  انتخابات پیش رو در کشور را از جمله عوامل تاثیرگذار بر بازارها به ویژه بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ ذکر کرد و گفت: شرایط سال ۱۴۰۰ سخت تر از سال ۱۳۹۹ نخواهد بود و بازار به مدار تعادل برخواهد گشت.

آرگون با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ هم تورم  بالای ۲۰ درصدی را در پی دارد و نقدینگی را افزایش خواهد داد، تصریح کرد: به میزان تورمی که ایجاد می شود، شاخص نیز از آن  تبعیت خواهد کرد .

نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران پیش بینی کرد: بازار سرمایه تا انتخابات ریاست جمهوری، افت شدید و رشد چشمگیر را تجربه نخواهد کرد.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪