آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارنقش دولت و مجلس در مورد بورس

نقش دولت و مجلس در مورد بورس

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۲۶

نقش دولت و مجلس در مورد بورس


یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر  دولت، مجلس و بانک مرکزی می‌خواستند به بازار سرمایه کمک کنند اکنون نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان منابع آزاد و قابل مدیریت داریم که صحبتی از آن نمی‌شود.

به گزارش  آرمان تحلیل به نقل از صدای بورس، عباسعلی حقانی‌نسب، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تخفیف ۵۰ درصدی مالیات شرکت‌ها به شرط خرید سهم‌های زیر مجموعه خود یا دیگر سهم‌های شرکت‌ها، اظهار کرد:  اگر چه بعضی از تصمیماتی که در قالب  ۳+۷ گرفته شد  خوب و به نفع بازار سرمایه بود، اما موضوعات اساسی چندانی  را در بر نداشت، به طور مثال می‌توان به شروط سازمان بورس برای  تخفیف مالیاتی به شرکت‌هایی که  سهام  زیر مجموعه خود  یا دیگر شرکت‌ها را خریداری کنند، اشاره کرد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر  دولت، مجلس و بانک مرکزی می‌خواستند که به بازار سرمایه کمک کنند اکنون  ما نزدیک دو هزار میلیارد تومان منابع آزاد و قابل مدیریت داریم که اگر فقط صد هزار هزار میلیارد تومان آن به بازار سرمایه برسد می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر  شاخص‌های بازار بگذارد. اما متاسفانه در مصوبات اخیر شاهدیم که در این رابطه صحبتی به میان نیامده است.

او افزود: تصمیم مذکور یک اشتباه اساسی دارد که باید اصلاح شود، به طور مثال ما نمی‌توانیم یک شرکت تولیدی را که به منظور تقویت تولیدش به بورس وارد شده است را ملزم کنیم که اگر در سایر سهم‌ها سرمایه گذاری کند مشمول تخفیف مالیاتی خواهد شد، شاید چنین تصمیماتی در بازه کوتاه زمانی  مفید واقع شود، اما در بلند مدت به اقتصاد کشور آسیب می‌رساند.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪