آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارچه تعداد سهم فگستر به هر کد میرسد؟

چه تعداد سهم فگستر به هر کد میرسد؟

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۱۳

چه تعداد سهم فگستر به هر کد میرسد؟


مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

 فگستر

محمد صادق غزنوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) با اشاره به اینکه سهامدار عمده از طریق این عرضه اولیه حدود ۴۶ میلیارد تومان تامین مالی می‌کند که حدود ۶ میلیارد تومان آن از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری است، اظهار کرد: این عدد، رقم قابل ملاحظه‌ای برای یک عرضه اولیه در بازار به شمار نمی‌رود ضمن آنکه یک پتانسیل جدید در بازار سهام محسوب می‌شود که می‌تواند روحیه امیدواری را به بازار به واسطه بازدهی معمولی که عرضه‌های اولیه کسب می‌کنند، بازگرداند.


عرضه اولیه فگستر


مدیر عملیات بازار فرابورس همچنین عنوان کرد که برای تضمین این عرضه اولیه قرار است از شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ناشر اوراق اختیار فروش تبعی با هدف بیمه سهام منتشر کند که نرخی حدود ۲۰ درصد دارد.

به گفته غزنوی حداقل بازدهی تضمین شده این سهم معادل ۲۰ درصد سالانه برای سهامداری خواهد بود که نسبت به خرید این اوراق اقدام کند.

لازم به ذکر است چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه سهام شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در نماد «فگستر» انجام می‌شود که تعداد ۶۵ میلیون سهم در این روز به عموم خریداران عرضه می‌شود و ۱۰ میلیون سهم نیز به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص می‌یابد. دامنه قیمت در این عرضه نیز از ۵۶۱۷ ریال تا ۶۱۷۹ ریال تعیین شده و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی تعداد ۱۳۰ سهم اعلام شده است

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪