آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخباروال استریت صعودی شد

وال استریت صعودی شد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸

وال استریت صعودی شد


در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند اما تلفیق اخبار خوب و بد باعث ثبت عملکردهای مختلفی از بورس های جهانی شد.

به گزارش آرمان تحلیل به نقل از  صدای بورس، وضعیت اقتصادی در نقاط مختلف کماکان رو به بهبود است. در انگلیس، بانک مرکزی این کشور اعلام کرد رشد اقتصادی در سال جاری احتمالا بالاترین سطحی خواهد بود که از زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون به ثبت رسیده است.

این بانک در نظر دارد تا از سرعت اجرای برنامه خرید اوراق قرضه خود که حدود یک تریلیون دلار اعتبار دارد بکاهد. در چین هم رشد صادرات در ماه آوریل فراتر از حد انتظار بود و رشد واردات نیز به بالاترین سطح یک دهه اخیر خود رسید. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۱.۵۳ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۱۰۰.۴۷ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۴۶ درصد جهش تا سطح ۴۱۲۲.۴۲ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۹۱ درصد افزایش در سطح ۱۳ هزار و ۱۵۰.۰۲ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۵۹ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۹۶۳.۳۳ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۳۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۱۹۹.۶۸ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۱۴ درصدی در سطح ۶۲۸۸.۳۳ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۴۶ درصد پایین رفت و به ۸۹۶۶.۲۰ واحد رسید.


بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۲.۴۹ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۴۴۸.۰۹ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۷۸ درصد پایین رفت و در سطح ۲۷ هزار و ۸۱۷.۶۸ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" ریزش ۱.۰۷ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۹۹۲.۹۵ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۸۸ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۹۸۲.۷۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۶۶+۱.۱۷٪

PP۱۴۱۳+۱.۵۸٪

PEسنگین۹۴۸-۰.۴۲٪

PE سبک۱۲۰۶+۰.۵۰٪

PE خطی۱۲۰۶+۱.۳۴٪

اوره گرانوله۳۷۱-۲.۳۷٪

اوره پریل۳۷۹+۴.۱۲٪

متانول۲۷۵+۲.۲۳٪

اتیلن گلایکل۷۳۱+۰.۴۱٪