آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلاخبارکتاب «داستان نظریه گن در بازارهای مالی»

کتاب «داستان نظریه گن در بازارهای مالی»

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۱۴

معرفي کتاب «داستان نظريه گن در بازارهاي مالي»

نظریه گن بورس

امروزه بازارهاي مالي در جهان از تنوع و گستردگي بسيار زيادي برخوردار هستند، به طوريکه شاهديم با گذر زمان و رشد هر روزه بازارهاي مالي، پيچيدگي آنها نيز به طور فزاينده اي افزايش مي يابد و با افزايش گستره بازارها و پيچيدگي آنها مسلماً موضوع شناسايي و تحليل هاي مالي هر روز پيچيده تر از قبل مي شود.

به گزارش آرمان تحليل به نقل از پايگاه خبري بازارسرمايه (سنا)، اين موضوع فعالان بازار سرمايه را مجبور مي کند تا با گذشت زمان وسعت و عمق مطالعات خود را در اين زمينه افزايش دهند و به هر ميزان که تحليلگران بازار درک عميق تر از بازار و روش هاي تحليل کسب کنند به نتايج مطمئن تر و دراز مدت تري در اين زمينه دست پيدا خواهند کرد.

 بخش هاي کتاب عبارتند از بخش اول: اين فصل يک ترجمه کامل از کتاب نبوده بلکه يک برداشت کلي از موضوع کتاب و جزييات مورد نياز مي باشد که البته سعي شده تقريباً مفاهيم اصلي کتاب را در بر بگيرد. بخش دوم: بحث و بررسي درباره نکات کليدي کتاب. بخش سوم: آشنايي با نرم افزارهاي سيستم گن.

کتاب «داستان نظريه گن در بازارهاي مالي: نگاهي به گذشته از سال ۱۹۴۰» تاليف علي قهرماني توسط انتشارات آراد کتاب در ۴۴۰ صفحه منتشر شده است. اين کتاب براي کمک به تحليل گران و سرمايه گذاراني است که قصد ورود به پژوهش هاي خاص در ارتباط با روش هاي ويژه تجاري «گن» را دارند. به خصوص براي افرادي که از سايکل ها براي تعيين اهداف زماني بر روي محور زمان نمودارها استفاده مي کنند.

براي آغاز مطالعه کتاب هاي گن يکي از بهترين کتابهاي او که قادر است روش کاري و نتايج سيستم گن را در زندگي عادي يک فعال بازار سرمايه نشان دهد کتاب تونلي در ميان هوا است. اين کتاب در ظاهر يک رمان عاشقانه و علمي تخيلي است که آقاي گن سعي کرده است از تاريخ ها و قيمت هاي واقعي براي پيش بيني هاي خود استفاده کند و با توجه به اينکه اين کتاب در سال ۱۹۲۷ و قبل از جنگ جهاني دوم منتشر شده است، پيش بيني هاي کتاب مربوط مي شود به سالهاي بعد از اين تاريخ و وقوع جنگ جهاني دوم که در توضيح نام اصلي کتاب هم اين جمله مشخص شده است "نگاهي به گذشته از سال ۱۹۴۰".

اين کتاب اخيراً به مجموعه کتاب‌هاي کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. اين کتابخانه فعاليت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رساني و ارائه خدمات به دانشجويان، اساتيد، سرمايه گذاران و ساير علاقمندان آغاز کرد. سير توسعه و تکميل منابع طي سال‌هاي پس از آن در راستاي تبديل اين کتابخانه به تخصصي‌ترين مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمايه تداوم يافت.

ماحصل اين تلاش گردآوري بيش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگليسي (نسخه چاپي و الکترونيکي)،  ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسي، ۲۶۵۳ عنوان پايان‌نامه فارسي و انگليسي مرتبط با حوزه‌هاي بازار سرمايه، ۶۴ عنوان نشريه تخصصي و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسي و انگليسي در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنين مجموعه نرم افزارهاي نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نويسندگان برتر اسلام و ايران در دسترس محققان قرار گرفته است.

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪