آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلمطالب آموزشیارز دیجیتال هارمونی چیست؟

ارز دیجیتال هارمونی چیست؟

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۰۴

ارز دیجیتال هارمونی چیست؟

Harmony یک بستر بلاکچین است که برای تسهیل ایجاد و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) طراحی شده است. این شبکه قصد دارد با تمرکز بر تقسیم حالت تصادفی ، که امکان ایجاد بلوک در چند ثانیه را فراهم می کند ، شیوه کار برنامه های غیرمتمرکز را نوآوری دهد.

پروژه ارز دیجیتال هارمونی (ONE) در ماه می سال 2019 به شکل عرضه اولیه صرافی (IEO) و در Binance Launchpad راه اندازی شد. پروژه ارز دیجیتال هارمونی یک پلتفرم بلاکچینی غیرمتمرکز است و به عنوان پلی میان مقیاس پذیری و تمرکززدایی طراحی شده است. توسعه این پروژه با تمرکز بر انتقال داده و ایجاد بازارهایی برای توکن‌های قابل تعویض و توکن‌های غیرقابل تعویض، صورت گرفته است. بعلاوه، پروژه هارمونی به کاربران خود این وعده را می دهد که انتقالات را بدون تأخیر و حداقل کارمزد به انجام برساند. این پروژه با به انجام رساندن و محقق ساختن این وعده‌ها در تلاش است که به بنیانی برای اقتصاد غیرمتمرکز ‌در آینده تبدیل شود.

قبل از عرضه اولیه صرافی، پروژه هارمونی در سال 2018 به عنوان یک شرکت نوپا فعالیت خود را آغاز نمود. عرضه اولیه صرافی این پروژه در آوریل 2019 توجه سرمایه‌گذاران بسیاری همچون Silicon Valley’s Consensus Capital، Hong kong’s Leminscap VC و … را به خود جلب کرد و توانست سرمایه‌ای حدود 18 میلیون دلار جذب کند. از 12.6 میلیارد توکن از پیش استخراج شدۀ ONE، تعداد 2.8 میلیارد توکن به دست سرمایه‌گذاران خریداری شد. تیم پروژه ارز دیجیتال هارمونی، به سرمایه گذاران وعده داد که امکان دسترسی به اکوسیستمی سازگار با بازارهای مختلف و با تمرکز بر انتقال داده، بازارهای غیرمتمرکز، پیگیری زنجیره تأمین، تبادل آگهی، سیستم‌های اعتبارسنجی و بازی‌ها برای آنها وجود خواهد داشت.

The Ultimate Guide to Cryptocurrency: Read Before You Begin


ویژگی‌های پلتفرم هارمونی

 • زیرساخت متن‌باز برای داده‌های جهان
 • مقیاس جهانی برای پلتفرم بازار
 • پیدایش اقتصادهای غیرمتمرکز و قابل‌اعتماد
 • غیرمتمرکزسازی مقیاس‌پذیر

  مطالب مرتبط:

  ارز کیشو چیست؟

قیمت ارز دیجیتال هارمونی در بازار کریپتوکارنسی

ارز دیجیتال هارمونی به واسطه عملکرد و ویژگی قوی‌تر خود نسبت به سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار توانسته کسب درآمد بسیاری داشته باشد. این رمز ارز به واسطه سرعت و همچنین انجام فرایند تراکنش می‌تواند بسیار برای انجام فعالیت‌ها مفید باشد. قیمت فعلی ارز دیجیتال هارمونی در حال حاضر 0.122494 دلار در بازار ارزهای دیجیتال قیمت گذاری می‌شود. این ارز دیجیتال در حال حاضر در میان 100 رمز ارز برتر در دنیای کریپتوکارنسی قرار دارد. بر اساس باورهایی که درباره آینده ارز دیجیتال هارمونی وجود دارد، این رمز ارز می‌تواند تا ارزش چند ده دلاری را نیز تجربه کند. مشخصه‌ای که به هیچ عنوان دور از دسترس نیست.


اجزای اصلی فنی هارمونی

 • اجماع PoS با استفاده از طرح امضای BLS:

مشابه بسیاری از سیستم عامل هایی که برای بهبود مقیاس پذیری زنجیره ای بیت کوین تلاش می کنند، Harmony یک شبکه ارز رمزنگاری شده اجماع اثبات سهام (PoS) است که به الگوریتم مقیاس پذیر خطی BFT متکی است. در حالی که سازوکارهای اجماع PoS در این مرحله به طور گسترده ای شناخته شده و قابل درک هستند، هارمونی پیچ و تاب منحصر به فردی را در مکانیسم آنها ایجاد می کند. با الهام از الگوریتم BFT ByzCoin که از چند امضای Schnorr استفاده می کند، Harmony از امضاهای BLS، پروتکل چند امضایی دیگر برای تجمیع امضای در اندازه ثابت استفاده می کند. استفاده از BLS در واقع FBFT هارمونی را سریعتر از الگوریتم BFT سنتی می کند. که به گفته آنها 100 برابر سریعتر است.

Slugom Crypto Currency & Stock Blogs

 • تقسیم حالت تطبیقی:

Harmony از Sharding برای کمک به مقیاس شبکه در لایه پروتکل استفاده می کند.

Sharding یکی از روش هایی است که هدف توسعه دهندگان بلاکچین در آن، افزایش سرعت معاملات سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین است.

 • شبکه و توزیع

 

اهداف پروژه ارز دیجیتال هارمونی (Harmony)


 • از بین بردن محدودیت‌های ساختاری موجود برای تبدیل رمزارزها به ارز قابل مبادله

این موضوع در درجه اول به مسئله مقیاس‌ پذیری مربوط می‌شود؛ همان مشکلی که در بیت کوین وجود داشت و بعد از افزایش محبوبیت، شهرت و در پی آن افزایش خرید و فروش در این شبکه به وجود آمد و باعث افزایش کارمزدها در این شبکه شد. پروژه ارز دیجیتال هارمونی با استفاده از تکنولوژی شاردینگ قصد دارد نه تنها امنیت و اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ارتباطات شبکه، بلکه وضعیت بلاکچین را نیز پوشش دهد. روشی که برای این کار پیشنهاد داده، رهایی از روش مدولار و رفع مشکل اجماع در مقیاس پذیری است. این روش با استفاده از اضافه کردن لایه‌هایی برای روش اجماع، شبکه و سیستم عمل می‌کند و عملکرد سیستم را بدون آسیب به تمرکززدایی بهبود می‌بخشد.

 

 • تعداد تراکنش‌های بیشتر در پلتفرم هارمونی به نسبت شبکه‌های دیگر

امکان انجام تعداد تراکنش بیشتر در شبکه هارمونی به نسبت اتریوم و دیگر شبکه‌ها، چیزی است که پروژه هارمونی را نسبت به دیگر رقبا متمایز ساخته است. توسعه‌دهندگان هارمونی راهکارهای رقابتی را ارائه داده‌اند که به رفع مشکل مقیاس‌پذیری و حمایت از اپلیکیشن‌هایی مانند بازی‌ها یا صرافی‌های غیر متمرکز که به عملکرد بهتری نیاز دارند می‌انجامد.

تمامی امنیت و تمرکززدایی موجود در شبکه هارمونی حاصل به‌کارگیری گروه‌هایی از تأییدکننده‌ها (شاردها) است که قادرند به طور هم‌زمان تراکنش‌ها را پردازش کنند. بر همین اساس تعداد کل تراکنش‌ها به صورت خطی و با توجه به رشد گروه‌ها افزایش می‌یابند. در ماه سپتامبر سال 2018 پروژه هارمونی با راه‌اندازی نسخه آزمایشی خود توانست تعداد 118 هزار تراکنش را با 44 هزار نود پردازش نماید و هدف آینده این پروژه رقابت با ویزا و پردازش تعداد 2000 تراکنش خواهد بود.

Harmony [ONE] - What is it and how it works? - Crypto Economy

 • بهبود سرعت و مصرف انرژی با استفاده از روش اجماع ارز دیجیتال Harmony

بخش زیادی از مقیاس‌پذیری و امکانات موجود در شبکه ارز دیجیتال هارمونی مربوط به استفاده از پروتکل FBFT (Fast Byzantine Fault Tolerant Protocol) برای پردازش چندلایه تراکنش‌ها و مقیاس پذیری با توجه به سایز شبکه و بهبود تأخیر در اتصال است. این توپولوژی شبکه به منظور دستیابی به اجماع سریع‌تر و انتقال پیام به کار گرفته شده است.

علاوه‌ بر این، شبکه ارز دیجیتال هارمونی به گونه‌ای طراحی شده است که در پروتکل آن رنج وسیع‌تری از دستگاه‌ها امکان شرکت در اجماع داشته باشند و این موضوع، خود به تمرکززدایی بیشتر کمک می‌کند. همچنین فرآیند شاردینگ به مدل گواه اثبات سهامِ انطباقی که از روش تولید تصادفی توزیع‌شده استفاده می‌کند، متکی است و بسیار ایمن، قابل ردیابی و مقیاس‌پذیر است.

 


آینده ی ارز دیجیتال هارمونی

هنگامی که این رمز ارز در سال 1397 به بازار کریپتوکارنسی معرفی شد، استقبال چندانی از طرف سرمایه گذاران را تجربه نکرد. دلیل این موضوع نیز ناشناخته بودن ارز دیجیتال Harmony برای سرمایه گذاران بود. به همین دلیل افزایش قیمت خاصی برای این رمز ارز به وجود نیامد. چیزی نگذشت که ارز دیجیتال هارمونی به لطف داشتن پلتفرم مبتنی بر بلاک چین توانست به میزان بسیار زیادی موفقیت و استقبال از طرف کاربران دست پیدا کند. استفاده گسترده از پلتفرم هارمونی که مبتنی بر بلاک چین است به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرد. از بازی‌های کامپیوتری گرفته تا اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز همگی این امکان را داشتند تا از ارز دیجیتال هارمونی برای انجام تراکنش‌های خود استفاده کنند.

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۶۶+۱.۱۷٪

PP۱۴۱۳+۱.۵۸٪

PEسنگین۹۴۸-۰.۴۲٪

PE سبک۱۲۰۶+۰.۵۰٪

PE خطی۱۲۰۶+۱.۳۴٪

اوره گرانوله۳۷۱-۲.۳۷٪

اوره پریل۳۷۹+۴.۱۲٪

متانول۲۷۵+۲.۲۳٪

اتیلن گلایکل۷۳۱+۰.۴۱٪