آرمان تحلیل

سر خط اخبار
آرمان تحلیلمطالب آموزشیارز دیجیتال بیت تورنت

ارز دیجیتال بیت تورنت

۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۵۱

ارز دیجیتال بیت تورنت

BitTorrent (CCC: BTT-USD) در بین کاربران خود به عنوان شبکه همتا به همتا ارائه خدمات اشتراک فایل شناخته شده است. با این حال ، تنها بخش کوچکی از کاربران آن می دانند که این ارز همچنین یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه در بازار است. بیت تورنت یکی از بهترین آلت کوین های صنعت است که در 12 ماه گذشته بیش از 2500 درصد رشد داشته است. کارشناسان صنعت به پتانسیل بالای آن در سال 2021  معتقد هستند و انتظار دارند BTT در سال جاری روند چشمگیری داشته باشد.

 

سالها این شرکت در تلاش بود تا از خدمات بسیار محبوب خود درآمد کسب کند. با این حال، همه چیز از زمان خریداری BitTorrent توسط بنیاد Tron تغییر کرده است.

دارندگان جدید این رمز ارز را به همین نام را برای گسترش پروتکل خود و تشویق به مشارکت کنندگان شبکه معرفی کردند. سکه BTT برای افرادی است که به سرعت بارگیری و بارگذاری سریعتر و سایر سرویس هایی نیاز دارند که در غیر این صورت بعنوان کاربر رایگان در دسترس آنها نیست. این سیستم در نهایت کیفیت خدمات را بهبود می بخشد و پایه و اساس رشد آینده پلت فرم را ایجاد می کند.

عرضه BTT محدود به 990 میلیارد توکن است و توزیع آن از اوایل سال 2019 آغاز شده است. کوین های بیشتر در سال 2028 توسط بنیاد BitTorrent باز خواهد شد. 19٪ از کل توکن ها، مربوط به تیم BitTorrent و بنیاد آن است، در حالی که بنیاد Tron، 20٪ دریافت می کند. اکوسیستم سکه ها تقریباً 19.9٪ از توکن ها را دریافت کرده و مشارکت های دیگر فقط 4٪ از عرضه را دریافت می کنند.

BTT یک رمز رمزگذاری TRC-10 در پروتکل Tron است. اکوسیستم اساساً به کاربران خود اجازه می دهد تا به عنوان درخواست کننده خدمات یا ارائه دهنده خدمات عمل کنند. این اساساً یک سیستم مبتنی بر انگیزه در پویایی سیستم عامل است.

معاملات هنگامی رخ می دهد که ارائه دهنده خدمات از یک متقاضی پیشنهاد می گیرد. این روند، چیزی را که به عنوان یک کانال پرداخت در دفتر شناخته می شود آغاز می کند و برای معامله بین طرفین اقدام می شود. این فرایند شامل اقدامات تأیید در هر مرحله از راه است تا زمانی که درخواست کننده معامله را تأیید کند.


بیت تورنت چگونه کار می کند؟

در هسته اصلی خود، BitTorrent نرم افزاری است که طرفین متصل به شبکه آن را برای محاسبه درخواست های اشتراک فایل متصل می کند. معاملات زمانی آغاز می شوند که کاربر از ارائه دهندگانی که پرونده ها را در رایانه خود میزبانی می کنند ، پرونده بخواهد.

ارائه دهندگانی که میزبان یک پرونده هستند آنها را به چند قسمت تقسیم می کنند. اگر درخواست کنندگان بخواهند پرونده مذکور را بارگیری کنند، قطعات مختلفی از پرونده را از چندین ارائه دهنده دریافت می کنند.

گسترش BitTorrent با BTT قصد داشت تا آن را به یک شبکه توزیع شده تر تبدیل کند، ضمن اینکه باعث افزایش کارایی به اشتراک گذاری پرونده های بزرگ برای کاهش تأثیر سرور و شبکه، به ارائه دهندگان می شود.

یک متقاضی همچنین می تواند با ارائه توکن های BTT به یک ارائه کننده، منابع محلی از جمله پهنای باند برای دریافت محتوا یا فضای ذخیره سازی برای تهیه پشتیبان از راه دور، دریافت کند.

 

  • معماری

در حالی که تراکنش های پرونده BitTorrent توسط نرم افزار آن تسهیل می شود، این شبکه برای محکم نگه داشتن سابقه تمام تراکنش های BTT به بلاک چین Tron متکی است.

 

هنگامی که یک پیشنهاد بین یک متقاضی و ارائه دهندگان خدمات صورت گیرد، یک کانال پرداخت در Tron ایجاد می شود تا پرداخت های خرد مورد نیاز برای هر ارائه دهنده را، بر اساس بخشی از پرونده آنها که به اشتراک گذاشته شده است، تسهیل دهد.

پس از نهایی شدن خدمات ، این پرداخت های خرد پس از آن دسته بندی می شوند ، تسویه حساب می شوند و در زنجیره بلوک Tron وارد می شوند.

How to buy Bit Torrent (BTT) | a step-by-step guide

برنامه های غیرمتمرکز

شبکه BitTorrent همچنین از مجموعه قراردادهای هوشمند Tron برای ایجاد انواع برنامه های غیرمتمرکز (dapps) به منظور افزایش خدمات خود استفاده می کند.

BitTorrent Speed یکی از اصلی ترین آنها است که یک داپ است که به متقاضیان امکان خرید پهنای باند ارائه دهنده با استفاده از BTT برای افزایش سرعت بارگیری را می دهد.

یکی دیگر از محبوب ترین برنامه ها، BitTorrent File System (BTFS) است. این برنامه، یک پروتکل ذخیره سازی پرونده برای رسیدگی به مسائل مربوط به هزینه و اعتماد ذاتی سیستم های ذخیره سازی متمرکز می باشد. BTFS به طور مشابه با سایر سیستم عامل های ذخیره سازی ابر غیرمتمرکز مانند Filecoin ، Siacoin و Storj کار می کند، که هر یک از آنها دارای توانایی های فنی مختلفی هستند.


قیمت امروز بیت تورنت

بیت تورنت با نماد اختصاری BTT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲.۴۴ میلیارد دلار، در رتبه ۴۴ بازار قرار داشته و سهم ۰.۱۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از بیت تورنت در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۳۶۹۷ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۴,۶۹۰ تومان معادل ۹۱ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۶۵۴.۲۶ میلیون دلار است.


عملکرد بیت تورنت و پیش بینی قیمت

BitTorrent مسیر سختی را پشت سر گذاشته است. این شرکت در تلاش برای ایجاد هرگونه حرکت در طول سال های 2019 و 2020 بود، اما از ابتدای سال تا کنون جهش قابل توجهی داشته است. نوسانات بالا است، اما عملکرد BTT در دو ماه گذشته ثابت بوده است.

پیش بینی های قیمت متنوعی برای BTT در این مرحله وجود دارد که بیشتر آنها به افزایش چشمگیر قیمت آن از سطح فعلی اشاره دارد.

تحلیلگران Digitalcoin معتقدند که ارزش BTT در سال جاری حدود 1 سنت خواهد بود. علاوه بر این ، آنها انتظار دارند که هر سال حداقل تا سال 2028 افزایش قیمت داشته باشد. به گفته کارشناسان در Trade Beasts ، قیمت BTT احتمالاً امسال با یک حاشیه قابل توجه افزایش می یابد. آنها همچنین انتظار دارند که سال به طور متوسط در حدود 1 درصد بسته شود و رشد قابل توجهی را هر ماه پس از ماه مه انتظار داشته باشند. تحلیلگران وب سایت  Coinpedia نیز پیش بینی بسیار زیادی برای قیمت BTT دارند. آنها معتقدند که ارزش آن تا پایان امسال 1 دلار است و ممکن است تا سال 2022 به مرز 3 دلار برسد.


جمع بندی

BitTorrent یکی از امیدوار کننده ترین altcoin های موجود است که امکان ورود راحت و بی دردسری را به بازار سودآور رمزنگاری به سرمایه گذاران ارائه می دهد. علاوه بر این، بیت تورنت به بهبود عملکرد کلی پلت فرم خود ادامه خواهد داد که منجر به بازار بزرگتری برای رمزنگاری آن خواهد شد. تحلیلگران پیش بینی می کنند روند صعودی در ادامه ی سال و بعد از آن رخ خواهد داد.

 

 

منابع

https://www.nasdaq.com/articles/bittorrent-has-the-potential-to-explode-in-2021-2021-04-16

 

نرخ لحظه ای بازار

آخرین نرخ هاتغییرات

محصولات پتروشیمی

فوب فارسهفتگی - دلارتغییرات

PVC۲۱۷۲+۰.۲۸٪

PP۱۴۴۱+۱.۹۸٪

PEسنگین۹۷۵+۲.۸۵٪

PE سبک۱۳۱۶+۹.۱۲٪

PE خطی۱۲۳۱+۲.۰۷٪

اوره گرانوله۳۷۹+۲.۱۶٪

اوره پریل۳۸۵+۱.۵۸٪

متانول۲۸۵+۳.۶۴٪

اتیلن گلایکل۷۴۱+۱.۳۷٪