آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارتحلیل و بررسی نماد واعتبار

تحلیل و بررسی نماد واعتبار

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۵:۵۰

"واعتبار" ۱۰۲۲ ریال سود ساخت

واعتبار» سهامداران خود را به مجمع عمومی سالیانه فراخواند + تاریخ و محل  برگزاری مجمع - سنا

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۲۲ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲۳۹ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۳۲۸ درصدی در هر سهم حکایت دارد.

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران با سرمایه ۸۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد.

این شرکت بورسی سود انباشته پایان دوره را با افزایش ۲۵۵ درصدی نسبت به دوره مشابه گذشته، مبلغ یک هزار و ۷۲ میلیارد و ۸۶۱ میلیون ریال اعلام کرده است.

یادآوری می‌شود "واعتبار" در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹ (حسابرسی شده)، سود هر سهم را مبلغ ۲۳۹ ریال و سود خالص را ۱۹۰ میلیارد و ۸۶۱ میلیون ریال قید کرده است.

همچنین براساس این گزارش، ارزش بازار شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران در دوره یاد شده، با افزایش ۹۲۸ میلیارد و ۲۹۱ میلیون ریال به ۹۲۸ میلیارد و ۲۹۳ میلیون ریال رسید. بهای تمام شده این شرکت نیز با افزایش ۹۵۱ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال معادل ۹۵۱ میلیارد و ۸۱۱ میلیون ریال محاسبه شد.

"واعتبار" تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۲ هزار و ۵۸۴ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال به مبلغ معادل ۳ هزار و ۳۴۴ میلیارد و ۴۶۷ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت مبلغ ۷۵۹ میلیارد و ۷۵۳ میلیون ریال سود کسب کرد.

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران طی این دوره تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده یک هزار و ۳۲۵ میلیارد و ۷۷۲ میلیون ریال خریداری کرد.

 

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران در دوره یاد شده، مبلغ ۸۱۷ میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ یک هزار و ۲۲ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۳۲۸ درصدی برخوردار است.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪