آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارکتاب «سواد اقتصادی برای همه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

کتاب «سواد اقتصادی برای همه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۰۴:۴۹

کتاب «سواد اقتصادي براي همه» به کتابخانه سازمان بورس رفت

کتاب

امروزه دانش و سواد اقتصادي براي همه افراد جامعه بسيار مهم است. شما مي توانيد يک سرمايه‌گذار در بازارهاي مالي يا يک مدير يا يک تاجر يا يک مغازه دار يا حتي يک خانه دار باشيد؛ سواد اقتصادي به شما کمک مي‌کند که محيط پيرامون خود را دقيق بشناسيد و بتوانيد به درستي تصميم گيري کنيد. نياز به دانش اقتصادي بر هيج کس پوشيده نيست.

به گزارش آرمان تحليل به نقل از  پايگاه خبري بازارسرمايه (سنا)، کتاب «سواد اقتصادي براي همه» نوشته عادل ريوندي توسط انتشارات چالش در ۸۵ صفحه منتشر شده است. اين کتاب به شما کمک مي‌کند تا مفاهيم اقتصادي را به زبان ساده بياموزيد. در اين کتاب تلاش شده است تا مفاهيم بسيار ساده و روان نوشته شده و از اصطلاحات تخصصي اقتصاد استفاده نشود، پس هر شخصي مي‌تواند با هر سطح دانشي که دارد مفاهيم را به سادگي ياد بگيرد. اين کتاب بيشتر بر اساس مفاهيم اقتصاد کلان نوشته شده است و سعي شده آمارهايي از منابع معتبر نيز گنجانده شود.

ماحصل اين تلاش گردآوري بيش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگليسي (نسخه چاپي و الکترونيکي)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسي، ۲۶۵۳ عنوان پايان‌نامه فارسي و انگليسي مرتبط با حوزه‌هاي بازار سرمايه، ۶۴ عنوان نشريه تخصصي و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسي و انگليسي در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنين مجموعه نرم افزارهاي نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نويسندگان برتر اسلام و ايران در دسترس محققان قرار گرفته است.

اين کتاب اخيراً به مجموعه کتاب‌هاي کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. اين کتابخانه فعاليت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رساني و ارائه خدمات به دانشجويان، اساتيد، سرمايه گذاران و ساير علاقمندان آغاز کرد. سير توسعه و تکميل منابع طي سال‌هاي پس از آن در راستاي تبديل اين کتابخانه به تخصصي‌ترين مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمايه تداوم يافت.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪